Kedy ťa chytila droga zvaná - motoršport a aké boli tvoje začiatky?

Cestu k motoršportu a autám som si našiel už ako malý chlapec, kedy som sa spolu s otcom chodil pozerať na rôzne preteky do vrchu, rally a podobné akcie. Neskôr vypukla tzv. tuningová éra a ja som ukecal otca na prvé decentné úpravy na našom aute :) Začali sme sa zúčastňovať  na rôznych tuning zrazov a získavali tak novú inšpiráciu pre úpravy.  Po nejakom čase sa nám podarilo získať prvé ocenenie a bol to neopísateľný pocit sa postaviť na stupeň víťazov :) Bol to pre nás nový štartovací motor a auto pre prerobili komplet od interiéru, exteriéru až po motor. Dalo mi to nespočetné množstvo skúseností a vedomostí, ktoré môžem teraz naplno využiť.

Predstav sa nám...  a ako si sa vlastne dostal k autoslalomu?

Volám sa Zdenko Gergel a jazdím na Citroene Saxo VTS. K autoslalomu som sa dostal tak, že na niektorých veľkých tuning zrazoch sa okrem šprintov jazdil aj slalom a veľmi ma to zaujalo, pretože to nebolo len o výkone auta, ale aj o zručnosti jazdca. Keďže v tej dobe som ešte nemal papiere a ani vlastné auto, nezostávalo mi nič iné, len ukecať mamu, aby mi niečo také vôbec dovolila ísť jazdiť na našom aute :D Svoj prvý autoslalom som absolvoval v roku 2011 na motokárovej trati  v Trebaticiach, kde sa mi našom ,dnes už legendárnom krtečkovi,  podarilo obsadiť 3 miesto v kat. junior.    

Tvoj najväčší autoslalomársky úspech ?

Za svoj najväčší autoslalomárky úspech zatiaľ považujem dosiahnutie titulu vicemajstra kategórie A2.

Ostávaš verný technike, alebo chystáš zmenu v autoSlalomShow Cup sezóne 2020´ a v ktorej kategórií?

V ďalšej sezóne zostávam naďalej verný svojej Saxáne :D 

Ako hodnotíš uplynulú sezónu a svoje výsledky?

Uplynulá sezóna nezačala pre nás zrovna ideálne, pretože si auto prešlo cez zimu rôznymi úpravami a zo začiatku sme museli na ňom vychytať ešte muchy. Po odstránení technických problémov som si čoraz viac začal zvykať na nový setup auta a mohol tak opäť potrápiť  mojich kolegov v kategórií.

Chcel by si sa poďakovať za podporu svojím sponzorom? Alebo bojuješ sám za seba a s vlastnými prostriedkami? 

Jedno veľké Ďakujem patrí hlavne mojim rodičom, ktorý ma v tomto všetko veľmi podporujú a pomáhajú ako sa len dá. Otec so mnou po práci trávi nespočetné množstvo hodín v garáži na úpravách a opravách auta a mamina sa o nás ukážkovo stará a podporuje nás na každom jednom preteku :)  Poďakovanie tak isto patrí Powered by Uchotd za ladenie rj. auta, Převodovky Opluštil Engineering za úpravu prevodovky a neposlednom rade Pallex 3D Tlač za realizáciu a výrobu rôznych prototypov do auta :)

Tvoje ciele v sezóne 2020´ ?

Mojím cieľom je odjazdenie sezóny bez technických závad a zosadenie kráľa kategórie A2 z trónu :D -  Tak v tom ti silno držíme palce ;-)

jedna pamätná archívna foto začiatkov :-)

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport