Šimon Hajdamár / Toyota Yaris

Kedy ťa chytila droga zvaná - motoršport a aké boli tvoje začiatky?

Motoršport ma chytil, hádam ešte som ani na svete nebol. Formulu 1 som sledoval odkedy si pamätám a s autíčkami po koberci som sa naháňal a pretekal ešte dávno predtým. Neskôr som prešiel na PC pretekanie a po získaní vodičáku a správneho auta na AutoSlalom.

Predstav sa nám...  a ako si sa vlastne dostal k autoslalomu?

Pochádzam z Trebatíc a mám 27 rokov. Ku slalomu som sa dostal po dlhom a náročnom hľadaní možnosti ako si vyskúšať moje jazdecké schopnosti za lacný peniaz a bez nutnosti licencie alebo úprav auta. Prvá ochutnávka bola v PN na letisku, ešte za čias AutoSlalom-u s vtedy polorozpadnutou Hondou CRX.

Tvoj najväčší autoslalomársky úspech ?

Obrovský  úspech bol, keď som našiel a mohol obuť poriadne pneu na moje auto.  Čo sa týka umiestnení, určite je to celkové 2. miesto v tomto roku v Sérii do 1600ccm.  Ale asi najväčším úspechom osobne bolo to, že som spoznal mnoho super ľudí, ktorí podržia , poradia a radi pomôžu.

Predstav nám svoju techniku bližšie + úpravy, stráveného času a podobne:

Už 4. rok jazdím na sériovej Toyote Yaris 1.33 so 100 mini poníkmi pod kapotou. Jazdím v Seriovej kategórii, takže úpravy nemám žiadne. Auto som na 1. pretek zobral, keď bolo ešte docela čerstvo po vyliahnutí s 3000km (teraz už má 139k km) a odvtedy som vymenil eco pneu z továrne za semi-slick :D

Ako hodnotíš uplynulú sezónu a svoje výsledky?

Podarilo sa mi odjazdiť takmer celú sezónu, až na jeden pretek z čoho som nadšený. Výsledky boli dosť kolísavé. Bolo víťazstvo ale aj nejaký ten zemiak. No s ohľadom na možnosti auta a hlavne jazdca som veľmi spokojný.

Chcel by si sa poďakovať za podporu svojím sponzorom? Alebo bojuješ sám za seba a s vlastnými prostriedkami? 

Bojujem sám za seba a mojím najväčším ale aj jediným sponzorom je môj zamestnávateľ.  Ale za podporu a pomoc by som sa chcel určite poďakovať Petrovi Potockému, Tiborovi Gloznekovi, Petrovi Ganoczymu a Julii Růžičkovej. Bez nich by som nebol tam kde som, nebola by to taká zábava a bol by som určite častejšie spálený od slnka :P

Tvoje ciele v sezóne 2020´ ?

Priorita je určite nájsť nejaké dobré obutie na sezónu, získať 1.miesto v kategórii ale hlavne sa dobre zabaviť, užiť si to  a dôjsť vždy s autom po preteku domov po vlastnej ose.

 

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport