REPORT 6.+7.kola štvrtého ročníka šampionátu v autoslalome- autoSlalomShow Cup 2019

Na dobre známom motokárovom okruhu v obci Trebatice, sa konali , túto sezónu po druhý krát, dvojdňové preteky v autoslalome, ktoré priniesli, veľa zaujímavostí. Dva smery trate, dve rôzne varianty, v piatok dlhá a technickejšia, v sobotu trochu kratšia, ale o to rýchlejšia trať. Dynamické pasáže, nechýbalo aj zopár výjazdov mimo trať. Vysoká vyrovnanosť jazdcov vo väčšine kategóriách a tesné súboje, jak v triedach, tak v absolútnom poradí.. Počasie nám celý víkend prialo, atmosféra v depe, na trati, večerná zábava v piatok, pre tých čo ostali v priestoroch depa, neskutočná, priateľská, dobrá nálada, samozrejme podpichovanie, jazdci aj diváci, si prišli na svoje.
6.kolo štartovalo netradične, v piatok, počas štátneho sviatku, 5.7.2019, na trati dlhej 1820 metrov, kde si zmeralo sily 87 jazdcov.
Do triedy S1, sa prihlásilo 6 slalomárov, trojicu najrýchlejších uzatvoril, Tomáš Vajdi Vajda so svojím Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team, o 1,56 sekundy v súčte dvoch časov, sa pred neho dostal Šimon Hajdamár, na Toyote Yaris a najrýchlejším jazdcom v triede bol Attila Ati Sidó na Mazde MX-5.
Silnejšiu triedu sériových vozidiel S2 – nad 1600ccm, obsadilo 11 jazdcov, tretiu najrýchlejšiu pozíciu si vybojoval Michal Procházka na Opel Astra OPC z tímu Opel Team Slovakia. V tesnom súboji v súčte časov len 6 stotín sekundy, bol rýchlejší Lubos Ziman na Subaru Impreza STi a prvú pozíciu v triede si vybojoval Peter Hodoš na Chevrolet Corvette.
V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 11 slalomárov, tretie miesto už asi tradične v tejto sezóne obsadil Marián Rybár na Nissane Micra z tímu ALL4RACE, striebornú pozíciu si s dostatočným náskokom udržal Juraj Galbavý z tímu Molsotechna Racing Team na Škode 105 a prvenstvo si opäť vybojoval Mato Dvorský, na svojej výzorovo taktiež staručkej, ale neskutočne silnej Škoda 105 z tímu ,,stará,ale povláči´´.
V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 14 jazdcov. najbližšie k miestam na bedni bolo tentoraz 4x Saxo, Gergeľovci to mali už dobre našlapnuté, no už tretí krát túto sezónu mali technické problémy, tak Zdeňek Gergeľ st. sa musel uskromniť so zemiakovou medailou, Zdenko Gergel ml., z tímu Auto Fol Race Team, na Citroene Saxo VTS, ale stihol zajazdiť časy kým zlyhala technika, aby si udržal aspoň 3.miesto. Druhé miesto si uchmatol Martin Gašparík na Citroene Saxo VTS, z tímu GaG racing a prvenstvo patrilo Michalovi Novákovi, z tímu PRO RACING , Citroen Saxo VTS. Gratulujeme.
Triedu A3 – do 2000ccm, obsadilo 9 jazdcov, tretie miesto si odnášal Ján Struhár na Mazde MX-5, druhé miesto držal v rukách Attila Ati Sidó, na Honde Civic 1.8VTi , prvenstvo v tejto triede, po tesnom sekundovom súboji, patrilo David Nemcek, z tímu JAPracing, na Honde Civic VTi R+.
V A4 + 2000ccm, súperilo 7 slalomárov, tretiu pozíciu obsadil Martin Jandosek z tímu Hot Hatch team na Forde Fiesta ST, druhú priečku si vybojoval Dušan Škulavík na Mazde MX-5 z tímu autohifi.sk a prvú pozíciu, svojou skoro by som povedal, drift jazdou, si odnášal Matej Farkaš na Audi 90 quattro z tímu ALL4RACE. Gratulujeme.
V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 12 jazdcov, tu sme mali možnosť sledovať najväčšiu rivalitu a najtesnejšie súboje každým kolo, kde všetci traja najrýchlejší jazdci sa zmestili v súčte časov, do 91 stotín sekundy, nakoniec na treťom mieste skončil Jaro Pienčík na Honde Civic z tímu JPracing, druhé miesto patrilo Matúš Urík na Peugeote 106 za tím JLM racing a prvé miesto si vyjazdil, Andrej Hronec na Honde Civic VTi, za tím RP Racing Team. Gratulujeme.
9 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciál do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval dablér Jula Radiča, na Peugeote 205 Mi16, Zoltán Lovász, druhú pozíciu obsadil Juraj Debnár na Renault Clio 2 z JUTOMA Racing a najrýchlejším jazdcom bol v tejto triede znovu ako pred mesiacom,po prvých dvoch jazdách, Pavol Buky Buček, na Tiger Racing Super6 , z tímu ALL4RACE.
Triedu E3 + 2000ccm, zaplnilo 8 slalomárov, tretie miesto si vybojoval Martin Páleník na slalomovom špeciáli Suzuki Swift, druhé miesto len o tesné 4 stotiny sekundy si uchmatol na ďalšom slalomovom špeciáli Fiat 126 Proto, Robert Pástor za tím RP Racing Team a najrýchlejšiemu jazdcovi v triede, ktorému patrilo prvenstvo, sa stal Ladislav Paksi, na Honde Civic 1.6VTi Turbo, z tímu ALL4ACE.
Tímovú trofej, si v piatok odnášal tím ALL4RACE, s jazdcami Ladislav Pakši, Matej Farkaš a Pavol Buček.
V ženskej triede tzv. Lady trophy, bojovalo 5 slalomáriek, kde jazdili vyrované časy a všetky tri ženy sa zmestili do necelých 4 sekúnd. Bronz si uchmatla, Kikuška Hruši Hrušovská na Honde Civic za tím JAPracing, miešať poradie šampionátu, sa už rozhodla z hurta, hneď na jej treťom štarte v sezóne, Nika Purková Puršová, s Hondou CRX, taktiež za tím JAPracing, kedysi jazdiaca úplne iný štýl stopy v autocrosse (ani sa jej nedivíme, keď celá rodina žije celý život motoršportom)  ktorá si vybojovala striebornú priečku a zlato v triede s plným počtom bodov, si uchmatla dobre známa Julie Růžičková na Mini Cooper S, z tímu because race team. Gratulujeme.
Najrýchlejšia trojica slalomárov zo všetkých 87 zúčastnených, 6 kola šampionátu, vyzerala nasledovne:
1. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE (SK)
2. Ladislav Paksi, Honda Civic Turbo, ALL4RACE (SK)
3. Robert Pástor, Fiat 126 Proto, RP Racing Team (SK)
Krásne počasie, na vyhlásenie výsledkov pretrvávalo aj naďalej a jazdci, ktorí ostali v depe, si mohli pomeniť skúsenosti, dojmy, poprestavovať svoje techniky, pogrilovať, zabaviť sa , alebo sa dobre pripraviť a vyspať , kde nás ráno čakalo ďalšie kolo šampionátu 2019.
Sobota, 6.7.2019, 9:00 začínalo 7. kolo šampionátu autoSlalomShowCup 2019, v ktorom štartovalo o trochu menej a to 78 slalomárov, na trati v opačnom smere, s dĺžkou 1300 metrov. Počasie z rána jemne pod mrakom, neskôr prešlo do slnečných horúčav, atmosféra opäť na jednotku a tak nič nebránilo jazdcom, opäť si zmerať svoje sily.
Do triedy S1, pokračovalo 6 slalomárov, tentoraz sa na novej trati poradie trochu premiešalo a tretie miesto patrilo Šimon Hajdamár, na Toyote Yaris, druhé miesto obsadil Jaroslav Parajka na Mazde MX-5 a najrýchlejším jazdcom v triede aj pre tento deň, bol Attila Ati Sidó na Mazde MX-5.
Súťažnú triedu S2 – nad 1600ccm, obsadilo 9 jazdcov, tretiu najrýchlejšiu pozíciu si vybojoval Lubos Ziman na Subaru Impreza STi, striebornú pozíciu si vymenili s Michal Procházka na Opel Astra OPC z tímu Opel Team Slovakia a prvú pozíciu v triede si aj tentoraz s prehľadom vybojoval Peter Hodoš na Chevrolet Corvette.
A1 – do 1400ccm, na trať vyrazilo zopakovať si súboj, 15 slalomárov, poradie najrýchlejšej trojice ostalo nezmenené, tretie miesto opäť obsadil Marián Rybár na Nissane Micra z tímu ALL4RACE, striebornú pozíciu si aj v sobotu vybojoval Juraj Galbavý z tímu Molsotechna Racing Team na Škode 105 a prvenstvo ostalo v rukách Mato Dvorský, na Škoda 105 z tímu ,,stará,ale povláči´´.
A2 – do 1600ccm, tu štartovalo v sobotu 9 jazdcov, Bronz si vybojoval Róbert Galovič na Citroene Saxo VTS, druhá pozícia patrila Zdenko Gergel ml., z tímu Auto Fol Race Team, na Citroene Saxo VTS a prvenstvo si ani dnes z rúk nepustil Michal Novák, z tímu PRO RACING , na Citroen Saxo VTS. Gratulujeme.
V triede A3 – do 2000ccm súperilo 8 slalomárov, bronz si opäť vyjazdil Ján Struhár na Mazde MX-5, druhí najrýchlejší v tejto triede na svojej Hondy Civic VTi R+, sa stal David Nemcek z tímu JAPracing a prvé miesto po tesných súbojoch si v sobotu odnášal Attila Ati Sidó na Honde Civic.
Do triedy A4 + 2000ccm , nastúpilo v sobotu 7 jazdcov, tretí najrýchlejší v silnej konkurencií jazdcov a ich vozidiel, sa stal Milan Gross z tímu H+Garage, na dieslovej Honde Civic 8g, druhé miesto si odnášal Peter Purgina na Opel Astra J OPC a zaslúženú prvú pozíciu si udržal Dušan Škulavík na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi.sk. Gratulujeme.
E1 – špeciál do 1600ccm, 13 jazdcov, nedojazdil Drahomír Osvald, ktorému Mazda MX-5 v druhej jazde vypovedala službu. Najrýchlejšia trojica skončila nasledovne, tretie miesto si vyjazdil Nejaký Peťo Makši na Škode 105 za tím Molsotechna Racing Team, kde si opravil neúspech včerajšieho dňa, keď ho sklamala technika, hneď po preteku utekali chalani z Molsotechna Racing Team do garáže a za 4 hodiny boli pripravený na dnešnú odvetu, ktorá sa zadarila. Druhé miesto odjazdil Andrej Hronec za tím RP racing team na Honde Civic VTi a najrýchlejším jazdcom v tejto triede, sa stal Matúš Urík na Peugeote 106 z tímu JLM Racing.
Triedu E2 – do 2000ccm, obsadilo 5 jazdcov, tretím najrýchlejším v sobotu bol Július Radič na Peugeote 205 Mi16, tím Rival Car, druhý najrýchlejší sa stal Juraj Debnár z JUTOMA Racing na Renault Clio 2 a prvú priečku si opäť vybojoval, Pavol Buky Buček, Tiger racing Super6 , z tímu ALL4RACE. Gratulujeme.
Sobota pre triedu E3 + 2000ccm, taktiež 5 jazdcov, bronzovú priečku obsadil Stanislav Buzalka na Mitsubishi Lancer Evo9, z tímu JUTOMA Racing, striebro si odnášal Ladislav Paksi na Honde Civic 1.6 VTi Turbo, z tímu ALL4RACE a zlato patrilo Robert Pástor na Fiate 126 Proto z tímu RP Racing team.
Tímovú trofej, si po tesnom súboji s tímom RP Racing Team, aj v sobotu prevzal tím ALL4RACE, s jazdcami Ladislav Pakši, Marián Rybár a Pavol Buček.
V ženskej triede pokračovalo v sobotu 5 slalomáriek, ale všetky bojovali naplno a tak sa ich pozície trošku premiešali. Bronz patril Nika Purková Puršová, s Hondou CRX, tím JAPracing, na striebornú priečku sa posunula Julie Růžičková na Mini Cooper S, z tímu because race team a zlato v rukách si ochutnala v sobotu Kikuška Hruši Hrušovská na Honde Civic, za tím JAPracing, Gratulujeme vám.
Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov, 7 kola šampionátu:
1. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE (SK)
2. Róbert Pástor, Fiat 126 Proto, RP Racing Team (SK)
3. Ladislav Pakši, Honda Civic Turbo, ALL4RACE (SK)
Krásny víkend, plný zážitkov, zábavy, adrenalínu, nových priateľstiev, nám skončil.
Chceme sa poďakovať aj partnerom podujatia: Technomat SK s.r.o.Trnava, MillersOils, záchranári Rescue Team Kľačno - Marian Weindling, Riders Burger Grill, JLM aditíva, Buček CNC-Obrábanie s.r.o. VAB-reklama Lucia Šimová, časomiera Tamás Nadasdi, Dj Dodes Makan, Martinko Klingáčik, Maťo Šujanský, traťoví komisári, majiteľom motokárovej dráhy Trebatice.
- výsledky 6-7.kola nájdete na domácom webe, aktualizovanú tabuľku šampionátu v priebehu pár dní a oficiálnu fotogalériu očakávajte zajtra

REPORT štvrtého kola sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

     

- V dňoch 15.-16.6.2019, sa na dobre známom motokárovom okruhu v obci Dunajská Streda, konalo víkendové dvoj kolo šampionátu v autoslalome, ktorý sľuboval veľmi zaujímavé súboje a parádnu divácku podívanú. Ako sa očakávalo, tak sa aj stalo, dva dni , dva opačné smery, dve rôzne trate, priniesli pomalé, technické, ale aj rýchle dynamické pasáže, výjazdov mimo trať veľa nebolo, ale za to silná vyrovnanosť jazdcov v kategóriách, ako aj tesné súboje v absolútnom poradí, až na jedného slalomára, ktorý ušiel časovo všetkým každou jazdou. Počasie vyšlo na jednotku, atmosféra v depe bola neskutočná, priateľská, panovala dobrá nálada, tých čo prespali v depe, potrápili komáre, ale na trati si jazdci aj diváci, prišli na svoje. IV. kolo odštartovalo v sobotu, na trati dlhej 1800 metrov, kde si zmeralo sily 90 jazdcov.
- V triede S1 - do 1600ccm, bojovalo 5 jazdcov, tretím najrýchlejším bol Šimon HAJDAMÁR, na Toyote Yaris, druhú pozíciu obsadil Branislav GOGA s Hondou CRZ a najrýchlejší jazdec triedy S1 – Tomáš Vajdi Vajda na Suzuki Swift Sport z tímu Hot Hatch Team.
- V triede S2 + nad 1600ccm, štartovalo 13 slalomárov, tretí najrýchlejší v tejto triede, bol Michal Procházka, Opel Astra OPC, z tímu Opel team Slovakia, druhú pozíciu vybojoval Luboš ZIMAN so Subaru Impreza STi a prvenstvo si vyjazdil Peter HODOŠ so svojou Chevrolet Corvette.
- V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 12 slalomárov, tam sa najlepšie darilo trojici Rybár, Galbavý, Dvorský, kde Marián RYBAR na svojom šikovnom Nissane Micra, z tímu ALL4RACE si odnášal bronz, striebornú priečku mu vyfúkol Juraj GALBAVÝ, z tímu Molsotechna racing team, na požičanej Škode 105, kamaráta Matúša Vanča a zlato si odniesol Matej DVORSKÝ, ktorému očividne ako jedinému teplo nebolo a na prilbu si dokázal ešte natiahnuť chlpatý povlak postavičky Pikatchu.  Matej zlato odniesol na svojej výzorovo staručkej, ale neskutočne silnej bledomodrej Škode 105 z tímu ,,stará, ale povláči´´ Gratulujeme.
- V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 14 jazdcov, tretie miesto si prišiel uchmatnúť Martin Gašparík, s Citroenom Saxo VTS, z tímu GaG racing, medzi dva Citroeny sa pichol na druhé miesto Radoslav Paška s Hondou Civic VTi, prvenstvo a latku nastavil, od začiatku Michal NOVÁK, z tímu PRORACING na Citroene Saxo VTS. Taktiež gratulujeme.
- Triedu A3 – do 2000ccm, odštartovalo 12 jazdcov, Tretie miesto si odniesol Martin ŠKOPEK na Mazde MX-5, druhé miesto patrilo Attilovi SIDÓ z tímu Red Devils motorsport, ktorého smola sprevádza túto sezónu stále a opäť mu vypovedala službu prevodovka... Prvá pozícia patrila Davidovi NEMČEKOVI, na Honde Civic, z Tímu JAPracing.
- V A4 + 2000ccm, súperilo 8 slalomárov. Tretiu priečku si z prehľadom vybojoval Michal Majerík na požičanej Honde S2000, druhú priečku obsadil majiteľ Hondy S2000, Branislav GOGA a prvenstvo spolu s najväčšou diváckou šou v podobe prejazd zákrutami, si odniesol Matej FARKAŠ, z tímu ALL4RACE na Audi 90 quattro. Gratulujeme.
- V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 10 jazdcov, na 3 pozíciu najrýchlejších jazdcov triedy, sa postavil, Andrej Hronec z tímu RP racing na Honde Civic VTi, druhý stupienok najrýchlejšej trojice E1, obsadil Matúš Urík na Peugeote 106 z tímu JLM racing. Prvé miesto patrilo zaslúžene Peťovi MAKŠIMU na Škode 105, bolo vidieť na pekných prejazdoch ,že táto trať jemu a jeho vozidlu zapasovala, gratulujeme.
- 10 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciál do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval rakúsky jazdec Andreas MILETICH na VW Scirocco z tímu ASV Bruck/Leitha, druhé miesto v triede patrilo českému slalomárovi Tondovi ČERVENKOVI na Peugeote 205GTi z tímu AZ Sport a prvenstvo po odjazdených iba prvých dvoch kolách, si odnášal Pavol Buky BUČEK, na Tiger Racing Super 6 , z tímu ALL4RACE.
- Triedu E3 + 2000ccm, odštartovalo 6 slalomárov, tretie miesto si vybojoval Róbert Robert Pástor na Fiate 126 Proto z tímu RP racing, druhú pozíciu obsadil Ladislav Paksi na Honde Civic VTi Turbo z tímu ALL4RACE a prvé miesto si vyjazdil maďarský jazdec Tihamér Balogh na špeciáli Peugeot 106 z tímu Rival Car.
- V ženskej triede bojovalo 7 slalomáriek, kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si vybojovala Kikuška Hruši Hrušovská na Honde Civic, tím JAPracing, druhé miesto Julie Růžičková, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team a zlato si odnášala Zlatica Radičová , Peugeot 205 Mi16, tím Rival car. Gratulujeme.
- Súťaž tímov, TEAM TROPHY, štvrté kolo šampionátu, vyhral nový tím ALL4RACE s jazdcami: Pavol BUČEK, Ladislav PAKŠI, Matej FARKAŠ.
 

- Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov IV. kola šampionátu:
- 1. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)
- 2. Tonda ČERVENKA, Peugeot 205, AZ Sport (CZ)
- 3. Andreas MILETICH, VW Scirocco, ASV Bruck/Leitha (AT)

- Náročný, horúci deň, s ktorým sa museli popasovať jazdci i závodná technika sa blížil ku koncu a jazdci, ktorí ostali v depe, si mohli povymienať skúsenosti, dojmy, poprestavovať svoje techniky, pogrilovať, alebo si oddýchnuť do nadchádzajúceho dňa, kde bolo plánované, v poradí piate kolo šampionátu.
kompletné výsledky nájdete: www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/vysledky

REPORT v poradí tretieho kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Uplynulú sobotu, 18.5. pokračovalo tretie kolo šampionátu autoSlalomShow CUP, v priestore motokárovej dráhy Trebatice. Štartová listina nabitá počtom 103 slalomárov, sľubovala vopred poriadne súboje a premiešanie šampionátu. Počasie jazdcom prialo a vylákalo von aj veľké množstvo divákov, fanúšikov, ktorí veru mali čo sledovať. A ako to vyzeralo?
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Najlepšie sa umiestnili z celkového počtu 6 súperov: tretie miesto patrilo Tomášovi Vajdovi, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team, druhé miesto v tesnom súboji si odniesol Šimon Hajdamár , jazdiaci s Toyotou Yaris a prvenstvo si odnášal tak ako v Žiline, Branislav Goga na Honde CRZ.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Táto trieda naberá na obľúbenosti a do tohto kola sa prihlásilo až 15 jazdcov, tretí najrýchlejší do cieľa dorazil, Lubos Ziman, z tímu Zimo racing, na Subaru Impreza WRX Sti, pred Ľuboša sa v súčte časov necelej sekundy, prebojoval Tibor Gloznek, na Seate Ibiza TDi a prvenstvo si na tejto trati vyjazdil Michal Procházka s vozidlom Opel Astra OPC.
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Odštartovalo 14 slalomárov v tejto kategórií, nešťastie v prvej jazde,10metrov pred cieľom v poslednom retardéri, postihlo  Jurdaj Dohňanský, cieľovú čiaru preťal, ale z technických príčin už nedokázal odštartovať do ďalších jázd, čo ho pripravilo o cenné body a umiestnenie. Tretie miesto si odnášal Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, z tímu ALL4RACE, druhé miesto vybojoval Peter Ganoczy na Honde Civic z tímu Because Race Team a prvenstvo + plný počet bodov do šampionátu, si zaslúžene odniesol Juraj Sergey Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team. Neúčasť Mato Dvorský, posunulo v tabuľke šampionátu na zemiakové štvrté miesto a bude zaujímavé sledovať ďalšie súboje v tejto kategórií.
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Veľký počet jazdcov a to až 19, prinieslo divákom zaujímavé súboje s časmi na trati. O brondzovú priečku bol veľmi tesný súboj troch jazdcov, Filip Kúš na Honde Civic VTi, Zdenko Gergel ml., ktorému tento krát zavadzali kužele na trati, ale po nových úpravách a naladení oranžového Citroenu Saxo VTS, bolo vidieť pekný posun vpred a tretie miesto vyjazdil Zdeněk Gergel starší, ktorý tesne bojoval aj o striebro , ktoré si ale nakoniec odniesol Radoslav Paška na Honde Civic VTi a prvenstvo opäť zaslúženým úspechom, čistými jazdami, ostalo v ruke Michala Nováka, Citroen Saxo VTS, tím ProRacing.
-Súťažná trieda A3 (upravené vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 13 jazdcov, horúceho favorita Attila Ati Sidó, postihla opäť smola, túto sezónu z troch podujatí už druhý krát a v druhej jazde musel odstúpiť, pre poruchu prevodovky na svojej ostrej Honde Civic. Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Miro Rievaj na Honde Integra TypeR, druhé miesto si odniesol Ján Struhár s Mazdou MX-5 a najrýchlejším jazdcom bol Martin Rehák, Alfa Romeo 147, z tímu MR Hobby Racing Team.
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo 14 slalomárov, z toho dve dámy. Umiestnenia na bedni sú ako cez kopirák z predošlého kola a to, brondz si vybojoval Dušan Škulavík, na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk. Striebro si držal Michal Majerík na BMW e36. Zlato si odnášal Matej Farkaš,  Audi 90 quattro, z tímu ALL4RACE.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Odštartovalo 11 slalomárov, Tretiu pozíciu obsadil z tímu nanodry.sk na Honde CRX, Martin Filípek. Druhú priečku premiešal Andrej Hronec na Honde Civic VTi z tímu RP racing team a zlato si  opäť vybojoval Matúš Urík, z JLM Racing teamu, na Peugeote 106. Gratulujeme.
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
8 silných jazdcov, sa postavilo na štart zmerať si sily a bolo jasné že nikto nikomu nič nenechá zadarmo. Tretiu priečku obsadil nováčik z Rakúska Andreas Miletich na parádnom VW Scirocco, striebro držal  v rukách Slovák Pavol Buky Buček, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 , ktorý nestačil na svojho rivala z Rakúska, Patrick Mayer na VW Golf 2 GTi 16v z tímu MAYER Motorsport , ktorý si od začiatku až do konca strážil a vybojoval zlato.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo tentoraz zmerať sily len 3 jazdci, tretie miesto si odnášal Tomáš Debnár na BMW e46 330i, druhú pozíciu si vyjazdil Peter Sliacky, na BMW 323ti a najrýchlejším jazdcom v triede sa stal Ladislav Paksi, Honda Civic VTi Turbo, z tímu ALL4RACE.
V ženskej triede si zmeralo sily 6 slalomáriek, bronzová priečka patrila Kikuška Hruši Hrušovská z tímu Japracing na Honde Civic, striebornú pozíciu zobrala Julie Růžičková na Mini Cooper S , z tímu Because Race Team a zlato si udržala Zlatica Radičová na Peugeote 205 z tímu Rival Car.
Tímovú trofej aj tretieho kola, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 1,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár.

Absolútne najrýchlejší jazdci z celkového počtu 103 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Andreas Miletich, VW Scirocco – 2:04,16
2.miesto: Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE – 2:00,60
1.miesto: Patrick Mayer, VW Golf 2 GTi 16v, MAYER Motorsport – 1:58,50

Poďakovanie patrí opäť najprv vám, jazdcom za disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, Buček CNC-Obrábanie s.r.o., oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, za mnoho krásnych momentiek jazdcom, záchranárom RESCUE team Klačno, za záštitu podujatia, majiteľom motokárovej dráhy , bufetu Riders Burgers Grill, časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve + všetkým traťovým komisárom.
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a čaká nás budúci mesiac v dátume 15-16. Jún 2019, víkend plný adrenalínu, vône benzínu, dymovej clony dieselových vozidiel, spálených pneumatík, zábavy , priateľskej atmosféry, ako na trati tak po odjazdení v depe,  najbližšie podujatie: čakajú vás 2 podujatia, 2 rôzne trate, oba smery, 2 dni nabité adrenalínu na motokárovej dráhe v Dunajskej Strede. 15.-16. 6.2019

Organizačný tím autoSlalomShow Cup
HUKOt motorsport o.z.

REPORT druhého kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Počas Veľkonočných sviatkov, sme pokračovali druhým kolom šampionátu, v dobre známom areáli Agrokomplexu v Nitre, na najdlhšej trati v histórií autoslalomu, 3040metrov, pre mnohých známou aj ako malá RZ-ta, uplynulú sobotu, 20.4. . Štartová listina opäť nabitá plnou zostavou a zvučnými známymi menami, čo naznačovalo parádne súboje počas celého dňa.  Nitra nás privítala ráno krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 23´stupnov.  Na štartovú čiaru sa postavilo 103 jazdcov.
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil nový slalomár,Patrik Troška, na starej, ale pekne zachovalej dáme, Honde CRX ed9,ktorých už na ceste moc nevídať. Druhá priečka patrila Tomášovi Vajdovi, na SuzukiSwift z tímu Hot Hatch Team a prvé miesto si uchmatol Šimon Hajdamár , jazdiaci s Toyotou Yaris.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 9 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 6 slalomárov, z toho poriadne pomiešali poradie dve ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil, Miroslav Višňa, so svojim BMW e90 330i, o necelé dve sekundy v súčte časov si druhé miesto uchmatla Júlie Ružičková z Čiech, na svojom Mini Cooper S, jazdiaca pod tímom BecauseRace Team a prvenstvo si odniesol LubošZiman, z tímu Zimoracing, na SubaruImpreza WRX Sti.
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
13 slalomárov v tejto kategórií, sa pobilo o pozície na bedni. Tretie miesto si odnášal Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu MolsotechnaRacing Team, prvé miesto a plný počet bodov v kategórií opäť, pre Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme.
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Krásne zastúpenie, 17 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Tentokrát mala automobilka Honda slabé zastúpenie a na bedni to vyzeralo nasledovne, 3x Citroen.
Tretie miesto vyjazdil Peter Ponec, Citroen C2 VTS, z tímu PlanetaRally. Striebro si odniesol Peter Holubčík, z tímu ZA-Race team na CitroeneSaxo VTS a prvenstvo opäť uchmatol Michal Novák, CitroenSaxo VTS, tím ProRacing.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 13 jazdcov, do medzinárodných súbojov v triede, dvaja zástupcovia Rakúska a jeden z Maďarska. Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Martin Škopek, na Mazde MX-5, druhé miesto si vybojoval na naftovom Seate Ibiza, NikolasHreblay a prvenstvo si odnášal spokojný AttilaSidó, ktorého technika po fiasku v Žiline, fungovala teraz na 101%, k tomu pridáme zručnosť jazdca, poriadnu motiváciu a máme hneď možnosť vidieť niečo neskutočné na trati,  čo sme videli aj v súbojoch absolútneho poradia
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo 10 slalomárov, z toho dve dámy.  Najlepšie sa zadarilo a tretie miesto si vybojoval Dušan Škulavík, na Mazde MX-5, z tímu auto-hifisk. Druhú pozíciu si opäť uchmatol matador Michal Majerík na BMW e36. Zlato si odnášal Matej Farkaš, na jeho parádnom peklostroji, s nezameniteľnou zvukovou kulisou, s ktorým predvádzal fascinujúce prejazdy a uprel na seba zrak všetkých divákov Audi 90 quattro, z tímu ALL4RACE.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 15 kde sme sledovali taktiež veľmi zaujímavé súboje. Tretiu pozíciu obsadil z tímu nanodry.sk na Honde CRX, Martin Filípek. Druhá priečka odchádzala v rukách nováčika, ktorého si isto mnoho ľudí hneď zapamätalo ako silného súpera do sezóny, Peter Makši na Škode 105. A zlato si udržal Matúš Urík, z JLM Racing teamu, na Peugeote 106. Gratulujeme.
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
Najviac obsadená a najsilnejšia trieda,  sa v Nitre stala E2, 18 jazdcov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku obsadil Juraj Debnár na RenaulteClio 2, z tímu JutomaRacing, striebrodržal v rukách Lukáš Kotrč , pre ktoré ho doviezol dieslový VW Golf 2 a zlato ostalo na domácej Nitrianskej pôde, v rukách silného hráča,Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 s veľkým časovým rozdielom. Gratulujeme. PS: čakáme na silného stáleho konkurenta... kto si pripraví techniku lepšie ako Palino a dokáže ho porážať??? Minimálne udržať s ním tempo?   do budúcna sme veľmi zvedavý
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať 7 jazdcov, najlepšie sa darilo a tretie miesto si odnášal Tomáš Debnár na BMW e46 330i, druhú pozíciu si vyjazdil Peter Sliacky, na BMW 323ti a najrýchlejším jazdcom v triede bol Vladimír Vlha, na MitsubishiLancerEvo VIII, za tím Sršeň racing.
Ženy za volantom, opäť nechali za sebou mnoho silných jazdcov, zmerať si sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien, si prišlo v počte 8. Bronzová priečka patrila Simone Hofierkovej, ktorá s apo dlhšej dobe vrátila na trať medzi nás, na FordFiesta ST, striebornú pozíciu udržala Katarína Klenková na Honde CivicVTi, za tím Garagemotorsport a zo zlata sa radovala bojovníčka z čiech, Júlie Ružičková na Mini Cooper S , z tímu BecauseRace Team. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej druhého kola, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 1,1,3, ktoré vybojovali jazdci, Matej Farkaš, Pavol Buček, Marián Rybár.
Absolútne najrýchlejší jazdci z celkového počtu 103 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Attila SIDÓ, Honda Civic – 4:36,47
2.miesto: Vladimír VLHA, MitsubishiLancerEvo VIII, Sršeň racing – 4:36,17
1.miesto: Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE – 4:17,66

Druhé kolo štvrtej sezóny v Nitre, sme úspešne dojazdili, chceli by sme sa poďakovať opäť  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditivask, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský,fotografom ing.Lubomír Kalina,Andrej Vitek,Lukáš Štefanec,Marián Bartoš, za mnoho krásnych momentiek jazdcom, kameramanovi Jozef Dóczy,kde čakáme parádny video zostrih, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling, Jozef Daniš, za záštitu podujatia,vedeniu Agrokomplex Nitra , bufetu RidersBurgersGrill, časomiere TamásNádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve + všetkým traťovým komisárom.
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa opäť o 3 týždne a to 18.5.2019, sobota v novom veľkom, širokom priestore, nová trať, letisko Boľkovce pri Lučenci.  Registráciu jazdcov, do tretieho kola, spúšťame zajtra, 25.4.2019.
 

REPORT úvodného kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019
Úvodné kolo sme odmávali na novom mieste, novej trati v kalendári šampionátu a tou sa stalo letisko v Žiline, uplynulú sobotu, 30.3. . Ako predpovedala už štartová listina pred mesiacom, ktorá sa naplnila behom necelých 72 hodín, táto sezóna bude nabitá skvelými jazdcami, silnými strojmi, nováčikmi v našej komunite a po zimnej prestávke opäť parádnej atmosféry. Ako sa do novej sezóny patrí, Žilina nás privítala rán krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 18´stupnov, lepšie sme si ani nemohli priať.  Na štartovú čiaru sa v Žiline postavilo 125 jazdcov, ktorých čakala trať s dĺžkou 2200 metrov a 53 slalomovými bránkami.  
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil Tomáš Vajda, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team a o prvé miesto celý deň bojovali Branislav Goga na Honde CRZ, so Šimonom Hajdamárom , jazdiacim s Toyotou Yaris. Rozdiel v súčte dvoch časov bol len 56 stotín a to zaručilo prvé miesto Braňovi.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 18 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 15 slalomárov, z toho miešali poradie aj tri ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil Dušan Škulavík na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk, o tri sekundy rýchlejšie na kolo jazdil Michal Procházka s Opel Astra OPC ,ktorý si zaslúžene a čistými jazdami vybojoval druhú pozíciu a prvenstvo si odniesol nováčik, Daniel Pažický, na svojom Audi TTRS. Novo vzniknuté triedy S, sa ukázali ako správna voľba a našli si svoje obsadenie slalomármi, tešíme sa na ďalšie zaujímavé súboje v týchto triedach. 
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Najväčšie zastúpenie mala jednoznačne značka Honda, to až ôsmimi jazdcami z počtu 13 v tejto kategórií, ale na dedňu sa nedokázala v sobotu dostať ani jedna. Tretie miesto si po súboji s Attilom Pomozim na Honde Civic, udržal ostrieľaný slalomár Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team, kde sme mohli vidieť, že Jurajových veľa hodín strávených v garáži počas zimnej prestávky, spojenej s úpravami svojho vozidla, priniesli svoje ovocie a túto sezónu žeby prevzal žezlo po Michalovi Klenkovi?  uvidíme. Ďalší čo nezaspal na vavrínoch cez zimu, okrem toho že sa zúčastňoval WinterCup-u na daily car-e, investoval čas a financie aby doladil jediný chybný článok na svojej technike a to podvozok, si odniesol prvé miesto a plný počet bodov v kategórií, Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Bohaté zastúpenie 20 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Večná, zdá sa nikdy nekončiaca rivalita v tejto triede medzi automobilkami Honda a Citroen sa ukázala že bude opäť aj v tejto sezóne pokračovať.  Azda najtesnejší súboj sa odohral práve tu, kde o bronz bojovali na tisícinu sekundy Filip Kúš s Hondou Civic VTi a domáci jazdec Peter Holubčík na Citroene Saxo VTS. Súboj bol tak tesný že výsledný čas bol v rozdiele jednej stotiny sekundy, čo pri preťatí cieľovej fotobunky, nie je asi ani hrúbka rámika na ŠPZ, takže obom jazdcom poklona za výkon, ale bronz sa podarilo uchmatnúť na domácej pôde, Petrovi Holubčíkovi, z tímu ZA-Race team na Citroene Saxo VTS. Striebro si odniesol dvojnásobný majster triedy A2, Michal Novák, ktorého som na trati osobne asi z ničím iným, ako s vozidlom Citroen Saxo VTS nevidel. Ich súboj bol taktiež extrémne tesný a rozdiel v súčte časov bol iba 6 stotín... Michal ale na tejto trati nestačil na rýchlejšieho Radoslava Pašku, jazdiaceho na Honde Civic VTi, ktorý si z rúk zlato a plný počet bodov z triedy do šampionátu nechcel pustiť a ako jediný pokoril čas trate v triede pod 1:34sekúnd. Gratulujeme, veľmi vyrovnaná kategória, toto sa nám páči, ostré tesné súboje.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 16 jazdcov. Jedno vozidlo nedojazdilo a to horúci favorit Attila Sidó, ktorého smola prenasledovala od rána, ako si sadol doma za volant sprievodného vozidla, po ceste sa mu pri Piešťanoch pokazila odťahovka, i tak sa dostavil včas do Žiliny, ale nebolo mu súdene si novú trať užiť s ostatnými, kde zhruba 500 metrov po štarte prvého kola, mu vypovedala službu prevodovka... Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Vlado Okáli na Renault Clio RS z tímu Voki racing, druhé miesto si vybojoval na náhradnom vozidle Toyota Celica, Martin Rehák z tímu MR Hobby Racing Team a prvenstvo si opäť nenechal zobrať Dávid Nemček so svojou Hondou Civic z tímu JAPracing. 
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo zmerať si sily, 14 slalomárov. Opäť už tretí dramatický súboj sa odohral aj v tejto triede o tretiu pozíciu, medzi skúsenými slalomármi, Martinom Jandošekom, ktorý sedlá Ford Fiesta ST, za Hot Hatch team a Lukášom Peckom na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi sk, ktorý o chlp, t.j. 1 stotiny sekundy, zvíťazil v súčte časov a odniesol si bronz v tejto triede. Druhú pozíciu obsadil matador Michal Majerík na BMW e36, ktorého technika v úvode sezóny dokonale funguje, tak dúfame že mu to vydrží počas celej sezóny. Zlato si odnášal na nevídanom, raritnom vozidle slávneho formulového jazdca Ayrtona Sennu, ktorý bol veľkým ťahákom pre oči divákov, ale aj jazdcov, Honda NSX, z tímu JAPGARAGE, Ján Poláček.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 19 jazcov priniesla taktiež zaujímavé súboje. Lucie Červenková z Čiech, na Citroene Saxo sa čistými jazdami vyšplhala vysoko až na štvrtú pozíciu, kde nechala za sebou mnoho silných jazdcov. Tretiu pozíciu obsadil z tímu LAMA racing na Škode Felícia, Marek Húska, ktorý ako sme mohli vidieť v sobotu, sa určite posnaží miešať poradie tohtoročného šampionátu tejto triedy. Druhá priečka ostala na domácej pôde v tíme ZA-Race Team, ktorú si po tesnom súboji o prvenstvo odniesol Matúš Urík na Peugeote 106. A zlato tak odchádzalo za hranice, v rukách Jiřího Juříka ktorý sedlal Citroen Saxo VTS, z tím AZ Sport. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
18 jazdcov z troch štátov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku v českých farbách obsadil Michal Červenka na Peugeot 205 GTi, z tímu AZ Sport, striebro ostalo zafarbené slovenskou trikolórou v rukách Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 a zlato zafarbili rakúske farby, rýchleho jazdca Patrick Mayer, s jeho VW Golf GTi, za tím MAYER motorsport.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať do Žiliny 7 jazdcov, smola ale v prvej ostrej jazde chytila za ruku Martina Chasníka na VW Buggy, ktorému vypovedala službu prevodovka... Ostalo v súbojoch 6 jazdcov kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si odnášal rakúsky jazdec Alexander Rossi na Honde Civic, druhé miesto si z rúk nepustil Ladislav Pakši na Honde Civic Turbo z tímu ALL4RACE a prvenstvo si udržal Miroslav Tichý z tímu PRORACING na Catterhame CS260.
Ženy za volantom, na ktoré môžeme povedať že vedia kde je ich miesto (doma v kuchyni to rozhodne nebude)  nechali za sebou mnoho silných jazdcov, si zmerali sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien. Bronzová pozícia v českých farbách, patrila zaslúžene pre Jiřinu Mrázkovú, jazdiacu na Ford Fiesta ST, strieborná pozícia ostala doma v rukách Zlatici Radičovej, ktorej nová technika Peugeot 205 Mi16, i napriek jazdeniu bez serva, sadla do rúk a v českých farbách vialo zlaté prvenstvo Lucie Červenkovej, na Citroene Saxo VTS. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej úvodného kola tesne , ale predsa, medzi ALL4RACE a AZ Sport, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 2,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár. 
Absolútne najrýchlejší jazdci z veľkého počtu 125 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Miroslav Tichý, PRORACING, Catterham CS260 – 2:59,46
2.miesto: Pavol Buky Buček, ALL4RACE, Tiger Racing Super6 – 2:53,78
1.miesto: Patrick Mayer, MAYER motorsport, VW Golf GTi – 2:50,33
 
Úvodne kolo štvrtej sezóny na novej trati máme za sebou, chceli by sme sa poďakovať  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, kameramanovi Jozef Dóczy, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling a spol. za záštitu podujatia, letisku Žilina a riaditeľovi za priestor, bufetu Riders Burgers Grill , časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve, ktoré mali ráno trochu dosť nabitý program  , traťovým komisárom. 
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa už o 3 týždne a to presne 20.4.2019 sobota – Agrokomplex Nitra. Registrácia už od včera beží na tradičnom domácom webe šampionátu – www hukotmotorsport sk/autoslalomshow/registracia . Všetky informácie k druhému podujatiu šampionátu 2019, dostanete do emailových schránok, poprosíme jazdcov ktorí používajú email- azet (ktorý má problém s hromadnými e-mailami) aby si ho zmenili za taký, ktorý funguje bez problémov, alebo vytvorili napr. gmail, hotmail, centrum a pod,  poslali nám ho, buď na FB správou, e-mailom, alebo vyplnenim formulara na stránke hukotmotorsport, aby ste mali prísun všetkých informácií k šampionátu zakaždým. Ďakujeme a vidíme sa v Nitre ;-)

REPORT úvodného kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Úvodné kolo sme odmávali na novom mieste, novej trati v kalendári šampionátu a tou sa stalo letisko v Žiline, uplynulú sobotu, 30.3. . Ako predpovedala už štartová listina pred mesiacom, ktorá sa naplnila behom necelých 72 hodín, táto sezóna bude nabitá skvelými jazdcami, silnými strojmi, nováčikmi v našej komunite a po zimnej prestávke opäť parádnej atmosféry. Ako sa do novej sezóny patrí, Žilina nás privítala rán krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 18´stupnov, lepšie sme si ani nemohli priať.  Na štartovú čiaru sa v Žiline postavilo 125 jazdcov, ktorých čakala trať s dĺžkou 2200 metrov a 53 slalomovými bránkami.  
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil Tomáš Vajda, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team a o prvé miesto celý deň bojovali Branislav Goga na Honde CRZ, so Šimonom Hajdamárom , jazdiacim s Toyotou Yaris. Rozdiel v súčte dvoch časov bol len 56 stotín a to zaručilo prvé miesto Braňovi.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 18 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 15 slalomárov, z toho miešali poradie aj tri ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil Dušan Škulavík na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk, o tri sekundy rýchlejšie na kolo jazdil Michal Procházka s Opel Astra OPC ,ktorý si zaslúžene a čistými jazdami vybojoval druhú pozíciu a prvenstvo si odniesol nováčik, Daniel Pažický, na svojom Audi TTRS. Novo vzniknuté triedy S, sa ukázali ako správna voľba a našli si svoje obsadenie slalomármi, tešíme sa na ďalšie zaujímavé súboje v týchto triedach. 
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Najväčšie zastúpenie mala jednoznačne značka Honda, to až ôsmimi jazdcami z počtu 13 v tejto kategórií, ale na dedňu sa nedokázala v sobotu dostať ani jedna. Tretie miesto si po súboji s Attilom Pomozim na Honde Civic, udržal ostrieľaný slalomár Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team, kde sme mohli vidieť, že Jurajových veľa hodín strávených v garáži počas zimnej prestávky, spojenej s úpravami svojho vozidla, priniesli svoje ovocie a túto sezónu žeby prevzal žezlo po Michalovi Klenkovi?  uvidíme. Ďalší čo nezaspal na vavrínoch cez zimu, okrem toho že sa zúčastňoval WinterCup-u na daily car-e, investoval čas a financie aby doladil jediný chybný článok na svojej technike a to podvozok, si odniesol prvé miesto a plný počet bodov v kategórií, Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Bohaté zastúpenie 20 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Večná, zdá sa nikdy nekončiaca rivalita v tejto triede medzi automobilkami Honda a Citroen sa ukázala že bude opäť aj v tejto sezóne pokračovať.  Azda najtesnejší súboj sa odohral práve tu, kde o bronz bojovali na tisícinu sekundy Filip Kúš s Hondou Civic VTi a domáci jazdec Peter Holubčík na Citroene Saxo VTS. Súboj bol tak tesný že výsledný čas bol v rozdiele jednej stotiny sekundy, čo pri preťatí cieľovej fotobunky, nie je asi ani hrúbka rámika na ŠPZ, takže obom jazdcom poklona za výkon, ale bronz sa podarilo uchmatnúť na domácej pôde, Petrovi Holubčíkovi, z tímu ZA-Race team na Citroene Saxo VTS. Striebro si odniesol dvojnásobný majster triedy A2, Michal Novák, ktorého som na trati osobne asi z ničím iným, ako s vozidlom Citroen Saxo VTS nevidel. Ich súboj bol taktiež extrémne tesný a rozdiel v súčte časov bol iba 6 stotín... Michal ale na tejto trati nestačil na rýchlejšieho Radoslava Pašku, jazdiaceho na Honde Civic VTi, ktorý si z rúk zlato a plný počet bodov z triedy do šampionátu nechcel pustiť a ako jediný pokoril čas trate v triede pod 1:34sekúnd. Gratulujeme, veľmi vyrovnaná kategória, toto sa nám páči, ostré tesné súboje.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 16 jazdcov. Jedno vozidlo nedojazdilo a to horúci favorit Attila Sidó, ktorého smola prenasledovala od rána, ako si sadol doma za volant sprievodného vozidla, po ceste sa mu pri Piešťanoch pokazila odťahovka, i tak sa dostavil včas do Žiliny, ale nebolo mu súdene si novú trať užiť s ostatnými, kde zhruba 500 metrov po štarte prvého kola, mu vypovedala službu prevodovka... Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Vlado Okáli na Renault Clio RS z tímu Voki racing, druhé miesto si vybojoval na náhradnom vozidle Toyota Celica, Martin Rehák z tímu MR Hobby Racing Team a prvenstvo si opäť nenechal zobrať Dávid Nemček so svojou Hondou Civic z tímu JAPracing. 
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo zmerať si sily, 14 slalomárov. Opäť už tretí dramatický súboj sa odohral aj v tejto triede o tretiu pozíciu, medzi skúsenými slalomármi, Martinom Jandošekom, ktorý sedlá Ford Fiesta ST, za Hot Hatch team a Lukášom Peckom na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi sk, ktorý o chlp, t.j. 1 stotiny sekundy, zvíťazil v súčte časov a odniesol si bronz v tejto triede. Druhú pozíciu obsadil matador Michal Majerík na BMW e36, ktorého technika v úvode sezóny dokonale funguje, tak dúfame že mu to vydrží počas celej sezóny. Zlato si odnášal na nevídanom, raritnom vozidle slávneho formulového jazdca Ayrtona Sennu, ktorý bol veľkým ťahákom pre oči divákov, ale aj jazdcov, Honda NSX, z tímu JAPGARAGE, Ján Poláček.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 19 jazcov priniesla taktiež zaujímavé súboje. Lucie Červenková z Čiech, na Citroene Saxo sa čistými jazdami vyšplhala vysoko až na štvrtú pozíciu, kde nechala za sebou mnoho silných jazdcov. Tretiu pozíciu obsadil z tímu LAMA racing na Škode Felícia, Marek Húska, ktorý ako sme mohli vidieť v sobotu, sa určite posnaží miešať poradie tohtoročného šampionátu tejto triedy. Druhá priečka ostala na domácej pôde v tíme ZA-Race Team, ktorú si po tesnom súboji o prvenstvo odniesol Matúš Urík na Peugeote 106. A zlato tak odchádzalo za hranice, v rukách Jiřího Juříka ktorý sedlal Citroen Saxo VTS, z tím AZ Sport. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
18 jazdcov z troch štátov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku v českých farbách obsadil Michal Červenka na Peugeot 205 GTi, z tímu AZ Sport, striebro ostalo zafarbené slovenskou trikolórou v rukách Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 a zlato zafarbili rakúske farby, rýchleho jazdca Patrick Mayer, s jeho VW Golf GTi, za tím MAYER motorsport.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať do Žiliny 7 jazdcov, smola ale v prvej ostrej jazde chytila za ruku Martina Chasníka na VW Buggy, ktorému vypovedala službu prevodovka... Ostalo v súbojoch 6 jazdcov kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si odnášal rakúsky jazdec Alexander Rossi na Honde Civic, druhé miesto si z rúk nepustil Ladislav Pakši na Honde Civic Turbo z tímu ALL4RACE a prvenstvo si udržal Miroslav Tichý z tímu PRORACING na Catterhame CS260.
Ženy za volantom, na ktoré môžeme povedať že vedia kde je ich miesto (doma v kuchyni to rozhodne nebude)  nechali za sebou mnoho silných jazdcov, si zmerali sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien. Bronzová pozícia v českých farbách, patrila zaslúžene pre Jiřinu Mrázkovú, jazdiacu na Ford Fiesta ST, strieborná pozícia ostala doma v rukách Zlatici Radičovej, ktorej nová technika Peugeot 205 Mi16, i napriek jazdeniu bez serva, sadla do rúk a v českých farbách vialo zlaté prvenstvo Lucie Červenkovej, na Citroene Saxo VTS. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej úvodného kola tesne , ale predsa, medzi ALL4RACE a AZ Sport, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 2,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár. 
Absolútne najrýchlejší jazdci z veľkého počtu 125 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Miroslav Tichý, PRORACING, Catterham CS260 – 2:59,46
2.miesto: Pavol Buky Buček, ALL4RACE, Tiger Racing Super6 – 2:53,78
1.miesto: Patrick Mayer, MAYER motorsport, VW Golf GTi – 2:50,33
 
Úvodne kolo štvrtej sezóny na novej trati máme za sebou, chceli by sme sa poďakovať  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, kameramanovi Jozef Dóczy, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling a spol. za záštitu podujatia, letisku Žilina a riaditeľovi za priestor, bufetu Riders Burgers Grill , časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve, ktoré mali ráno trochu dosť nabitý program  , traťovým komisárom. 
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa už o 3 týždne a to presne 20.4.2019 sobota

 

WINTER CUP autoslalom / Memoriál Tóna Jalakšu je za nami.

- V pvrom kole si na zasneženej trati vybojoval absolútne prvenstvo, jazdec z Maďarska, Marci Kankowszky na Audi A4 Quattro, tretie miesto si chytil ďalší jazdec na vozidle s pohonom 4x4, Matej Dvorský, ktorý nechal svoju preslávenú škodovku doma, na svojom Winter káre BMW, a medzi nich na druhú priečku sa vopchal Peter Potocký na Honde Civic s pohonom prednej nápravy , Gratulujeme.

- 2.kolo prinieslo ešte zaujímavejšie podmienky, kde sa vystriedal mráz,ľad, sneh, dážď a na polovici trate aj asfalt. Jazdci tak mali čo dočinenia s vymýšlaním taktík , obutím a jazdeckou stopou :-) Tu sa najlepšie popasovali s podmienkami ako tretí, Andrej Hronec na Honde Civic VTi, druhý absolútne skončil jazdec z Maďarska, Marci Kankowszky na Audi A4 Quattro a absolútne prvenstvo si odniesol Peter Potocký na Honde Civic, ktorý všetkým ukázal, ako sa FWD má jazdiť v tých najhorších podmienkach. Gratulujeme

- 3.kolo sa konalo začiatkom februára, počasie sa menilo a tentokrát to bola mokrá trať, čo nám priniesol intenzívny dážď, ktorý prebiehal noc pred podujatím, našťastie sa ráno počasie umúdrilo a pršať prestalo. Na mokrej trati sa najlepšie darilo: tretie miesto, Peter Potocký, Honda Civic, druhé miesto obsadil Andrej Hronec na Honde Civic staršej generácie ale o to výkonnejšej s označením VTi, a absolútne prvenstvo si vyjazdil Tibor Gloznek na Seate Ibiza.

- Ráno, v deň posledného 4.kola šampionátu, nás privítalo bezvetrie a krásne slnečné počasie s teplotou -7 stupňov, čo ale následne počas prvej tréningovej jazdy vystúpalo na plusových hodnôt a tak kásny jarný pretek mohol odštartovať. Techniku pred sezónou si na posledné kolo prišiel doladiť aj Juraj Debnár, na Renaulte Clio 2, z tímu JUTOMA Racing. Ako sme mali možnosť vydieť, očividne ju má dobre nastavenú, lebo to vytiahol na absolútne prvenstvo. Za nim na striebornej priečke absolútneho poradia ,dorazil do cieľa so stratou cca 1,5sekundy, Tibor Gloznek na Seate Ibiza a tretie miesto si odniesol i po menšej kolízií, Peter Suríni na Peugeote 106 z tímu Café Racing, Gratulujeme !

- WINTER CUP autoslalom sme včerajším dňom ukončili. Presne včera 23.2.2019´, bolo rok tomu, čo nás opustil , viac ako priateľ, jeden z našej komunity: Tóno Jalakša, na ktorého počesť ste odjazdili zimný šampionát, česť jeho pamiatke (Tono1 NAVŽDY).  Najlepších jazdcov vyhodnotíme a oceníme, 30.3.2019´ na prvom podujatí veľkého medzinárodného šampionátu, 4.ročník autoSlalomShow Cup 2019´.  Víťazom, ale aj všetkým zúčastneným jazdcom gratulujeme a tešíme sa na spoločné stretnutia, zábavu, rivalitu a súboje, ktoré začínajú na letisku v Žiline, už o mesiac ;-)

 

* Výsledky jednotlivých podujatí + poradie šampionátu, nájdete:

- https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/vysledky/

* Fotogaléria od Luboša:

- https://semir002.rajce.idnes.cz/

Hľadáme kameramana na spoluprácu do sezóny 2019´, ak niekto máte dobrého známeho, čo ho baví robiť zábery a niečo zostrihať, nech nás skontaktuje. Bližšie info e-mailom alebo telefonicky, prípadne Facebook.

info.hukot@gmail.com

0904 / 002102 - Semir

Report IX. kola, tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

Report predposledného deviateho kola III.ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome - letisko Trenčín, alebo Najrýchlejší slalom v histórií autoslalomu v Československu !
- Aj takto môžeme nazvať premiérový autoslalom na letisku v Trenčíne, kde priestor ponúka dlhú a širokú plochu, veľké výbehové zóny v prípade ,,krízoviek´´.. Tým pádom nič nebránilo ´´otvoriť´´ trať aby sme si spoločne mohli užiť poriadnu dávku adrenalínu :-) Aj vďaka tomu sa prišlo vyblázniť a zabojovať v obrovskom počte 129 jazdcov, ktorí na trati dlhej 2300 metrov s počtom bránok 53, si rozdávali poriadne súboje. v Absolútnom poradí jasne od začiatku dominoval Miroslav Tichý, na svojom Caterham CSR260 z tímu PRO RACING, z dostatočným náskokom. Za ním sa odohrával tesný súboj Pavla Bučeka na Tiger Racing Super6 z tímu Buček CNC-Obrábanie s.r.o., proti kopcárovi Matejovi Demeterovi, z tímu Demo motorsport, na jeho Citroene Saxo VTS, ktoré kedysi na autoslalomoch sedlal Miki Čambal ;-) vidieť že technika pekelne funguje, zo súboja vyšiel Matej ako víťaz a matadora Bukyho nechal pekne za sebou na treťom mieste. Smolný deň to bol znova pre rod. Vancíkovú, kde ich opäť sklamala prevodovka na Mazde 323 GTR a bohužiaľ kvôli tejto technickej poruche a množstvu oleja na trati, sa nám časový harmonogram natiahol tak, že sme nestihli odjazdiť štvrtú ostrú jazdu. Výsledky jednotlivých tried:
A1 – do 1400 ccm ( 15 jazdcov )
1. Miesto Michal Klenko – Honda Civic - Garage motorsport – 3:01,90
2. Miesto Matej Dvorský - Stará,ale povláči – Škoda 105 – 3:06,31
3. Miesto Juraj Sergey Galbavý - Molsotechna racing – Škoda 105 – 3:10,79
A2 – do 1600 ccm ( 20 jazdcov )
1. Miesto Michal Novák – Citroën Saxo VTS - Pro Racing – 2:54,66
2. Miesto Juraj Semir Kóssi – Honda Civic VTI - HUKOt motorsport – 2:56,40
3. Miesto Radoslav Paška – Honda Civic VTI – 2:57,01
A3 – do 2000 ccm ( 22 jazdcov )
1. Miesto Edko Bednárik – Honda Integra Type-R – 2:57,47
2. Miesto Martin Škopek – Mazda MX-5 – 2:58,10
3. Miesto Attila Ati Sidó – Honda Civic – 2:58,22
A4 – nad 2000 ccm ccm ( 26 jazdcov )
1. Miesto Michal Siráň – Porsche Cayman – 2:53,45
2. Miesto Lukáš Polepovič Opatovský – Subaru Impreza WRX STI - AutoFol Race Team – 2:57,36
3. Miesto Radovan Karkus – Subaru Impreza - Tiger STi VTi Racing Team – 2:59,18
E1 – do 1600 ccm ccm ( 16 jazdcov )
1. Miesto Matej Demeter – Citroën Saxo VTS - Demo motorsport – 2:43,18
2. Miesto Josef Bednárik – Citroën Saxo VTS - Červenka – 2:56,64
3. Miesto Jiří Jurík – Citroën Saxo VTS – 3:00,70
E2 – do 2000 ccm ccm ( 13 jazdcov )
1. Miesto Pavol Buky Buček – Tiger Racing SuperSix- Tiger STi VTi Racing Team – 2:43,70
2. Miesto Michal Červenka – Peugeot 205 Gti - Červenka Peugeot Sport – 2:44,15
3. Miesto Stanislav Krivák – Peugeot 306 - AKM Racing – 2:45,00
E3 – nad 2000 ccm ccm ( 12 jazdcov )
1. Miesto Miroslav Tichý – Caterham CSR260 - Pro Racing – 2:34,99
2. Miesto Ladislav Paksi – Honda Civic 1,6 VTI Turbo - Tiger STi VTi Racing Team – 2:47,30
3. Miesto Stanislav Buzalka – Mitsubishi Lancer EVO IX - JUTOMA Racing – 2:53,49
Open ccm ( 5 jazdcov )
1. Miesto Martin Páleník – Suzuki Swift – 3:15,30
2. Miesto Július Radič – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,23
3. Miesto Zlatica Radičová – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,30
Ženy ccm ( 8 )
1. Miesto Jiřina Mrázková – Ford Fiesta ST – 3:16,76
2. Miesto Zlatica Radičová – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,30
3. Miesto Renáta Kriváková –Peugeot 306 - AKM Racing – 3:18,90

Všetkým zúčastneným a víťazom obzvlášť gratulujeme, počasie nám tento krát vyšlo , dynamický slalom sa zúčastneným jazdcom páčil, čo nás teší a dúfame, že sa nám podarí pre vás pripraviť túto trať aj budúcu sezónu. Letisko Trenčín bola trať, kde mali na vrch silnejšie vozidlá a preto: pred nami je posledné finálové desiate kolo šampionátu, ktoré sa bude konať na mieste, kde celý šampionát autoSlalomShow Cup, pred tromi rokmi vznikol a to na Margite-Ilone. Aby sme súboje vyrovnali, tak práve tu budú mať na vrch slabšie menšie obratnejšie vozidlá, ale opäť čo býva zvykom, zakaždým niekto prekvapí a to sa necháme prekvapiť ako to dopadne posledný krát v tejto sezóne, už budúcu sobotu, 3.november 2018 !!! ;-)
- poďakovanie patrí partnerom, MillersOils.sk + Technomat s.r.o. Trnava, VAB reklama, časomiere - Tamás Nadasdi (nadi.video.hu) za bezstarostný priebeh, všetkým traťovým komisárom a organizátorom, moderátorovi podujatia Dj Atti Pomozi
Tešime sa na toto podujatie, opäť stretnutie s vami a spoločné adrenalínové vybláznenie.
s pozdravom,
Organizačný tím autoSlalomShow Cup 2018
www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow

VŠETKY STARŠIE PRÍSPEVKY,NÁJDETE V ARCHÍVE :

https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/archiv/

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport