Už ako malý chlapec som chodieval na preteky do vrchu a rally. Vždy bolo mojím snom stať sa pretekárom. Prvá skúsenosť boli amatérske preteky do vrchu na Pezinskej Babe v roku 2009. Tie sa žiaľ už neskôr nedali jazdiť na aute bez rámu.
Volám sa Michal Procházka a jazdím na sériovej Astre OPC ktorá je aj moje daily auto. Prvú jazdu medzi kužeľmi som absolvoval vrámci Opel zrazu na veľmi malom parkovisku v roku 2011. Veľkých slalomov som sa trochu bál. Myslel som si, že nezvládnem orientáciu medzi kužeľmi. Prvý ,,dospelácky” slalom som skúsil na Pezinskej Babe v 2016. Orientácia mi nerobila problém a začalo ma to baviť. Svoju kategóriu som vyhral.
Tvoj najväčší autoslalomársky úspech ?
Určite titul v skupine S2 v uplynulej sezóne.
Ostávaš verný technike, alebo chystáš zmenu v autoSlalomShow Cup sezóne 2020´ a v ktorej kategórií?
Techniku meniť nebudem, akurát sa zrejme presuniem do novovzniknutej skupiny S3.
Ako hodnotíš uplynulú sezónu a svoje výsledky?
V skupine nás veľa nejazdilo aktívne, o to lepšie sme si pomerali sily s Ľubom Zimanom na Impreze. Veľa krát to bolo tesné a na bedni sme sa striedali ?? nakoniec to ale vyšlo a titul je doma, takže so sezónou som samozrejme spokojný.
Chcel by si sa poďakovať za podporu svojím sponzorom? Alebo bojuješ sám za seba a s vlastnými prostriedkami?  
Bojujem sám za seba.
Tvoje ciele v sezóne 2020´ ?
Sezónu 2020 zrejme nebudem mať takú aktívnu. Dúfam že si vyskúšam Kakucs Ring a stihnem aspoň jedno letisko a moju obľúbenú Dunajskú Stredu.

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport