Drahomír OSVALD
- Piate miesto v triede E1 v sezóne 2018´
- 37 miesto v  triedy A3 v sezóne 2017´
- Kedy ťa chytila droga zvaná - motoršport a aké boli tvoje začiatky?
Motoršport ma bavil už ako chlapca, najprv len v telke, potom ako diváka na Pezinskej babe. Prielom však prišiel až keď som si kúpil trochu lepšie auto. Chvíľu som po víkendoch plašil srnky na pezinskom kopci. Potom som objavil slalom, amatérske kopce a otvorili Slovakia Ring. Diagnóza bola jasná.
- Predstav sa nám...  + ako si sa dostal k autoslalomu?
Volám sa Drahomír Osvald, mnohí ma poznajú pod prezývkou Soichi. K slalomu som sa dostal náhodou, kedysi dávno som niekde na internete videl nejaký článok o autoslalome. Keďže som už nejaký čas mal Mazdu RX-8, tak som si povedal prečo to neskúsiť. Prišiel som teda na svoj prvý slalom v Trebaticiach na jeseň 2009, dostal výprask od všetkých a zistil, že neviem krútiť volantom.
- Tvoj najväčší autoslalomársky úspech ?
Za najväčší úspech na autoslalome považujem dve tretie miesta z autoSlalomShow CUP Trebatice 2018. Tá sezóna mi ukázala, že MX-5 je na slalom lepšie náradie ako RX-8.
- Akou technikou budeš štartovať v autoSlalomShow Cup sezóne 2019´ a v ktorej kategórií?
Opäť to bude Mazda MX-5 Cup v kategórii E1 do 1600 ccm, s ktorou jazdím aj okruhový MX-5 Cup. Nie je to síce vyslovene slalomový špeciál, ale je s ňou veľká zábava.
- Na ktorú trať sa najviac tešíš v sezóne 2019´?
Mojou obľúbenou traťou sú Trebatice, možno je to tým, že ako motokárová dráha sa podobajú na okruh, ale veľa robí aj to, že som si tu skúsil slalom po prvýkrát. Som zvedavý aj na nové trate, je zábavné spoznávať nové kombinácie bránok a špekulovať, ako to prejsť čo najrýchlejšie.
- Máš tím, partnerov? Alebo bojuješ sám za seba a s vlastnými prostriedkami?  
Vystupujem pod skratkou 13B.sk, je to môj blog, kde píšem o rôznych pretekoch, na ktorých som štartoval alebo aj krátke návody na jednoduché opravy RX-8. Mám niekoľko partnerov, ktorí mi pomohli, napríklad TopSpeed.sk, Brzdi.sk, Krajčírstvo Edita Huňavá, alebo Tlač3Dprint.sk. V príprave na novú sezónu priložili ruku k dielu Str-Auto, či SkidNation.
- Tvoje ciele v sezóne 2019´ ?
Hlavným cieľom je poriadne sa zabaviť medzi kužeľmi, užiť si fantastické trate a vždy vystúpiť z auta s úsmevom na tvári. Ak sa podarí aj nejaký dobrý výsledok, bude to pekný bonus.
 
 
 

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport