archív

REPORT štvrtého kola sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

     

- V dňoch 15.-16.6.2019, sa na dobre známom motokárovom okruhu v obci Dunajská Streda, konalo víkendové dvoj kolo šampionátu v autoslalome, ktorý sľuboval veľmi zaujímavé súboje a parádnu divácku podívanú. Ako sa očakávalo, tak sa aj stalo, dva dni , dva opačné smery, dve rôzne trate, priniesli pomalé, technické, ale aj rýchle dynamické pasáže, výjazdov mimo trať veľa nebolo, ale za to silná vyrovnanosť jazdcov v kategóriách, ako aj tesné súboje v absolútnom poradí, až na jedného slalomára, ktorý ušiel časovo všetkým každou jazdou. Počasie vyšlo na jednotku, atmosféra v depe bola neskutočná, priateľská, panovala dobrá nálada, tých čo prespali v depe, potrápili komáre, ale na trati si jazdci aj diváci, prišli na svoje. IV. kolo odštartovalo v sobotu, na trati dlhej 1800 metrov, kde si zmeralo sily 90 jazdcov.
- V triede S1 - do 1600ccm, bojovalo 5 jazdcov, tretím najrýchlejším bol Šimon HAJDAMÁR, na Toyote Yaris, druhú pozíciu obsadil Branislav GOGA s Hondou CRZ a najrýchlejší jazdec triedy S1 – Tomáš Vajdi Vajda na Suzuki Swift Sport z tímu Hot Hatch Team.
- V triede S2 + nad 1600ccm, štartovalo 13 slalomárov, tretí najrýchlejší v tejto triede, bol Michal Procházka, Opel Astra OPC, z tímu Opel team Slovakia, druhú pozíciu vybojoval Luboš ZIMAN so Subaru Impreza STi a prvenstvo si vyjazdil Peter HODOŠ so svojou Chevrolet Corvette.
- V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 12 slalomárov, tam sa najlepšie darilo trojici Rybár, Galbavý, Dvorský, kde Marián RYBAR na svojom šikovnom Nissane Micra, z tímu ALL4RACE si odnášal bronz, striebornú priečku mu vyfúkol Juraj GALBAVÝ, z tímu Molsotechna racing team, na požičanej Škode 105, kamaráta Matúša Vanča a zlato si odniesol Matej DVORSKÝ, ktorému očividne ako jedinému teplo nebolo a na prilbu si dokázal ešte natiahnuť chlpatý povlak postavičky Pikatchu.  Matej zlato odniesol na svojej výzorovo staručkej, ale neskutočne silnej bledomodrej Škode 105 z tímu ,,stará, ale povláči´´ Gratulujeme.
- V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 14 jazdcov, tretie miesto si prišiel uchmatnúť Martin Gašparík, s Citroenom Saxo VTS, z tímu GaG racing, medzi dva Citroeny sa pichol na druhé miesto Radoslav Paška s Hondou Civic VTi, prvenstvo a latku nastavil, od začiatku Michal NOVÁK, z tímu PRORACING na Citroene Saxo VTS. Taktiež gratulujeme.
- Triedu A3 – do 2000ccm, odštartovalo 12 jazdcov, Tretie miesto si odniesol Martin ŠKOPEK na Mazde MX-5, druhé miesto patrilo Attilovi SIDÓ z tímu Red Devils motorsport, ktorého smola sprevádza túto sezónu stále a opäť mu vypovedala službu prevodovka... Prvá pozícia patrila Davidovi NEMČEKOVI, na Honde Civic, z Tímu JAPracing.
- V A4 + 2000ccm, súperilo 8 slalomárov. Tretiu priečku si z prehľadom vybojoval Michal Majerík na požičanej Honde S2000, druhú priečku obsadil majiteľ Hondy S2000, Branislav GOGA a prvenstvo spolu s najväčšou diváckou šou v podobe prejazd zákrutami, si odniesol Matej FARKAŠ, z tímu ALL4RACE na Audi 90 quattro. Gratulujeme.
- V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 10 jazdcov, na 3 pozíciu najrýchlejších jazdcov triedy, sa postavil, Andrej Hronec z tímu RP racing na Honde Civic VTi, druhý stupienok najrýchlejšej trojice E1, obsadil Matúš Urík na Peugeote 106 z tímu JLM racing. Prvé miesto patrilo zaslúžene Peťovi MAKŠIMU na Škode 105, bolo vidieť na pekných prejazdoch ,že táto trať jemu a jeho vozidlu zapasovala, gratulujeme.
- 10 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciál do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval rakúsky jazdec Andreas MILETICH na VW Scirocco z tímu ASV Bruck/Leitha, druhé miesto v triede patrilo českému slalomárovi Tondovi ČERVENKOVI na Peugeote 205GTi z tímu AZ Sport a prvenstvo po odjazdených iba prvých dvoch kolách, si odnášal Pavol Buky BUČEK, na Tiger Racing Super 6 , z tímu ALL4RACE.
- Triedu E3 + 2000ccm, odštartovalo 6 slalomárov, tretie miesto si vybojoval Róbert Robert Pástor na Fiate 126 Proto z tímu RP racing, druhú pozíciu obsadil Ladislav Paksi na Honde Civic VTi Turbo z tímu ALL4RACE a prvé miesto si vyjazdil maďarský jazdec Tihamér Balogh na špeciáli Peugeot 106 z tímu Rival Car.
- V ženskej triede bojovalo 7 slalomáriek, kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si vybojovala Kikuška Hruši Hrušovská na Honde Civic, tím JAPracing, druhé miesto Julie Růžičková, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team a zlato si odnášala Zlatica Radičová , Peugeot 205 Mi16, tím Rival car. Gratulujeme.
- Súťaž tímov, TEAM TROPHY, štvrté kolo šampionátu, vyhral nový tím ALL4RACE s jazdcami: Pavol BUČEK, Ladislav PAKŠI, Matej FARKAŠ.
 

- Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov IV. kola šampionátu:
- 1. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)
- 2. Tonda ČERVENKA, Peugeot 205, AZ Sport (CZ)
- 3. Andreas MILETICH, VW Scirocco, ASV Bruck/Leitha (AT)

- Náročný, horúci deň, s ktorým sa museli popasovať jazdci i závodná technika sa blížil ku koncu a jazdci, ktorí ostali v depe, si mohli povymienať skúsenosti, dojmy, poprestavovať svoje techniky, pogrilovať, alebo si oddýchnuť do nadchádzajúceho dňa, kde bolo plánované, v poradí piate kolo šampionátu.
kompletné výsledky nájdete: www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/vysledky

REPORT v poradí tretieho kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Uplynulú sobotu, 18.5. pokračovalo tretie kolo šampionátu autoSlalomShow CUP, v priestore motokárovej dráhy Trebatice. Štartová listina nabitá počtom 103 slalomárov, sľubovala vopred poriadne súboje a premiešanie šampionátu. Počasie jazdcom prialo a vylákalo von aj veľké množstvo divákov, fanúšikov, ktorí veru mali čo sledovať. A ako to vyzeralo?
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Najlepšie sa umiestnili z celkového počtu 6 súperov: tretie miesto patrilo Tomášovi Vajdovi, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team, druhé miesto v tesnom súboji si odniesol Šimon Hajdamár , jazdiaci s Toyotou Yaris a prvenstvo si odnášal tak ako v Žiline, Branislav Goga na Honde CRZ.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Táto trieda naberá na obľúbenosti a do tohto kola sa prihlásilo až 15 jazdcov, tretí najrýchlejší do cieľa dorazil, Lubos Ziman, z tímu Zimo racing, na Subaru Impreza WRX Sti, pred Ľuboša sa v súčte časov necelej sekundy, prebojoval Tibor Gloznek, na Seate Ibiza TDi a prvenstvo si na tejto trati vyjazdil Michal Procházka s vozidlom Opel Astra OPC.
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Odštartovalo 14 slalomárov v tejto kategórií, nešťastie v prvej jazde,10metrov pred cieľom v poslednom retardéri, postihlo  Jurdaj Dohňanský, cieľovú čiaru preťal, ale z technických príčin už nedokázal odštartovať do ďalších jázd, čo ho pripravilo o cenné body a umiestnenie. Tretie miesto si odnášal Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, z tímu ALL4RACE, druhé miesto vybojoval Peter Ganoczy na Honde Civic z tímu Because Race Team a prvenstvo + plný počet bodov do šampionátu, si zaslúžene odniesol Juraj Sergey Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team. Neúčasť Mato Dvorský, posunulo v tabuľke šampionátu na zemiakové štvrté miesto a bude zaujímavé sledovať ďalšie súboje v tejto kategórií.
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Veľký počet jazdcov a to až 19, prinieslo divákom zaujímavé súboje s časmi na trati. O brondzovú priečku bol veľmi tesný súboj troch jazdcov, Filip Kúš na Honde Civic VTi, Zdenko Gergel ml., ktorému tento krát zavadzali kužele na trati, ale po nových úpravách a naladení oranžového Citroenu Saxo VTS, bolo vidieť pekný posun vpred a tretie miesto vyjazdil Zdeněk Gergel starší, ktorý tesne bojoval aj o striebro , ktoré si ale nakoniec odniesol Radoslav Paška na Honde Civic VTi a prvenstvo opäť zaslúženým úspechom, čistými jazdami, ostalo v ruke Michala Nováka, Citroen Saxo VTS, tím ProRacing.
-Súťažná trieda A3 (upravené vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 13 jazdcov, horúceho favorita Attila Ati Sidó, postihla opäť smola, túto sezónu z troch podujatí už druhý krát a v druhej jazde musel odstúpiť, pre poruchu prevodovky na svojej ostrej Honde Civic. Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Miro Rievaj na Honde Integra TypeR, druhé miesto si odniesol Ján Struhár s Mazdou MX-5 a najrýchlejším jazdcom bol Martin Rehák, Alfa Romeo 147, z tímu MR Hobby Racing Team.
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo 14 slalomárov, z toho dve dámy. Umiestnenia na bedni sú ako cez kopirák z predošlého kola a to, brondz si vybojoval Dušan Škulavík, na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk. Striebro si držal Michal Majerík na BMW e36. Zlato si odnášal Matej Farkaš,  Audi 90 quattro, z tímu ALL4RACE.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Odštartovalo 11 slalomárov, Tretiu pozíciu obsadil z tímu nanodry.sk na Honde CRX, Martin Filípek. Druhú priečku premiešal Andrej Hronec na Honde Civic VTi z tímu RP racing team a zlato si  opäť vybojoval Matúš Urík, z JLM Racing teamu, na Peugeote 106. Gratulujeme.
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
8 silných jazdcov, sa postavilo na štart zmerať si sily a bolo jasné že nikto nikomu nič nenechá zadarmo. Tretiu priečku obsadil nováčik z Rakúska Andreas Miletich na parádnom VW Scirocco, striebro držal  v rukách Slovák Pavol Buky Buček, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 , ktorý nestačil na svojho rivala z Rakúska, Patrick Mayer na VW Golf 2 GTi 16v z tímu MAYER Motorsport , ktorý si od začiatku až do konca strážil a vybojoval zlato.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo tentoraz zmerať sily len 3 jazdci, tretie miesto si odnášal Tomáš Debnár na BMW e46 330i, druhú pozíciu si vyjazdil Peter Sliacky, na BMW 323ti a najrýchlejším jazdcom v triede sa stal Ladislav Paksi, Honda Civic VTi Turbo, z tímu ALL4RACE.
V ženskej triede si zmeralo sily 6 slalomáriek, bronzová priečka patrila Kikuška Hruši Hrušovská z tímu Japracing na Honde Civic, striebornú pozíciu zobrala Julie Růžičková na Mini Cooper S , z tímu Because Race Team a zlato si udržala Zlatica Radičová na Peugeote 205 z tímu Rival Car.
Tímovú trofej aj tretieho kola, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 1,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár.

Absolútne najrýchlejší jazdci z celkového počtu 103 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Andreas Miletich, VW Scirocco – 2:04,16
2.miesto: Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE – 2:00,60
1.miesto: Patrick Mayer, VW Golf 2 GTi 16v, MAYER Motorsport – 1:58,50

Poďakovanie patrí opäť najprv vám, jazdcom za disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, Buček CNC-Obrábanie s.r.o., oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, za mnoho krásnych momentiek jazdcom, záchranárom RESCUE team Klačno, za záštitu podujatia, majiteľom motokárovej dráhy , bufetu Riders Burgers Grill, časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve + všetkým traťovým komisárom.
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a čaká nás budúci mesiac v dátume 15-16. Jún 2019, víkend plný adrenalínu, vône benzínu, dymovej clony dieselových vozidiel, spálených pneumatík, zábavy , priateľskej atmosféry, ako na trati tak po odjazdení v depe,  najbližšie podujatie: čakajú vás 2 podujatia, 2 rôzne trate, oba smery, 2 dni nabité adrenalínu na motokárovej dráhe v Dunajskej Strede. 15.-16. 6.2019

Organizačný tím autoSlalomShow Cup
HUKOt motorsport o.z.

REPORT druhého kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Počas Veľkonočných sviatkov, sme pokračovali druhým kolom šampionátu, v dobre známom areáli Agrokomplexu v Nitre, na najdlhšej trati v histórií autoslalomu, 3040metrov, pre mnohých známou aj ako malá RZ-ta, uplynulú sobotu, 20.4. . Štartová listina opäť nabitá plnou zostavou a zvučnými známymi menami, čo naznačovalo parádne súboje počas celého dňa.  Nitra nás privítala ráno krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 23´stupnov.  Na štartovú čiaru sa postavilo 103 jazdcov.
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil nový slalomár,Patrik Troška, na starej, ale pekne zachovalej dáme, Honde CRX ed9,ktorých už na ceste moc nevídať. Druhá priečka patrila Tomášovi Vajdovi, na SuzukiSwift z tímu Hot Hatch Team a prvé miesto si uchmatol Šimon Hajdamár , jazdiaci s Toyotou Yaris.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 9 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 6 slalomárov, z toho poriadne pomiešali poradie dve ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil, Miroslav Višňa, so svojim BMW e90 330i, o necelé dve sekundy v súčte časov si druhé miesto uchmatla Júlie Ružičková z Čiech, na svojom Mini Cooper S, jazdiaca pod tímom BecauseRace Team a prvenstvo si odniesol LubošZiman, z tímu Zimoracing, na SubaruImpreza WRX Sti.
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
13 slalomárov v tejto kategórií, sa pobilo o pozície na bedni. Tretie miesto si odnášal Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu MolsotechnaRacing Team, prvé miesto a plný počet bodov v kategórií opäť, pre Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme.
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Krásne zastúpenie, 17 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Tentokrát mala automobilka Honda slabé zastúpenie a na bedni to vyzeralo nasledovne, 3x Citroen.
Tretie miesto vyjazdil Peter Ponec, Citroen C2 VTS, z tímu PlanetaRally. Striebro si odniesol Peter Holubčík, z tímu ZA-Race team na CitroeneSaxo VTS a prvenstvo opäť uchmatol Michal Novák, CitroenSaxo VTS, tím ProRacing.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 13 jazdcov, do medzinárodných súbojov v triede, dvaja zástupcovia Rakúska a jeden z Maďarska. Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Martin Škopek, na Mazde MX-5, druhé miesto si vybojoval na naftovom Seate Ibiza, NikolasHreblay a prvenstvo si odnášal spokojný AttilaSidó, ktorého technika po fiasku v Žiline, fungovala teraz na 101%, k tomu pridáme zručnosť jazdca, poriadnu motiváciu a máme hneď možnosť vidieť niečo neskutočné na trati,  čo sme videli aj v súbojoch absolútneho poradia
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo 10 slalomárov, z toho dve dámy.  Najlepšie sa zadarilo a tretie miesto si vybojoval Dušan Škulavík, na Mazde MX-5, z tímu auto-hifisk. Druhú pozíciu si opäť uchmatol matador Michal Majerík na BMW e36. Zlato si odnášal Matej Farkaš, na jeho parádnom peklostroji, s nezameniteľnou zvukovou kulisou, s ktorým predvádzal fascinujúce prejazdy a uprel na seba zrak všetkých divákov Audi 90 quattro, z tímu ALL4RACE.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 15 kde sme sledovali taktiež veľmi zaujímavé súboje. Tretiu pozíciu obsadil z tímu nanodry.sk na Honde CRX, Martin Filípek. Druhá priečka odchádzala v rukách nováčika, ktorého si isto mnoho ľudí hneď zapamätalo ako silného súpera do sezóny, Peter Makši na Škode 105. A zlato si udržal Matúš Urík, z JLM Racing teamu, na Peugeote 106. Gratulujeme.
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
Najviac obsadená a najsilnejšia trieda,  sa v Nitre stala E2, 18 jazdcov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku obsadil Juraj Debnár na RenaulteClio 2, z tímu JutomaRacing, striebrodržal v rukách Lukáš Kotrč , pre ktoré ho doviezol dieslový VW Golf 2 a zlato ostalo na domácej Nitrianskej pôde, v rukách silného hráča,Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 s veľkým časovým rozdielom. Gratulujeme. PS: čakáme na silného stáleho konkurenta... kto si pripraví techniku lepšie ako Palino a dokáže ho porážať??? Minimálne udržať s ním tempo?   do budúcna sme veľmi zvedavý
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať 7 jazdcov, najlepšie sa darilo a tretie miesto si odnášal Tomáš Debnár na BMW e46 330i, druhú pozíciu si vyjazdil Peter Sliacky, na BMW 323ti a najrýchlejším jazdcom v triede bol Vladimír Vlha, na MitsubishiLancerEvo VIII, za tím Sršeň racing.
Ženy za volantom, opäť nechali za sebou mnoho silných jazdcov, zmerať si sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien, si prišlo v počte 8. Bronzová priečka patrila Simone Hofierkovej, ktorá s apo dlhšej dobe vrátila na trať medzi nás, na FordFiesta ST, striebornú pozíciu udržala Katarína Klenková na Honde CivicVTi, za tím Garagemotorsport a zo zlata sa radovala bojovníčka z čiech, Júlie Ružičková na Mini Cooper S , z tímu BecauseRace Team. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej druhého kola, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 1,1,3, ktoré vybojovali jazdci, Matej Farkaš, Pavol Buček, Marián Rybár.
Absolútne najrýchlejší jazdci z celkového počtu 103 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Attila SIDÓ, Honda Civic – 4:36,47
2.miesto: Vladimír VLHA, MitsubishiLancerEvo VIII, Sršeň racing – 4:36,17
1.miesto: Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE – 4:17,66

Druhé kolo štvrtej sezóny v Nitre, sme úspešne dojazdili, chceli by sme sa poďakovať opäť  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditivask, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský,fotografom ing.Lubomír Kalina,Andrej Vitek,Lukáš Štefanec,Marián Bartoš, za mnoho krásnych momentiek jazdcom, kameramanovi Jozef Dóczy,kde čakáme parádny video zostrih, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling, Jozef Daniš, za záštitu podujatia,vedeniu Agrokomplex Nitra , bufetu RidersBurgersGrill, časomiere TamásNádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve + všetkým traťovým komisárom.
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa opäť o 3 týždne a to 18.5.2019, sobota v novom veľkom, širokom priestore, nová trať, letisko Boľkovce pri Lučenci.  Registráciu jazdcov, do tretieho kola, spúšťame zajtra, 25.4.2019.

REPORT úvodného kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Úvodné kolo sme odmávali na novom mieste, novej trati v kalendári šampionátu a tou sa stalo letisko v Žiline, uplynulú sobotu, 30.3. . Ako predpovedala už štartová listina pred mesiacom, ktorá sa naplnila behom necelých 72 hodín, táto sezóna bude nabitá skvelými jazdcami, silnými strojmi, nováčikmi v našej komunite a po zimnej prestávke opäť parádnej atmosféry. Ako sa do novej sezóny patrí, Žilina nás privítala rán krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 18´stupnov, lepšie sme si ani nemohli priať.  Na štartovú čiaru sa v Žiline postavilo 125 jazdcov, ktorých čakala trať s dĺžkou 2200 metrov a 53 slalomovými bránkami.  
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil Tomáš Vajda, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team a o prvé miesto celý deň bojovali Branislav Goga na Honde CRZ, so Šimonom Hajdamárom , jazdiacim s Toyotou Yaris. Rozdiel v súčte dvoch časov bol len 56 stotín a to zaručilo prvé miesto Braňovi.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 18 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 15 slalomárov, z toho miešali poradie aj tri ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil Dušan Škulavík na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk, o tri sekundy rýchlejšie na kolo jazdil Michal Procházka s Opel Astra OPC ,ktorý si zaslúžene a čistými jazdami vybojoval druhú pozíciu a prvenstvo si odniesol nováčik, Daniel Pažický, na svojom Audi TTRS. Novo vzniknuté triedy S, sa ukázali ako správna voľba a našli si svoje obsadenie slalomármi, tešíme sa na ďalšie zaujímavé súboje v týchto triedach. 
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Najväčšie zastúpenie mala jednoznačne značka Honda, to až ôsmimi jazdcami z počtu 13 v tejto kategórií, ale na dedňu sa nedokázala v sobotu dostať ani jedna. Tretie miesto si po súboji s Attilom Pomozim na Honde Civic, udržal ostrieľaný slalomár Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team, kde sme mohli vidieť, že Jurajových veľa hodín strávených v garáži počas zimnej prestávky, spojenej s úpravami svojho vozidla, priniesli svoje ovocie a túto sezónu žeby prevzal žezlo po Michalovi Klenkovi?  uvidíme. Ďalší čo nezaspal na vavrínoch cez zimu, okrem toho že sa zúčastňoval WinterCup-u na daily car-e, investoval čas a financie aby doladil jediný chybný článok na svojej technike a to podvozok, si odniesol prvé miesto a plný počet bodov v kategórií, Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Bohaté zastúpenie 20 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Večná, zdá sa nikdy nekončiaca rivalita v tejto triede medzi automobilkami Honda a Citroen sa ukázala že bude opäť aj v tejto sezóne pokračovať.  Azda najtesnejší súboj sa odohral práve tu, kde o bronz bojovali na tisícinu sekundy Filip Kúš s Hondou Civic VTi a domáci jazdec Peter Holubčík na Citroene Saxo VTS. Súboj bol tak tesný že výsledný čas bol v rozdiele jednej stotiny sekundy, čo pri preťatí cieľovej fotobunky, nie je asi ani hrúbka rámika na ŠPZ, takže obom jazdcom poklona za výkon, ale bronz sa podarilo uchmatnúť na domácej pôde, Petrovi Holubčíkovi, z tímu ZA-Race team na Citroene Saxo VTS. Striebro si odniesol dvojnásobný majster triedy A2, Michal Novák, ktorého som na trati osobne asi z ničím iným, ako s vozidlom Citroen Saxo VTS nevidel. Ich súboj bol taktiež extrémne tesný a rozdiel v súčte časov bol iba 6 stotín... Michal ale na tejto trati nestačil na rýchlejšieho Radoslava Pašku, jazdiaceho na Honde Civic VTi, ktorý si z rúk zlato a plný počet bodov z triedy do šampionátu nechcel pustiť a ako jediný pokoril čas trate v triede pod 1:34sekúnd. Gratulujeme, veľmi vyrovnaná kategória, toto sa nám páči, ostré tesné súboje.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 16 jazdcov. Jedno vozidlo nedojazdilo a to horúci favorit Attila Sidó, ktorého smola prenasledovala od rána, ako si sadol doma za volant sprievodného vozidla, po ceste sa mu pri Piešťanoch pokazila odťahovka, i tak sa dostavil včas do Žiliny, ale nebolo mu súdene si novú trať užiť s ostatnými, kde zhruba 500 metrov po štarte prvého kola, mu vypovedala službu prevodovka... Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Vlado Okáli na Renault Clio RS z tímu Voki racing, druhé miesto si vybojoval na náhradnom vozidle Toyota Celica, Martin Rehák z tímu MR Hobby Racing Team a prvenstvo si opäť nenechal zobrať Dávid Nemček so svojou Hondou Civic z tímu JAPracing. 
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo zmerať si sily, 14 slalomárov. Opäť už tretí dramatický súboj sa odohral aj v tejto triede o tretiu pozíciu, medzi skúsenými slalomármi, Martinom Jandošekom, ktorý sedlá Ford Fiesta ST, za Hot Hatch team a Lukášom Peckom na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi sk, ktorý o chlp, t.j. 1 stotiny sekundy, zvíťazil v súčte časov a odniesol si bronz v tejto triede. Druhú pozíciu obsadil matador Michal Majerík na BMW e36, ktorého technika v úvode sezóny dokonale funguje, tak dúfame že mu to vydrží počas celej sezóny. Zlato si odnášal na nevídanom, raritnom vozidle slávneho formulového jazdca Ayrtona Sennu, ktorý bol veľkým ťahákom pre oči divákov, ale aj jazdcov, Honda NSX, z tímu JAPGARAGE, Ján Poláček.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 19 jazcov priniesla taktiež zaujímavé súboje. Lucie Červenková z Čiech, na Citroene Saxo sa čistými jazdami vyšplhala vysoko až na štvrtú pozíciu, kde nechala za sebou mnoho silných jazdcov. Tretiu pozíciu obsadil z tímu LAMA racing na Škode Felícia, Marek Húska, ktorý ako sme mohli vidieť v sobotu, sa určite posnaží miešať poradie tohtoročného šampionátu tejto triedy. Druhá priečka ostala na domácej pôde v tíme ZA-Race Team, ktorú si po tesnom súboji o prvenstvo odniesol Matúš Urík na Peugeote 106. A zlato tak odchádzalo za hranice, v rukách Jiřího Juříka ktorý sedlal Citroen Saxo VTS, z tím AZ Sport. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
18 jazdcov z troch štátov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku v českých farbách obsadil Michal Červenka na Peugeot 205 GTi, z tímu AZ Sport, striebro ostalo zafarbené slovenskou trikolórou v rukách Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 a zlato zafarbili rakúske farby, rýchleho jazdca Patrick Mayer, s jeho VW Golf GTi, za tím MAYER motorsport.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať do Žiliny 7 jazdcov, smola ale v prvej ostrej jazde chytila za ruku Martina Chasníka na VW Buggy, ktorému vypovedala službu prevodovka... Ostalo v súbojoch 6 jazdcov kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si odnášal rakúsky jazdec Alexander Rossi na Honde Civic, druhé miesto si z rúk nepustil Ladislav Pakši na Honde Civic Turbo z tímu ALL4RACE a prvenstvo si udržal Miroslav Tichý z tímu PRORACING na Catterhame CS260.
Ženy za volantom, na ktoré môžeme povedať že vedia kde je ich miesto (doma v kuchyni to rozhodne nebude)  nechali za sebou mnoho silných jazdcov, si zmerali sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien. Bronzová pozícia v českých farbách, patrila zaslúžene pre Jiřinu Mrázkovú, jazdiacu na Ford Fiesta ST, strieborná pozícia ostala doma v rukách Zlatici Radičovej, ktorej nová technika Peugeot 205 Mi16, i napriek jazdeniu bez serva, sadla do rúk a v českých farbách vialo zlaté prvenstvo Lucie Červenkovej, na Citroene Saxo VTS. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej úvodného kola tesne , ale predsa, medzi ALL4RACE a AZ Sport, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 2,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár. 
Absolútne najrýchlejší jazdci z veľkého počtu 125 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Miroslav Tichý, PRORACING, Catterham CS260 – 2:59,46
2.miesto: Pavol Buky Buček, ALL4RACE, Tiger Racing Super6 – 2:53,78
1.miesto: Patrick Mayer, MAYER motorsport, VW Golf GTi – 2:50,33
 
Úvodne kolo štvrtej sezóny na novej trati máme za sebou, chceli by sme sa poďakovať  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, kameramanovi Jozef Dóczy, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling a spol. za záštitu podujatia, letisku Žilina a riaditeľovi za priestor, bufetu Riders Burgers Grill , časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve, ktoré mali ráno trochu dosť nabitý program  , traťovým komisárom. 
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa už o 3 týždne a to presne 20.4.2019 sobota

 

WINTER CUP autoslalom / Memoriál Tóna Jalakšu je za nami.

- V pvrom kole si na zasneženej trati vybojoval absolútne prvenstvo, jazdec z Maďarska, Marci Kankowszky na Audi A4 Quattro, tretie miesto si chytil ďalší jazdec na vozidle s pohonom 4x4, Matej Dvorský, ktorý nechal svoju preslávenú škodovku doma, na svojom Winter káre BMW, a medzi nich na druhú priečku sa vopchal Peter Potocký na Honde Civic s pohonom prednej nápravy , Gratulujeme.

- 2.kolo prinieslo ešte zaujímavejšie podmienky, kde sa vystriedal mráz,ľad, sneh, dážď a na polovici trate aj asfalt. Jazdci tak mali čo dočinenia s vymýšlaním taktík , obutím a jazdeckou stopou :-) Tu sa najlepšie popasovali s podmienkami ako tretí, Andrej Hronec na Honde Civic VTi, druhý absolútne skončil jazdec z Maďarska, Marci Kankowszky na Audi A4 Quattro a absolútne prvenstvo si odniesol Peter Potocký na Honde Civic, ktorý všetkým ukázal, ako sa FWD má jazdiť v tých najhorších podmienkach. Gratulujeme

- 3.kolo sa konalo začiatkom februára, počasie sa menilo a tentokrát to bola mokrá trať, čo nám priniesol intenzívny dážď, ktorý prebiehal noc pred podujatím, našťastie sa ráno počasie umúdrilo a pršať prestalo. Na mokrej trati sa najlepšie darilo: tretie miesto, Peter Potocký, Honda Civic, druhé miesto obsadil Andrej Hronec na Honde Civic staršej generácie ale o to výkonnejšej s označením VTi, a absolútne prvenstvo si vyjazdil Tibor Gloznek na Seate Ibiza.

- Ráno, v deň posledného 4.kola šampionátu, nás privítalo bezvetrie a krásne slnečné počasie s teplotou -7 stupňov, čo ale následne počas prvej tréningovej jazdy vystúpalo na plusových hodnôt a tak kásny jarný pretek mohol odštartovať. Techniku pred sezónou si na posledné kolo prišiel doladiť aj Juraj Debnár, na Renaulte Clio 2, z tímu JUTOMA Racing. Ako sme mali možnosť vydieť, očividne ju má dobre nastavenú, lebo to vytiahol na absolútne prvenstvo. Za nim na striebornej priečke absolútneho poradia ,dorazil do cieľa so stratou cca 1,5sekundy, Tibor Gloznek na Seate Ibiza a tretie miesto si odniesol i po menšej kolízií, Peter Suríni na Peugeote 106 z tímu Café Racing, Gratulujeme !

- WINTER CUP autoslalom sme včerajším dňom ukončili. Presne včera 23.2.2019´, bolo rok tomu, čo nás opustil , viac ako priateľ, jeden z našej komunity: Tóno Jalakša, na ktorého počesť ste odjazdili zimný šampionát, česť jeho pamiatke (Tono1 NAVŽDY).  Najlepších jazdcov vyhodnotíme a oceníme, 30.3.2019´ na prvom podujatí veľkého medzinárodného šampionátu, 4.ročník autoSlalomShow Cup 2019´.  Víťazom, ale aj všetkým zúčastneným jazdcom gratulujeme a tešíme sa na spoločné stretnutia, zábavu, rivalitu a súboje, ktoré začínajú na letisku v Žiline, už o mesiac ;-)

 

* Výsledky jednotlivých podujatí + poradie šampionátu, nájdete:

- https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/vysledky/

* Fotogaléria od Luboša:

- https://semir002.rajce.idnes.cz/

Report IX. kola, tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

Report predposledného deviateho kola III.ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome - letisko Trenčín, alebo Najrýchlejší slalom v histórií autoslalomu v Československu !
- Aj takto môžeme nazvať premiérový autoslalom na letisku v Trenčíne, kde priestor ponúka dlhú a širokú plochu, veľké výbehové zóny v prípade ,,krízoviek´´.. Tým pádom nič nebránilo ´´otvoriť´´ trať aby sme si spoločne mohli užiť poriadnu dávku adrenalínu :-) Aj vďaka tomu sa prišlo vyblázniť a zabojovať v obrovskom počte 129 jazdcov, ktorí na trati dlhej 2300 metrov s počtom bránok 53, si rozdávali poriadne súboje. v Absolútnom poradí jasne od začiatku dominoval Miroslav Tichý, na svojom Caterham CSR260 z tímu PRO RACING, z dostatočným náskokom. Za ním sa odohrával tesný súboj Pavla Bučeka na Tiger Racing Super6 z tímu Buček CNC-Obrábanie s.r.o., proti kopcárovi Matejovi Demeterovi, z tímu Demo motorsport, na jeho Citroene Saxo VTS, ktoré kedysi na autoslalomoch sedlal Miki Čambal ;-) vidieť že technika pekelne funguje, zo súboja vyšiel Matej ako víťaz a matadora Bukyho nechal pekne za sebou na treťom mieste. Smolný deň to bol znova pre rod. Vancíkovú, kde ich opäť sklamala prevodovka na Mazde 323 GTR a bohužiaľ kvôli tejto technickej poruche a množstvu oleja na trati, sa nám časový harmonogram natiahol tak, že sme nestihli odjazdiť štvrtú ostrú jazdu. Výsledky jednotlivých tried:
A1 – do 1400 ccm ( 15 jazdcov )
1. Miesto Michal Klenko – Honda Civic - Garage motorsport – 3:01,90
2. Miesto Matej Dvorský - Stará,ale povláči – Škoda 105 – 3:06,31
3. Miesto Juraj Sergey Galbavý - Molsotechna racing – Škoda 105 – 3:10,79
A2 – do 1600 ccm ( 20 jazdcov )
1. Miesto Michal Novák – Citroën Saxo VTS - Pro Racing – 2:54,66
2. Miesto Juraj Semir Kóssi – Honda Civic VTI - HUKOt motorsport – 2:56,40
3. Miesto Radoslav Paška – Honda Civic VTI – 2:57,01
A3 – do 2000 ccm ( 22 jazdcov )
1. Miesto Edko Bednárik – Honda Integra Type-R – 2:57,47
2. Miesto Martin Škopek – Mazda MX-5 – 2:58,10
3. Miesto Attila Ati Sidó – Honda Civic – 2:58,22
A4 – nad 2000 ccm ccm ( 26 jazdcov )
1. Miesto Michal Siráň – Porsche Cayman – 2:53,45
2. Miesto Lukáš Polepovič Opatovský – Subaru Impreza WRX STI - AutoFol Race Team – 2:57,36
3. Miesto Radovan Karkus – Subaru Impreza - Tiger STi VTi Racing Team – 2:59,18
E1 – do 1600 ccm ccm ( 16 jazdcov )
1. Miesto Matej Demeter – Citroën Saxo VTS - Demo motorsport – 2:43,18
2. Miesto Josef Bednárik – Citroën Saxo VTS - Červenka – 2:56,64
3. Miesto Jiří Jurík – Citroën Saxo VTS – 3:00,70
E2 – do 2000 ccm ccm ( 13 jazdcov )
1. Miesto Pavol Buky Buček – Tiger Racing SuperSix- Tiger STi VTi Racing Team – 2:43,70
2. Miesto Michal Červenka – Peugeot 205 Gti - Červenka Peugeot Sport – 2:44,15
3. Miesto Stanislav Krivák – Peugeot 306 - AKM Racing – 2:45,00
E3 – nad 2000 ccm ccm ( 12 jazdcov )
1. Miesto Miroslav Tichý – Caterham CSR260 - Pro Racing – 2:34,99
2. Miesto Ladislav Paksi – Honda Civic 1,6 VTI Turbo - Tiger STi VTi Racing Team – 2:47,30
3. Miesto Stanislav Buzalka – Mitsubishi Lancer EVO IX - JUTOMA Racing – 2:53,49
Open ccm ( 5 jazdcov )
1. Miesto Martin Páleník – Suzuki Swift – 3:15,30
2. Miesto Július Radič – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,23
3. Miesto Zlatica Radičová – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,30
Ženy ccm ( 8 )
1. Miesto Jiřina Mrázková – Ford Fiesta ST – 3:16,76
2. Miesto Zlatica Radičová – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,30
3. Miesto Renáta Kriváková –Peugeot 306 - AKM Racing – 3:18,90

Všetkým zúčastneným a víťazom obzvlášť gratulujeme, počasie nám tento krát vyšlo , dynamický slalom sa zúčastneným jazdcom páčil, čo nás teší a dúfame, že sa nám podarí pre vás pripraviť túto trať aj budúcu sezónu. Letisko Trenčín bola trať, kde mali na vrch silnejšie vozidlá a preto: pred nami je posledné finálové desiate kolo šampionátu, ktoré sa bude konať na mieste, kde celý šampionát autoSlalomShow Cup, pred tromi rokmi vznikol a to na Margite-Ilone. Aby sme súboje vyrovnali, tak práve tu budú mať na vrch slabšie menšie obratnejšie vozidlá, ale opäť čo býva zvykom, zakaždým niekto prekvapí a to sa necháme prekvapiť ako to dopadne posledný krát v tejto sezóne, už budúcu sobotu, 3.november 2018 !!! ;-)
- poďakovanie patrí partnerom, MillersOils.sk + Technomat s.r.o. Trnava, VAB reklama, časomiere - Tamás Nadasdi (nadi.video.hu) za bezstarostný priebeh, všetkým traťovým komisárom a organizátorom, moderátorovi podujatia Dj Atti Pomozi
Tešime sa na toto podujatie, opäť stretnutie s vami a spoločné adrenalínové vybláznenie.
s pozdravom,
Organizačný tím autoSlalomShow Cup 2018
www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow

Report VIII. kola, tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

Skúška odvahy alebo prekliatie?
REPORT VIII.kola šampionátu autoSlalomShow CUP 2018 AX-NR:
- Aj tak by sa dala nazvať hra s počasím, uplynulých 2 týždňov, kde počas pracovných dní bolo krásne počasie a presne na deň 7.kola, 26.8., prišla v DS búrka a znova na deň presne, v sobotu, 1.9. druhá, ostatné dni okolo boli bez prehánok. Nevieme či to brať ako prekliatie, alebo niekoho prosbu o zdramatizovanie a poriadne premiešanie kariet v šampionáte :-) Agrokomplex je trať najdlhšia -široko-ďaleko vo formáte autoslalom, pre 3/4 jazdcov je najzaujímavejšia , ale aj dosť riskantná aj pre vyjazdených, ostrieľaných slalomárov , nieto ešte pre nováčikov, čo sme mali možnosť v sobotu na 8.kole šampionátu vidieť... Hneď v daždivom tréningu odtrhol zadne koleso na svojom Subaru nováčik, postupne,ako trať začala schnúť, jazdci začali viac tlačiť na pílu a niektorý z nich, bohužiaľ prestrelili hranu a neudržali svoje autá v rukách, suma-sumárum: 5 aut si to odnieslo na plechoch, čo sme museli použiť odťahovku. ( jeden prípad z toho radšej komentovať nebudeme, tí čo boli vedia.. ) Nuž aj to bohužiaľ patrí k motoršportu. Technické problémy ako plynové lanko, 2x problémy s prevodovkami, 1x vyskočil spodný čap boli len technické poruchy. Rekapitulácia: na štart sa postavilo nakoniec i napriek zlej predpovedi počasia, 92 jazdcov, čo dokazuje celkovú obľúbenosť trate. Do cieľa dorazilo 85 jazdcov. Triedu A1 obsadilo 16 jazdcov a vyhral Matej Dvorský, Škoda 130, tím: Stará,ale povláči... , za ním Marián Rybár, Nissan Micra a treticu uzavrel Michal Klenko z Garage Motorsport na Honde Civic. V A2 štartovalo 10 jazdcov a tu sa celý deň miešalo poradie o prvenstvo, dvojice Novák - Kóssi, z ktorej vyšiel víťazne Michal Novák ,Citroen Saxo VTS , tím PRORACING ,druhé miesto Juraj Semir Kóssi, Hukot motorsport, Honda Civic VTi a tretiu priečku si odnášal Zdeněk Gergel st., z tímu AutoFol Race Team, na Citroene Saxo VTS. v A3kách sa "pobilo" 17 jazdcov, kde hlavne začal miešať poradie Attila Ati Sidó, z tímu KM Corse na Honde Civic, druhé miesto bral Edko Bednárik na Honda Integra TypeR a tretie miesto si prišiel vybojovať talentovaný ropný vypínač Nikolas Hreblay, na Seate Ibiza TDi, ktorého k nám pritiahnu iba tie trate,pri ktorých treba nonstop používať hlavu :-)) Gratulujeme víťazom. 15 jazdcov sa stretlo v triede A4 , tretie miesto s novou technikou zobral Petko Ponec z tímu Planeta Rally , Mitsubishi Lancer Evo 8, druhý skončil Matej Farkaš na Audi 80 quattro z tímu Profituning a najrýchlejším bol Radovan Karkus, Subaru Impreza STi, z tímu Tiger STi VTi Racing Team. Medzi špeciálmi triedy E1, z 12 štartujúcich, zamiešal najlepšie karty a víťazom triedy sa stal, Peter Blackand Red Suríni na Peugeote 106 z tímu EmaPeterRacing team, za ním do cieľa doletel Matúš Urík aj napriek problémom s prevodovkou a treticu najrýchlejších, uzatváral, na okruhovej Mazde MX5 Cup, z tímu 13B.sk, Drahomír SoichiOsvald. 10 jazdcov odštartovalo v triede E2, malo 11,ale Tomas Uhrin ma problémy s RJ motora už od príchodu do depa a teda prvenstvo si opäť obhájil Pavol Buky Buček , na Tiger Racing Super6, z tímu Tiger STi VTi Racing Team. Striebornú pozíciu bral Juraj Debnár, Renault Clio 2, Jutoma Racing a bronz i napriek šmyku a svojich poškodených plechov v poslednej jazde, si odnášal Jaro Pienčík na Honde Civic. Keby neprepískol hranu, mohlo byť z toho podľa časov krásne druhé miesto. v E3 bolo prihlásených 6 jazdcov, bronz patril Peter Sliacky, tim Jutoma racing, BMW 323ti, striebro odnášal Stanislav Buzalka, Jutoma Racing, Mitsubishi Lancet Evo IX a zlato sme odovzdávali, Miroslav Tichý, Caterham CSR260, tím PRORACING. trieda Open mala 5 jazdcov, tretie miesto Zlatica Radičová, Mazda 323 , RIVAL Car, druhe miesto, Július Radič, Mazda 323 , RIVAL Car, prvenstvo Robert Pástor, Fiat 126 Proto, RIVAL CAR. 5 žien sa stretlo na Nitrianskych súbojoch, z toho bronz si odnášala, Zlatica Radičová, Mazda 323 , RIVAL Car, striebro Julie Růžičková, Mini Cooper S, #becauseraceteam, najrýchlejšia v Nitre,bola Katarína Klenková Bôžiková, Honda Civic, Garage motorsport, ktorá aj v triede A1 skončila na peknom 4 mieste ;-) ;-) V Nitre štartovali aj dvaja Juniori, Viktor Plózer a Đušan Zavaterník, z tejto mladej dvojice chodil Viktor s BMW e30 viac na oko diváka a víťazom sa stal Dušan , gratulujeme a držíme palce v rozvoji a víťazstvám :-) :-) Víťazný tím v Team Trophy , sa stal: RIVAL Car s obsadením, Radič,Radičová,Pástor (y)  Absolútne poradie a trojica najrýchlejších z celkového počtu 92 jazdcov:
1. Pavol Buky Buček - Tiger Racing Super6 - Tiger STi VTi Racing Team (SVK)
2. Miroslav Tichý - Caterham CSR260 - PRORACING (SVK)
3. Stanislav Buzalka - Mitsubishi Lancer Evo9 (SVK)
Počasie sa s nami zahrávalo, zručnosť a psychiku jazdcov poriadne preverilo a veríme, že na predposledné, deviate kolo šampionátu, ktoré sa bude konať v našom kalendári po PRVÝ krát, na krásnom,širokom,dynamickom, LETISKU V TRENČÍNE, sa na nás už usmeje slnečné počasie. Tak si zapíšte dátum 6.10.2018 (sobota) a hurá do registrácie, aby ste sa poriadne vybláznili za volantom ;-) ;-) Tešime sa na toto podujatie, opäť stretnutie s vami a spoločné adrenalínové vybláznenie.
s pozdravom,
Organizačný tím, autoSlalomShow Cup 2018

Report VII. kola, tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

- Včera sa na dobre známom motokárovom okruhu v obci Dunajská Streda, konalo siedme kolo šampionátu autoSlalomShow CUP 2018. Počasie nevyšlo ,povrch trate je v Dunajskej Strede strašne šmykľavý, za nepriaznivých podmienok, väčšina jazdcov sa viac trápila a korčuľovala až po cieľovú čiaru, ale poniektorý naopak špekulovali s pneumatikami a nastaveniami, toľko koľko mohli a väčšine z nich to pomohlo k lepším výsledkom. Na trať dlhú 1880 metrov, bolo prihlásených 93 jazdcov, nakoniec si ráno prišlo zmerať sily, 74 jazdcov aj touto cestou by sme sa chceli opäť poďakovať ´´jazdcom´´ za oznámenie svojej neúčasti, nemuseli sme ráno čakať 45minút navyše a jazdci mohli začať jazdiť podľa plánovaného čas. harmonogramu...
- V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 12 slalomárov, z toho 1 žena a po prvý krát v histórií šampionátu autoSlalomShow Cup 2018, sa najlepšie darilo Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic a obsadila 1.miesto v triede A1 za nepriaznivých podmienok. Obrovská gratulácia kočke. Hneď za ňou, s rozdielom v súčte časov 6sekúnd, do cieľa doletel Marián RYBÁR na svojom šikovnom Nissane Micra. Tretia priečka patrila Dávid Gróf, na Fiat Cinquecento. Strelcom tejto kategórie, ako: Klenko, Dvorský, na tomto povrchu za týchto podmienok ostali len, ako sa hovorí ,,oči pre plač´´ ale taký je motorsport a preto je zaujímavý, ako sa dokáže premiešať poradie https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f57/1/16/1f609.png;-) Gratulujeme.
- V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 10 jazdcov, Smola sa nalepila hneď pred cieľom tréningovej jazdy, na Peter Holubčík, ktorému vypovedala službu prevodovka.. Na tretiu pozíciu sa za mokrých podmienok,prebojoval Milan MARGALA, na Citroene Saxo VTS, z tímu PRO RACING, druhú pozíciu obsadil, Zdenko Gergel z tímu AutoFol Race Team, taktiež na Citroene Saxo VTS a krásnymi čistými jazdami. Prvenstvo a svoje zručnosti aj na vode, ukazoval od začiatku opäť, rival tejto triedy, Michal NOVÁK, z tímu PRORACING ,ako inak,než na Citroene Saxo VTS. Taktiež gratulujeme.
- Triedu A3 – do 2000ccm, obsadilo 10 jazdcov, z toho jedna dáma, tretie miesto si odnášal Martin Rehák, na Alfa Romeo JTD, z tímu MR Hobby Racing Team, druhá priečka, Attila Ati Sidó, Honda Civic, z tímu KM Corse a prvé miesto patrilo David Nemcek na Honde Civic, z Tímu ALL_In_Racing . Gratulujeme ešte raz.
- V A4 + 2000ccm, súperilo 17 slalomárov, z toho dve dámy. Musíme spomenúť výkon Julie Růžičková, teraz pozor, kde v triede A4, sa dostala na slávnu zemiaková medailu s predokolkou a nechala za sebou niekoľko silných vozidiel 4WD a známych mien, parádny výkon! Tretiu priečku si z prehľadom vybojoval Martin Jandosek, taktiež s vozidlom FWD a to Ford Fiesta ST, z tímu NO FEAR, druhú pozíciu v triede si uchmatol Radovan Karkus, z tímu Tiger Vti Sti Racing Team, na Subaru Impreza STi, a prvenstvo, si udržal Lukáš Polepovič OPATOVSKÝ, z tímu AutoFol Race Team, taktiež na Impreze STi. Gratulujeme.
- V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 11 jazdcov, na treťom mieste skončil Matúš Urík na Peugeote 106, z tímu ZA-RACE Team, O prvenstvo sa odohrával v tejto triede tesný súboj, medzi Marekom Húskom a Andrejom Hroncom , nakoniec druhé miesto patrilo Marek Huska na Škode Felícia z tímu LAMA Racing a na zlatej priečke stál Andrej Hronec , z tímu Nedeľný jazdci, ktorý sedlal Hondu Civic VTi. Gratulujeme.
- 5 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciál do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval Jaro Pienčík, Honda Civic, druhé miesto v triede patrilo Pavol Buky Buček, na Tiger Racing Super 6 , z tímu Tiger Sti Vti racing team a najrýchlejším jazdcom bol v triede E2, Patrick Mayer, z tímu Mayer motorsport a VW Golf I 16v 2.0 .
- Triedu E3 + 2000ccm, obsadilo taktiež 5 slalomárov, tretie miesto s neskutočným trápením udržať bawora na dráhe, si nakoniec ustál Peter Sliacky, na BMW 323ti, z tímu JUTOMA Racing, druhé miesto si odnášal, rakúsky jazdec Alexander Rossi, ktorý prišiel z novou technikou a zadarilo sa a prvenstvo si s prehľadom vybojoval jazdec z Maďarska, Róbert Lovász, z tímu LOVRO-CAR Racing a vozidle BMW e30 M3
V ženskej triede tzv. Lady trophy, bojovali 4 slalomárky, kde sa najlepšie darilo trojici, Marika SEIDLOVÁ, Renault Clio, druhé miesto Julie Růžičková, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team a najrýchlejšia slalomárka VII.kola šampionátu, bola opäť Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic, z tímu Garage motorsport. Gratulujeme.
OPEN - Supercars: tento krát 4 jazdci v triede, všetko vozidlá s pohonom zadnej nápravy a motorkovým motorom, najlepšie sa darilo, na treťom mieste Martin DUČAJ, na Ford Cars Legend, z tímu autoservis Premio Lok, druhé miesto patrilo Richard Dučaj, Ford Cars Legend, z tímu autoservis Premio Lok a prvenstvo si odnášal Robert Pástor, Fiat 126 Proto.

- Súťaž tímov, TEAM TROPHY v siedmom kole, vyhral TIGER STI VTI RACING TEAM s jazdcami: Pavol Buky BučekLadislav PaksiRadovan Karkus.
- Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov VII. kola šampionátu vyzerala takto:
- 1. Patrick Mayer, VW Golf I 2.0 16v, MAYER motorsport (AT)
- 2. Robert Pástor, Fiat 126 Proto, (SK)
- 3. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)
- Krásne veterné, ale slnečné počasie, ktoré sa nám vystriedalo pred poslednou ostrou jazdou, prinieslo veľké časové rozdiely a mnoho zmien a nakoniec aspoň vyhlásenie výsledkov a ocenenie jazdcov, po náročnom dni prebehlo v priaznivých podmienkach.

Najbližšie sa vidíme a bojujeme spoločne, na 8. kole III. ročníka šampionátu autoSlalomShow Cup 2018, v priestoroch AGROKOMPLEXu Nitra, v sobotu, už túto sobotu , dňa 1.9.2018 ;-) Tešíme sa na ďalší spoločný zaujímavý deň, plný zážitkov ,dobrej nálady a správnej rivality, na najdlhšej autoslalomárskej trati
S pozdravom,
Organizačný tím autoSlalomShow Cup 2018
výsledky + bodový stav šampionátu
https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/vysledky/

 

Report 5. a 6. kola tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

Uplynulý víkend , na obľúbenom motokárovom okruhu v obci Trebatice, sa konali , túto sezónu druhý krát, dvojdňové preteky, ktoré priniesli, veľa zaujímavostí. Dva opačné smery, dve rôzne trate, priniesli technické, rýchle aj dynamické pasáže, nechýbalo aj zopár výjazdov mimo trať + jedna krízovka. Vysoká vyrovnanosť jazdcov vo väčšine kategóriách a nesmierne tesné súboje v absolútnom poradí.. Počasie nám celý víkend prialo, atmosféra v depe, na trati, sobotňajšia večerná zábava, pre tých čo ostali v priestoroch depa, neskutočná, priateľská, panovala dobrá nálada, jazdci aj diváci, si prišli na svoje.

5.kolo odštartovalo v sobotu, 7.7.2018, na trati dlhej 1820 metrov, kde bojovalo 83 jazdcov, jeden jazdec nedojazdil , kvôli nehode na trati.

V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 14 slalomárov, z toho 2 ženy. Tesné súboje o 2 a 4 miesto zvádzali Dvorský, Klenková,Galbavý, no nakoniec s tesnými rozdielmi, sa na bronzovú pozíciu postavila, na Honde Civic 4g jazdiaca Katarína KLENKOVÁ, ktorá za sebou nechala ostrieľaných slalomárov ako Galbavý, Dúbrava, Rybár a ďalší... Toto si zaslúži vysoký obdiv. ;-) Striebornú pozíciu si uchmatol po veľmi tesnom súboji, v súčte časov len cca pol sekundy, Matej DVORSKÝ, na svojej výzorovo staručkej, ale neskutočne silnej Škoda 105 z tímu ,,stará,ale povláči´´. Prvenstvo v triede patrilo zaslúžene Michalovi KLENKOvi na Honde Civic z tímu Garagemotorsport.

V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 14jazdcov. Na tretej priečke, sa od rána držal a udržal si ju až do konca, Zdenko GERGEĽ ml., z tímu Auto Fol Race Team, na Citroene Saxo VTS. Boj o prvenstvo v 1600kách, opäť po rokoch, ako sa Semir vrátil na závodné trate v autoslalome, sa začal desatinovo – stotinový súboj, v ktorom sa naháňali dvaja kohúti z čias minulých a to Juraj Kóssi a Michal Novák, ktorý ušli ostatným jazdcom v súčte časov o 6+ sekúnd a mali vlastný súboj. Z tohto súboja vyšiel ako porazený, v poslednom rozstreli,  Juraj KÓSSI na Honde Civic VTi, z tímu HUKOt motorsport a prvenstvo patrilo Michalovi NOVÁKovi, z tímu PRO RACING , Citroen Saxo VTS. Taktiež gratulujeme.

Triedu A3 – do 2000ccm, obsadilo 11 jazdcov,  tretie miesto si odniesol Attila SIDO, ktorý vymenil techniku VW Golf 4 TDi za Hondu Civic 1.8VTi a ako je vidieť, na preteky učinil veľmi dobre, tento jazdec bude miešať karty v triede A3 ;-)  druhé miesto patrilo Dávidovi NEMČEKOVI, z tímu ALL_In_Racing, ktorého chytila ráno smola a počas tréningovej jazdy, začal mať problémy s poloosou. Ale ako je v našej autoSlalomShow komunite už známe a bežné, čo nás nesmierne teší, prišiel za ním Ján Poláček, ktorý mu poskytol svoju techniku, Hondu S2OOO, aby neprišiel o cenné body. Tu nastala radosť ale aj starosti, keďže Jančiho S2000, jazdí medzi špeciálmi E2-2000, Dávid musel pred každou jazdou a po nej rýchlo zamakať, prehadzovať kolesá , vkladať vyberať sedačku, koberec,atď aby auto spĺňalo triedu A3, ale ako vidíme stálo to za to, Dávid by sa chcel touto cestou Jančimu ešte raz poďakovať. Prvenstvo si odnášal Miloš POLAKOVIČ, jazdiaci na Honda IntegraTypeR, z tímu Miroshi. Gratulujeme.

V A4 + 2000ccm, súperilo 15 slalomárov, z toho dve dámy. Boj o bronzovú priečku bol taktiež veľmi tesný, a zvádzali ho Matej Farkaš spolu s Lukášom Opatovským. Nakoniec z tohto súboja vyšiel víťazne s rozdielom 14 stotín sekundy, Lukáš OPATOVSKÝ z tímu Auto Fol Race Team, na Subaru Impreza STi,  , druhú priečku, po polročnej absencií, systémom -prišiel ,zajazdil, umiestnil sa, s diabolskými 666 číslami, matador prezývaný, Michal MAJERÍK, jazdiaci na BMW e 36 328i, a zlatú priečku si odnášal, Radovan KARKUS,  z tímu Tiger Vti Sti Racing Team, na Subaru ImprezaSTi, Gratulujeme.

V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 10 jazdcov, na treťom mieste skončil Drahomír OSVALD, z tímu 13B.sk , ktorý jazdí na Mazda MX-5 Cup,druhé miesto patrilo Martinovi FILÍPEKovi na Honda CRX, z tímu Nanodry.sk a prvé miesto si vyjazdil  Tomi HINDI na Honde CivicVTi z tímu Garagemotorsport, gratulujeme.

6 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciál do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval Lukáš KOTRČ, na VW Golf II TDi, striebro si odnášal, Ján POLÁČEK na Honde S2000 a najrýchlejším jazdcom bol v tejto triede, Pavol BUKY BUČEK, na Tiger Racing Super6 , z tímu Tiger StiVtiracing team.

Triedu E3 + 2000ccm, zaplnilo 6 slalomárov,  tretie miesto si držal Ladislav PAKŠI, na Honde Civic 1.6VTi Turbo, z tímu Tiger Sti Vti Racing Team, druhú pozíciu si odnášal Stanislav BUZALKA, na Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorého opäť radi vidíme medzi nami a na trati, z tímu JUTOMA Racing a prvenstvo si s prehľadom vybojoval Miroslav TICHÝ, na Caterham CSR260, z tímu PRO RACING.

V kategórií OPEN súperili 6 jazdci, tretie miesto patrilo Richardovi DUČAJovi, Ford Cars Legends, z tímu Autoservis Premio Lok, druhé miesto si prišiel vyjazdiť Jakub LAVICKÝ na Fiat 126 a prvenstvo uchmatol Róbert PÁSTOR, Fiat 126 Proto, tím RIVAL CAR.

V ženskej triede tzv. Lady trophy, bojovalo 5 slalomáriek,  kde bronz uchmatla, Júlie RUŽIČKOVÁ, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team, striebro si odnášala Zlatica RADIČOVÁ , Peugeot 106 Ninja, tím Rival car a najrýchlejšia slalomárka 5.kola šampionátu, sa stala, Katarína KLENKOVÁ na Honde Civic, z tímu Garage motorsport. Gratulujeme.

Súťaž tímov, TEAM TROPHY v piatom kole: vyhral tím GARAGE motorsport, s jazdcami:

Katarína Klenková, Michal Klenko, Tomáš Hindi, všetci sa stali víťazi vo svojich kategóriách.

Miroslav Tichý, ktorý mal ráno problémy so svojím Caterham CSR 260, by sa chcel taktiež, aj touto cestou,ešte raz poďakovať, Pavlovi Bučekovi, za snahu, ochotu pomôcť, požičanie náhradných dielov a spoločnú opravu vozidla, aby mohol úspešne bojovať naďalej. Opäť klobúk dole aj od nás. A ako to nakoniec dopadlo? Mirec, Palimu nadelil 6 desatín :-D ale Gratulujeme. Rivalita, Pomoc, Priateľstvo, Zábava, je v našej komunite predsa na prvom mieste;-)

Najrýchlejšia trojica slalomárov absolútneho poradia, z 5. kola šampionátu, vyzerala takto:

1. Miroslav TICHÝ, Caterham CSR260, PRORACING  (SVK)

2. Pavol BUKY BUČEK, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)

3. Stanislav BUZALKA, MitsubishiLancerEvo IX, JUTOMA Racing (SK)

Krásne počasie, na vyhlásenie výsledkov pretrvávalo až do konca dňa a jazdci, ktorí ostali v depe, si mohli pomeniť skúsenosti, dojmy, poprestavovať svoje techniky, pogrilovať, zabaviť sa s DJ-om pri dobrej hudbe, alebo si oddýchnuť  do nadchádzajúceho dňa, plánovaného šiesteho kola šampionátu.___________________________________

Nedeľa, 8.7.2018, 9:00 začínalo 6. kolo šampionátu autoSlalomShowCup 2018, v ktorom štartovalo 72 slalomárov, na trati v opačnom smere, s dĺžkou 1300 metrov.  Počasie z rána jemne pod mrakom, neskôr prešlo do slnečných horúčav, atmosféra opäť na jednotku a tak nič nebránilo jazdcom, opäť si zmerať  svoje sily.

A1 – do 1400ccm, na traťvyrazilo zopakovať si súboj, 10 jazdcov,  na tretie miesto sa podarilo prebojovať pred Katarínu, Jurajovi GALBAVÉMU, na Škode 105, z tímu Molsotechna Racing Team. Viedol tesný súboj o striebro v súčte časov, len dvoch desatín, z ktorého vyšiel ako strieborný, Matej DVORSKÝ, na Škode 105, z tímu: stará, ale povláči  a prvenstvo, v nedeľu si vybojoval Michal KLENKO na Honde Civic, z tímu Garage motorsport.

A2 – do 1600ccm, tu štartovalo v nedeľu 13 jazdcov, Bronz si vybojoval  starší z dvojice.V nedeľu si pozície so synom vymenili dabléri, tretie miesto Zdeňek GERGEĽ st. , Citroen Saxo VTS, Auto Fol Race Team. O prvé miesto v 1600kách sa bili opäť kohúti a opäť v poslednej jazde, Michal ukázal Semirovi, rozdielom súčtu časov 38stotín, že sa len tak zlatých priečok nemieni vzdať. Striebro si teda odnášal Juraj KÓSSI, na Honde Civic VTi z tímu HUKOt motorsport a zlato si udržal tak ako v sobotu,  Michal NOVÁK, na Citroene Saxo VTS , z tímu PRO RACING.

V triede A3 – do 2000ccm súperilo 12 slalomárov, kde sa o pozície na bedni, bilo medzi sebou v tesnom závese 5 jazdcov, nakoniec však bronz uchmatol opäť, Attila SIDO na Honde Civic, druhí najrýchlejší v tejto triede, bol Martin ŠKOPEK, na Mazda MX-5 a najrýchlejší slalomár do dvoch litrov, po večernej oprave poloosi, na svojej Hondy Civic, sa stal Dávid NEMČEK, z tímu All_In_Racing.

Do triedy A4 + 2000ccm , nastúpilo v nedeľu 10 jazdcov, z toho dve dámy. Tretí najrýchlejší v tejto triede, sa stal, Juraj TOROK, na Ford Fiesta ST, druhé miesto si opäť uchmatol matador Michal MAJERÍK, na BMW e36 328i, a najrýchlejší jazdec nad 2000ccm, bol opäť Radovan KARKUS, z tímu Tiger Sti Vti racing Team, na Subaru Impreza STi. Gratulujeme.

E1 – špeciál do 1600ccm, 10 jazdcov, prvá trojica sa nezmenila, poradie ostalo ako v sobotu, jediné čo sme sledovali, začína sa pri prvú trojku pretláčať Erik Vrana na Škode 100, z tímu ERDO, sledujeme že jeho technika pomaly začína fungovať, to bude ešte zaujímavé, držíme palce. Tretie miesto Drahomír OSVALD, Mazda MX-5, tím 13B.sk, druhé miesto opäť Martin FILÍPEK, Honda CRX, tím Nanodry.sk a prvenstvo znova pre Tomi HINDI, Honda Civic VTi, Garage motorsport.

Triedu E2 – do 2000ccm, obsadilo 9 jazdcov, tretie a druhé miesto si prišli odniesť , dabléri so známym priezviskom z histórie autoslalomu, ktorých radi vidíme opäť na Slovensku po rokoch. Tretie miesto obsadil: Antonín ČERVENKA, z tímu Červenka motorsport, so známym Peugeot 205 GTi, druhá priečka patrila po tesnom súboji ,pre Michal ČERVENKA, z tímu Červenka motorsport, Peugeot 205 GTi  a prvú priečku si opäť vybojoval, Pavol BUKY BUČEK, Tiger racing Super6 , z tímu Tiger Sti Vti racing. Gratulujeme.

Nedeľa pre triedu E3 + 2000ccm, bola poslabšia, bronzovú priečku obsadil Peter SLIACKY, na BMW 323ti, z tímu JUTOMA Racing,  striebro si odnášal Ladislav PAKŠI na Honde Civic 1.6 VTi Turbo, z tímu Tiger Sti Vti racing team a zlato patrilo opäť Miroslavovi TICHÉMU na Caterhame CSR260 z tímu PRO RACING.

V kategórií OPEN súperili 4 jazdci, tretie miesto si odnášala, Zlatica RADIČOVÁ , Peugeot 106 Ninja, tím Rival car, druhé miesto ako dablér, Július RADIČ , Peugeot 106 Ninja, tím Rival car a prvenstvo obhájil Róbert PÁSTOR, Fiat 126 Proto, tím RIVAL CAR.

Lady Trophy, kategória ženy – v nedeľu bol ich štartovalo 5, tretia najrýchlejšia bola Zlatica RADIČOVÁ , Peugeot 106 Ninja, tím Rival car, striebro si uchmatla Júlie RUŽIČKOVÁ na Mini Cooper S, z tímu BecauseRace Team a zlato si odnášala Katarína KLENKOVÁ, na Honde Civic, z tímu Garage motorsport.

TEAM Trophy si aj v nedeľu udržali , a vyhrali jazdci z tímu GARAGE motorsport, opäť víťazstvami vo svojich triedach, Michal KLENKO, Katarína KLENKOVÁ, Tomi HINDI.  

Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov, šiesteho kola šampionátu:

1. Miroslav TICHÝ, Caterham CSR260, PRORACING  (SVK) 

2. Pavol BUKY BUČEK, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)

3. Michal ČERVENKA, Peugeot 205 GTi, ČERVENKA motorsport (CZ)

Najbližšie sa vidíme a bojujeme spoločne, na 7. kole III. ročníka šampionátu autoSlalomShow Cup 2018, v priestoroch motokárovej dráhy Dunajská Streda , v sobotu, dňa 25.8.2018 ;-)

S pozdravom,Organizačný tím autoSlalomShow Cup 2018

Report IV. kola tretieho ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018 ️️

- Uplynulý víkend sme sa zišli, v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre. Na štart sa postavilo 96 jazdcov, ktorí si prišli zmerali svoje sily, pobrať cenné body do šampionátu a užiť si adrenalín, ktorý ponúkala trať dlhá 3040 metrov.

- Agrokomplex ponúkal technické aj dynamické pasáže, vyššiu rýchlosť jazdcov, čo mnohých práve toto lákalo, vyrovnanosť jazdcov v kategóriách, ako aj tesné súboje v čistých jazdách bez zbytočných trestných sekúnd. Počasie bolo vrtké, zahrávalo sa s nami od rána, kedy nám trochu pokvapkalo, následne trať preschla, okolo obeda zase spadlo pár kvapiek a nakoniec do poslednej ostrej jazdy, na prichádzalo na štart v letných horúčavách :-D atmosféra bola opäť na jednotku, jazdci spolu s divákmi, si prišli na svoje.

- V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 15 slalomárov, z toho 2 ženy. Bronzová priečka patrila, Jurajovi GALBAVÉMU, Sergey, na Škode 105, z tímu Molsotechna Racing Team, ktorý bol v tesnom závese za strieborným Matejom DVORSKÝM, taktiež na Škode 105, z tímu ´´stará, ale povláči´´ Zlato si odnášal po celodennom súboji o prvenstvo, Michal Klenko, na Honde Civic z tímu GARAGE motorsport.

- V triede A2 do 1600ccm, štartovalo 14 jazdcov, žiaľ Michal NOsal pre nehodu hneď na začiatku odstúpil :-( o druhé miesto zvádzali boj, Zdenko Gergel ml. a Peter HOLUBČÍK, obaja jazdiaci na Citroenoch Saxo VTS, nakoniec po zopár smolných chybičkách sa bronz ušiel Zdenkovi GERGEĽOVI ml. a striebro si vybojoval , hudbou vyhecovaný Peter Holubcik. Prvenstvo v kategórií obsadil Juraj Semir Kóssi na Honde Civic VTi z tímu HUKOt motorsport.

- V triedu A3 – do 2000ccm, sa stretlo 15 jazdcov, kde na tretie miesto sa s naftou prebojoval Martin Rehák, z tímu MR Hobby Racing Team, na Alfa Romeo 147 JTD, ktoré depilovalo nohy ľuďom stojacim na štarte :-D druhé miesto patrilo Edko Bednárik, na Honde Integra TypeR a prvenstvo si právoplatne vybojoval, David Nemcek na Honde Civic z tímu ALL_In_Racing.

- A4 + 2000ccm, súperilo 10 slalomárov, z toho dve dámy. V sobou by sme túto triedu nazvali: Subaru Battle :) Tretiu priečku si z prehľadom vybojoval nováčik tejto sezóny a s novou technikou, čo z histórie ho poznáme s omnoho slabším vozidlom, Patrik PaPo Pavkov, z tímu Kakos Racing Team, na Subaru Impreza STi, druhú priečku obsadil, Radovan Karkus, Subaru Impreza STi, z tímu Tiger Sti Vti Racing Team a prvenstvo si udržal Lukáš OPATOVSKÝ, Polepovič z tímu AutoFol Race Team, taktiež Subaru Impreza STi.

- V špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo až 19 jazdcov, na treťom mieste skončil Martin FILÍPEK na Honda CRX, z tímu nanodry.sk, druhú priečku obsadil, Tomi Hindi na Honde Civic VTi z tímu GARAGE motorsport a prvé miesto si odniesol Matúš Urík na Peugeote 106 z tímu ZA-RACE Team.

- 12 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciáli do 2000ccm, na tretiu pozíciu sa prebojoval Lukas Kotrc, VW Golf II, druhé miesto v triede si vybojoval Janči POLÁČEK na Honde S2000 a najrýchlejším v triede, bol Pavol Buky Buček, na Tiger Racing Super6 , z tímu Tiger Sti Vti racing team.

- Triedu E3 + 2000ccm, obsadilo 5 slalomárov, tretie miesto patrilo Matejovi BARTOŠÍKovi na Subaru Impreza, z tímu ZARA Racing, s pekným náskokom si držal druhú priečku Peter Peter Sliacky, na BMW 323ti, z tímu JUTOMA Racing, a prvenstvo si s prehľadom vybojoval Michal ŽIAK na vozidle Mitubishi Lancer Evo.

- V triede OPEN – Supercars, si zmeralo sily 5 jazdcov, tretiu priečku obsadil, Július Radič, ktorý na Nitru zvolil techniku na Mazdu, druhé miesto vybojoval nováčik s krásnou nevídanou technikou Foed Caars Lecend, Richard Dučaj, z tímu Autoservis Premio Lok a prvé miesto si odnášal Robert Pástor, na Fiate 126 Proto.

- V ženskej triede tzv. Lady trophy, súperilo v sobotu 6 slalomáriek, kde sa najlepšie darilo: tretie miesto, Maria Skadrova , Fiat Punto, z tímu Buček CNC-Obrábanie s.r.o, druhé miesto Julie Růžičková, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team a najrýchlejšia slalomárka IV.kola šampionátu, bola Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic z tímu Garage motorsport. Gratulujeme.

- Súťaž tímov, TEAM TROPHY v druhom kole, vyhral nový tím GARAGE motorsport, s umiestneniami, 1.miesto v A1, 2.miesto medzi ženami a 2.miesto v E1. s jazdcami: Michal KLENKO, Katarína KLENKOVÁ, Tomáš HINDI.

- Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov bola v IV. kole šampionátu::

- 1. Pavol BUKY BUČEK, Tiger Racing Super6, Tiger Vti Sti racing team (SK)

- 2. Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer Evo

- 3. Robert PÁSTOR, Fiat 126 Proto

Najbližšie pokračujeme a bojujeme spolu, opäť !!! DVOJDŇOVO !!!, takže celý víkend aj s nejakou tou malou zábavičkou v depe ;-) , na 5 a 6. kole III. ročníka šampionátu autoSlalomShow Cup 2018, v priestoroch veľmi obľúbenej motokárovej dráhy - TREBATICE, kúsok od mesta PIEŠŤANY, v sobotu a nedeľu , dňa 7.-8.7..2018 ;-)

S pozdravom,

Organizačný tím autoSlalomShow Cup 2018

 

Report II. a III. kola, tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

- Uplynulý víkend sa na dobre známom motokárovom okruhu v obci Dunajská Streda, uskutočnil neplánovaný, no o to zaujímavejší víkendový dvoj pretek, ktorý sľuboval veľmi zaujímavé súboje a parádnu divácku podívanú. Ako sa očakávalo, tak sa aj stalo, dva dni , dva opačné smery, dve rôzne trate, priniesli technické aj dynamické pasáže, zopár výjazdov mimo trať, vyrovnanosť jazdcov v kategóriách, ale aj tesné súboje v absolútnom poradí. Počasie vyšlo na jednotku, atmosféra v depe bola neskutočná, priateľská, panovala dobrá nálada, jazdci aj diváci, si prišli na svoje. II.kolo odštartovalo v sobotu, na trati dlhej 1800 metrov, kde si zmeralo sily 94 jazdcov, dvaja bohužiaľ závod nedokončili. 
- V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 18 slalomárov, z toho 4 ženy, tam sa najlepšie darilo Kataríne Klenkovej na Honde Civic a obsadila 10.miesto v triede. Prvá pätica jazdcov bojujúca o stupienky víťazov, bola veľmi vyrovnaná a svoju úlohu tu zahrali aj trestné sekundy. Na bronzovú pozíciu sa postavil nakoniec, so všetkými čistými jazdami, ako dablér na požičanej Honde Civic 4g Petra Ganoczyho, nováčik šampionátu, Filip Melicher, z tímu Because Race Team, ktorý za sebou nechal ostrieľaných slalomárov ako Galbavý, Klenko, Dúbrava a ostatní. Striebornú pozíciu si uchmatol po veľmi tesnom súboji v súčte časov len 9 stotín sekundy ( to nieje ani žmurknutie oka), Marián RYBAR na svojom šikovnom Nissan Micra. V tomto súboji obaja jazdci určite vypotili hektolitre vody a vydali maximum čo mohli https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f51/1/16/1f603.png:D Zlato si odniesol Matej DVORSKÝ, na svojej výzorovo staručkej, ale neskutočne silnej Škoda 105 z tímu ,,stará,ale povláči´´ - nuž priatelia, názov tímu doslova hovorí o všetkom, Gratulujeme.
- V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 15 jazdcov, Emilovi Solčianskemu však hneď v tréningoch, vypovedalo službu jeho VW Polo, tak musel predčasne odstúpiť. Na tretiu pozíciu sa prebojoval po technických problémoch s odlievaním benzínu a nevydarenej prvej ostrej jazde, Juraj Semir Kóssi na Honde Civic z tímu HUKOt motorsport, druhú pozíciu obsadil, Zdenko Gergel z tímu AutoFol Race Team, na Citroene Saxo VTS a krásnymi čistými jazdami. Prvenstvo a latku nastavil, od začiatku Michal NOVÁK, z tímu PRORACING ,taktiež na Citroene Saxo VTS. Taktiež gratulujeme.
- Triedu A3 – do 2000ccm, obsadilo 14 jazdcov, kde taktiež ale Miloš Polakovič, odstúpil po zle vyzerajúcom výjazde mimo trať, no našťastie to dobre dopadlo. Pätica jazdcov aj v tejto triede bojovala o tri najvyššie priečky, nakoniec to dopadlo nasledovne: Tretie miesto si odniesol Tibor Gloznek na Seate Ibiza, druhé miesto patrilo David Nemcek na Honde Civic, z Tímu ALL_In_Racing a prvenstvo si odnášal Edko Bednárik, netradične, ako dablér, na vozidle Vlada Okáliho, Renault Clio. Gratulujeme ešte raz.
- V A4 + 2000ccm, súperilo 13 slalomárov, z toho dve dámy. Prvá trojica jazdcov mala vlastný tesný súboj, dá sa povedať o zlato, kde rozdiel medzi prvými tromi bol v súčte časov, iba 53 stotín sekundy... Tretiu priečku si z prehľadom vybojoval v triede Radovan Karkus, z tímu Tiger Vti Sti Racing Team, na Subaru Impreza STi, druhú priečku po vyrovnaných súbojoch, si udržal Lukáš Polepovič z tímu AutoFol Race Team a prvenstvo, s ešte tesnejším rozdielom v súčte časov, ustál Matej FARKAŠ, z tímu Profituning na Audi 90 quattro. Gratulujeme.
- V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 10 jazdcov, na treťom mieste skončil Blackand Red, na Peugeote 106, z tímu EmaPeterRacing Team. O prvenstvo sa odohrával aj v tejto triede tesný súboj, medzi Martinom FILÍPKOM a Tomi Hindi , obaja jazdiaci na hondách, nakoniec druhé miesto patrilo Tomimu HINDI na Honde CivicVTi z tímu Demo motorsport a o 56 stotín v súčte, mu ušiel Martin FILÍPEK na Honda CRX, gratulujeme.
- 12 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciáli do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval Janči POLÁČEK na Honde S2000, druhé miesto v triede patrilo Pavol Buky Buček, na Tiger Racing Super 6 , z tímu Tiger Sti Vti racing team a najrýchlejším jazdcom bol v triede E2, Patrick Mayer, z tímu Mayer motorsport a VW Golf I 16v 2.0 .
- Triedu E3 + 2000ccm, obsadilo 7 slalomárov, tretie miesto s pekným náskokom si držal Peter Sliacky, na BMW 323ti, z tímu JUTOMA Racing, druhé miesto si odnášal Tomáš DEBNÁR, taktiež z tímu JUTOMA Racing, na vozidle BMW 330i e46 a prvenstvo si s prehľadom vybojoval Miroslav Tichý, na Caterham CSR260, z tímu PRO RACING.
- V ženskej triede tzv. Lady trophy, bojovalo 8 slalomáriek, kde sa najlepšie darilo trojici, Zlatica Radičová , Peugeot 106 Ninja, tím Rival car, druhé miesto Julie Růžičková, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team a najrýchlejšia slalomárka II.kola šampionátu, bola Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic z tímu Garage motorsport. Gratulujeme.
OPEN - Supercars:
tentokrát 5 jazdcov v triede, všetko vozidlá s pohonom zadnej nápravy a motorkovým motorom, najlepšie sa darilo, na treťom mieste, Július RADIČ, Peugeot 106 Ninja, tím RIVAL CAR, druhé miesto obsadil Robert Pástor, Fiat 126 Proto, a prvenstvo putovalo do Maďarska, Tihamér Balogh, Suzuki Swift , tím RIVAL CAR.
- Súťaž tímov, TEAM TROPHY v druhom kole, vyhral nový tím RIVAL CAR s jazdcami: Július Radič, Zlatica Radičová, TihamérBalogh.
- Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov z II. kola šampionátu vyzerala takto:
- 1. Patrick Mayer, VW Golf I 2.0 16v, MAYER motorsport (AT)
- 2. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)
- 3. Miroslav Tichý, Caterham CSR260, PRORACING (SK)
- Krásne počasie, na vyhlásenie výsledkov a schladenie jazdcov po náročnom dni, vystriedala 20 minutová prehánka, ktorá ako prišla tak hneď aj odišla a jazdci, ktorí ostali v depe, si mohli povymienať skúsenosti, dojmy, poprestavovať svoje techniky, pogrilovať, alebo si oddýchnuť do nadchádzajúceho dňa, kedy bolo na pláne, v poradí ďalšie , tretie kolo šampionátu. 

- Nedeľa, 13.5.2018, 9:00 začínalo III. kolo šampionátu autoSlalomShow Cup 2018, v ktorom štartovalo 83 slalomárov, na trati v opačnom smere, s dĺžkou 1960 metrov. Počasie krásne, atmosféra opäť na jednotku a tak nič nebránilo jazdcom, opäť si zmerať svoje sily. 
- A1 – do 1400ccm, vyrazilo na trať 17 jazdcov, veľká smola postihla úradujúceho šampióna triedy A1, v prvej ostrej jazde, Mateja DVORSKÉHO na Škode 105, ktorému prevodovka vypovedala službu a následne musel z preteku odstúpiť. Tým pádom sa trochu pomiešalo poradie a najlepšie sa darilo, na treťom mieste, Marián RYBAR, Nissan Micra, na druhé miesto sa prebojoval Filip Melicher, opäť ako dablér na Honde Civic, štvrtej generácie, z tímu Because Race Team a prvenstvo, v nedeľu už bez trestných sekúnd, s čistými jazdami, si vybojoval Michal Klenko na Honde Civic, z tímu Garagemotorsport.
- A2 – do 1600ccm, tu štartovalo v nedeľu 12 jazdcov, technické problémy so spojkou na svojom Citroene Saxo VTS, postihli dvojicu dablérov Gergeľ st. a Gergeľ ml., čo bola veľká škoda, nakoľko sa v tejto triede schyľovalo k veľmi tesným súbojom od začiatku dňa, ale i napriek tomu dokázali dojazdiť na slušnom 5. a 6. Mieste v triede A2. Bronz si vybojoval Tomáš Dušan na Honde Civic VTi, z tímu Because Race Team, striebro si odnášal Juraj Semir Kóssi, taktiež na Honde CivicVTi z tímu HUKOt motorsport a zlato si uchmatol i tentokrát Michal NOVÁK, na Citroene Saxo VTS , z tímu PRORACING.
- V triede A3 – do 2000ccm bojovalo medzi sebou 15 slalomárov, tretí najrýchlejší bol Martin Rehák, na Alfa Romeo 147 JTD, z tímu MR Hobby Racing Team, druhí najrýchlejší v tejto triede, bol opäť David Nemcek, na Honde Civic z tímu All_In_Racing a najrýchlejší slalomár do dvoch litrov, bol v nedeľu Miloš Polakovič, Honda IntegraTypeR.
- Do triedy A4 + 2000ccm , nastúpilo v nedeľu 11 jazdcov, kde opäť aj v nedeľu nastal krásny tesný súboj tak povediac, iba o zlato, traja najrýchlejší bojovali v rozpätí súčtu časov 30 stotín sekundy, neuveriteľne tesné súboje. Nakoniec ako víťaz z tohto súboja, vyšiel Lukáš Polepovič na SubaruImprezaSTi, tím AutoFol Race Team, hneď za ním v tesnom závese 14 stotín sekundy, Matej FARKAŠ, Audi 90 quattro z tímu Profituning a tretí najrýchlejší so stratou len 16 stotín sekundy na druhú priečku, bol Radovan Karkus, z tímu Tiger Sti Vti racing Team, na Subaru Impreza STi. Gratulujeme.
- E1 – špeciál do 1600ccm, 12 jazdcov, tretie miesto Tomi Hindi, Honda Civic VTi, Demo motorsport, druhé miesto György Czang, Lada 2107 a prvenstvo si odnášal Matúš Urík, na Peugeote 106, z tímu ZA-RACE Team. 
- Triedu E2 – do 2000ccm, obsadilo 8 jazdcov, najlepšie sa darilo trojici: tretie miesto Ján POLÁČEK, Honda S2000, druhá priečka po tesnom súboji o prvenstvo, ostala Pavol Buky Buček, Tiger racing Super 6 , z tímu Tiger Sti Vti racing team a prvenstvo tak putovalo opäť do susedného Rakúska, Patrick Mayer, z tímu MAYER motorsport a jeho VW Golf I 2.0 16v. 
- Nedeľa pre triedu E3 + 2000ccm, bola poslabšia, 4 jazdci v triede, technické problémy Renaulta Clio, postihli v druhej ostrej jazde Marek Debnár, z tímu JUTOMA racing, ktorý musel následne odstúpiť, bronzovú priečku obsadil Rolande Mogyoroši na BMW e30 z tímu Dinner Racing Team, striebro si odnášal Ladislav Paksi na BMW z tímu Tiger Sti Vti racing team a zlato patrilo opäť Miroslav Tichý na Caterhame CSR260 z tímu PRO RACING. 
- Lady Trophy, kategória ženy – v nedeľu bol ich počet 7, tretia najrýchlejšia Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic z tímu Garage motorsport. Druhé miesto Zlatica Radičová , Peugeot 106 Ninja, tím Rival car a zlato si odnášala Julie Růžičková, na Mini Cooper S, z tímu Because Race Team. Gratulujeme.
trieda OPEN - Supercars, v nedeľu 4 jazdci v triede, poradie ostalo rovnaké ako v sobotu, na treťom mieste, Július RADIČ, Peugeot 106 Ninja, tím RIVAL CAR, druhé miesto obsadil Robert Pástor, Fiat 126 Proto, a prvenstvo putovalo znovu do Maďarska, Tihamér Balogh, Suzuki Swift , tím RIVAL CAR.
- TEAM Trophy si aj v nedeľu udržali , a vyhrali jazdci z tímu RIVAL CAR, Július Radič, Zlatica Radičová, TihamérBalogh. 
- Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov z III. kola šampionátu vyzerala takto:
- 1. Patrick Mayer, VW Golf I 2.0 16v, MAYER motorsport(AT)
- 2. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, Tiger VtiStiracing team (SK)
- 3. Tihamér Balogh, SuzukiSwift, RIVAL CAR (HU)

Najbližšie sa vidíme a bojujeme spoločne, na 4. kole III. ročníka šampionátu autoSlalomShow Cup 2018, v priestoroch AGROKOMPLEXu Nitra, v sobotu, dňa 9.6.2018 ;-)  Tešíme sa na ďalší spoločný zaujímavý deň, plný zážitkov ,dobrej nálady a správnej rivality, na najdlhšej autoslalomárskej trati

REPORT  úvodného, prvého podujatia, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018, Bojnice 17.3.2018

Ahojte slalomári / slalomárky,

Uplynulú sobotu, 13.7.2018´, odštartoval v poradí tretí ročník autoSlalomShow CUP 2018, medzinárodného šampionátu v autoslalome, svoje prvé kolo, tento krát na novej trati a to kaskádových parkoviskách, v meste Bojnice. Trať s dĺžkou 1400 metrov, ponúkala všetkým zúčastneným jazdcom, dynamickú jazdu, kde ale nemohla chýbať aj poriadna dávka zručnosti. Počasie sa týždeň pred prvým podujatím, začalo zhoršovať a predpovede hlásili rôzne varianty, sneh, mráz, postupom času oteplenie a poriadny dážď, čo mnohých jazdcov odradilo, ďalších neposlúchala technika a podobne.  Ale dali o sebe vedieť odhlásením sa zo štartovej listiny, čím dali šancu iným jazdcom, ktorí sa týždeň pred podujatím , nestihli dostať do zoznamu prihlásených jazdcov, nakoľko bol naplnený počet prihlásených, za čo všetkým, ktorí poslali odhlášky , ako organizátori, veľmi pekne ďakujeme, za FAIR-PLAY. V piatok sa s nami počasie ešte zahrávalo, zima-vietor-dážď, ale cez noc sa umúdrilo a ráno, i keď s nastupujúcim studeným vetrom, nachvíľu vykuklo slnko spoza mrakov, trať preschla a tak nič nebránilo 87 jazdcom, postaviť sa na štartovú čiaru a zmerať si sily, ako je v našej komunite známe, tou správnou priateľskou rivalitou ;-)

Najväčšiu smolu mal azda Miroslav Tichý, ktorý hneď po príchode do depa, nevedel prebudiť k životu svojho Caterhama, čo sa mu nepodarilo ani po dlhšom čase, snahe a nakoniec na štartovú čiaru ani nedorazil.

Triedu A1 - do 1400ccm, zaplnilo až 21 slalomárov, z ktorých si tretiu priečku vybojoval, Adam ŠEVČÍK, z tímu All_In_Racing, i keď v druhej ostrej jazde mu odpadol výfuk od zvodov, na Honde Civic 4g, dokázal do cieľa doraziť časmi lepšími, ešte pred ostatnými súpermi.  Striebornú priečku obsadil Marián RYBÁR, na Nissane Micra, po tesnom súboji  s Adamom Ševčíkom. Prvenstvo v triede, s náskokom dvoch sekúnd v súčte časov, si odniesol Matej DVORSKÝ, z tímu old škoda team na jeho Škode 105. Konkurenti z minulých ročníkov, ako Michal Klenko, skončil na piatom mieste, po drobnej kolízií jeho dablérky, manželky Kataríny a následné problémy zadnej nápravy mu znemožnili boj o bedňu, i tak do cieľa dorazil na slušnom mieste, ako celý deň vravel ´´ pozeraj ako sa dá aj týmto chodiť bokom na rovine´´ ;-) ďalší silný konkurent v tejto triede a to Juraj Galbavý, dorazil netradične na ´´winter-care´´ Škoda 105 LPG, obsadil ôsme miesto, uvidíme ako sa bude vyvíjať šampionát tejto súťažnej triedy v ďalších kolách, sme na to zvedavý, konkurencia A - jednotiek, narástla cez zimu.

V triede A2 - do 1600ccm, odštartovalo 12 jazdcov a bronzovú priečku, po veľmi tesných súbojoch troch jazdcov, si nakoniec uchmatol Dávid LEKEŠ, z tímu ZA-RACE team, na Peugeote 106. Druhé miesto taktiež putovalo do tímu ZA-RACE team, Petrovi HOLUBČÍKOVI, ktorí vymenil techniku VW Polo z uplynulých ročníkov, za Citroen Saxo VTS a ako bolo vidieť, sadli si spolu dobre. Prvenstvo v triede a náskok 5 sekúnd v súčte časov, si vybojoval ostrieľaný slalomár, Michal NOVÁK, jazdiaci tradične na Citroen Saxo VTS, z tímu: nemám tím s.r.o., živnosť.  Gratulujeme.

Triedu A3 - do 2000ccm, naplnilo 8 jazdcov, bronzovú priečku obsadil Michal KORIM, jazdiaci na Honde Civic, z tímu All_In-Racing, Striebro si odniesol Martin REHÁK, na Alfe Romeo 147JTD a zlato, po tesnom súboji s Martinom , nakoniec úspešne odnášal Dávid NEMČEK, z tímu All_In_Racing, na svojej Honde Civic.

V triede A4 nad 2000ccm, sa ukázalo 13 jazdcov, ale kúsok po štarte zlyhala prevodovka Martinovi Vancíkovi, na jeho Mazde 323 GT-R, nakoniec súťaž dokončilo v tejto triede 12 jazdcov. Tu chceme privítať opäť medzi nami Erik VLK, ktorí sa opäť postavil na trať, po vážnej nehode na svojom bývalom Peugeote 106,vlani v lete, vidieť že ho nič nezastaví. Ten motoršport je droga ;-)   Tretím najrýchlejším bol Tomáš LACKO, na Toyota Celica GT4, druhú priečku obsadil na Audi S3,  z tímu Profituning, Matej FARKAŠ a prvenstvo, s plným počtom bodov do šampionátu,  si odnášal, po tesnom súboji Radovan KARKUS, na Subaru Impreza, z tímu Tiger VTi STi racing team.

Medzi špeciálmi E1 - do 1600ccm, sa ukázalo 14 jazdcov, kde mi nedá nespomenúť hlavne jazdca, ktorý získal u nás velikánsky rešpekt, obdiv, Erik BAJÁNEK, ktorý i napriek svojmu hendikepu, ukázal svoju lásku, odhodlanosť k motoršportu, autám a mnohým ľuďom ukázal, že keď sa chce, dá sa všetko. I keď sa pasoval z technickými problémami, na svojej Škoda 105, neodradilo ho to, chalani ´´škodovkári´´ mu v depe pomohli, čo si vážime veľmi v tejto našej komunite a o toto ide predsa, pomáhať si , súperiť, baviť sa, vypnúť z každodenných starostí...  Tým pádom Erik mohol pokračovať v ďalších jazdách, držíme mu palce, jak v živote, tak v šampionáte, radi ťa uvidíme opäť medzi nami, na ďalších kolách, veľký rešpekt pre teba od celého organizačného tímu a myslíme, že aj ľudí z našej komunity. A ako hovorí Semir, radšej skončiť posledný, ako štvrtý :-D Bronz si uchmatol Tomi HINDI, na Mitsubishi Colt, ktorý po technických problémoch a následnej drobnej kolízií, má stále problémy s brzdami, ale i napriek tomu sa mu podarilo dostať na bedňu a získať cenné body do šampionátu. Druhé miesto obsadil Peter SURÍNI, z tímu EmaPeterRacing Team na Peugeot 106 1,3rallye a prvenstvo so šesť sekundovým náskokom v súčte časov, si odnášal Matúš URÍK na Peugeot 106 z tímu ZA-RACE Team.

V špeciáloch E2 do 2000ccm,odštartovalo 8 jazdcov, medzi nimi tretí najrýchlejší skončil Juraj DEBNÁR , na Renault Clio 2, z tímu JUTOMA Racing, druhý skončil rallycrossár Miroslav POSPÍCHAL, na Seate Leon II,  z tímu National Rallycross Team Slovakia a najrýchlejším jazdcom tejto triedy bol Pavol BUKY BUČEK, z tímu Tiger VTi STi Racing team,  ktorý ešte tri dni pred prvým podujatím, mal rozobratý svoj Tiger Racing Super 6, netrpezlivo čakal na diely do prevodovky, následne začal rýchlo skladať aby po víkende mohol zase rozoberať :-) ale body si doniesol plné, stálo to za to a ako sme v sobotu videli, šikovnosť, úpravy, tvrdá práca, poriadny zápal do sezóny,  prináša svoje ovocie. Rapídny náskok 16 sekúnd v súčte časov, bol tak vysoký medzi súpermi, že do tretej ostrej jazdy nenastúpil a stačilo mu to na víťazstvo.

V najvýkonnejšej triede E3 + nad 2000ccm, si malo súboj rozdať medzi sebou 9 jazdcov, nakoniec po zlyhaní techniky Miroslava Tichého , výlete mimo trať, Erika Frgala na BMW, dojazdilo 7 jazdcov, z ktorých sa najlepšie darilo , tretie miesto Peter FLOREK, Mitsubishi Lancer Evo X, z tímu Slovak National Hill Climb Team, druhá priečka patrila Stanovi BUZALKOVI z tímu JUTOMA Racing na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX a prvenstvo si nakoniec po tesnom súboji, odnášal nováčik v autoSlalomShow šampionáte , Július LAPDAVSKÝ, na Subaru Impreza WRX STi a tímu  Slovak National Hill Climb Team.

v novootvorenej triede OPEN - Supercars, boli prihlásený traja jazdci, Julko Radič, Robo Pástor a Tihamér Balogh na svojich špeciáloch s motorkovými motormi, no poveternostné podmienky odradili súperov a nakoniec odštartoval maďarský jazdec, Tihamér BALOGH na svojom Suzuki Swift sám, škoda ale veríme že na ďalšom kole budeme vidieť dokonalú rivalitu medzi týmito strelcami. ;-)

Ženy sezónu odštartovali v peknom počte 6, z toho bronzová priečka patrila Zdenke OLAJCOVEJ, na Peugeote 106 z tímu MH Racing team , na striebornú bedňu vyskočila nová konkurencia Marcela BENKEOVÁ na Honde Civic a po zlato si ako strela doletela z Čiech, Júlie RUŽIČKOVÁ na Mini Cooper S, z tímu #becauseraceteam.

V absolútnom poradí, z pomedzi 87 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Stano BUZALKA, Mitsubishi Lancer EVO IX , JUTOM Racing, čas 2:10,41, na druhom mieste Július LAPDAVSKÝ, Subaru Impreza WRX STi, Slovak National Hill Climb Team  2:10,01 a absolútne najrýchlejší jazdec prvého kola šampionátu autoSlalomShow CUP 2018, Bojnice  - Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu Tiger VTi STi Racing Team a časom 2:01,87 !!!

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za dobrý štart do sezóny, ohľaduplnosť, hladký priebeh, výsledky, dobrú atmosféru, ďakujeme partnerom podujatia, MillersOils Slovakia, Technomat SK s.r.o. Trnava,  Záchranári - Rescue Team Klačno, časomiere Luboš Šabík (timing.sk) ,VAB Reklama Levice,  traťovým komisárom, vám  a dúfame, že sa vidíme v čo najväčšom počte na ďalšom, v poradí druhom kole šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2018, ktoré sa bude konať v obci Jablonka pri Myjave a táto slalomová trať, bude postavená do vrchu ! Takže priatelia, už za mesiac, v sobotu, 21.4.2018, pokračujeme ďalším kolom šampionátu autoSlalomShow CUP.  Tešíme sa nás Vás všetkých a neprekonateľný motoristický zážitok.

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2018

HUKOt motorsport

SOBOTA - 21.4.2018 !!! 2.kolo šampionátu JABLONKA, je ZRUŠENÉ !

Promotér seriálu M3M nemá všetky potrebné povolenia.

o náhradnom mieste, dátume, budeme všetkých informovať. Podrobnosti dostali všetci registrovaní jazdci, ktorí vyplnili svoje platné e-mailové adresy, do e-mailových schránok - skontrolujte si prípadne aj SPAM poštu
ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie, už sa to nebude nikdy opakovať, samých nás to zaskočilo

VYJADRENIE PROMOTÉRA seriálu M3M cup.

Je Jablonka zakliata?

Vážení priatelia, s ľútosťou a aj zlosťou Vám musím oznámiť, že podujatie na Jablonke je ZRUŠENÉ..
Dôvodom je skutočnosť, že vyjadrenia od kompetentných si máme prevziať až zajtra, pričom sa k danému musí vyjadriť aj ďalší úrad, a nie je v silách našich, aby sme to dokázali. Je mi to ľúto o to viac, že som na spoločné podujatie "ukecal" aj chlapcov s hukotmotorsportu a ich slalomárov, a teda aj keď za nič nemôžu, je tým zrušené aj ich podujatie.
Viem že je väčšine z Vás jedno, prečo sa to udialo a čo za tým je, chcete jazdiť, a ostatné je na pleciach organizátora, no môžem zodpovedne prehlásiť, že sme vynaložili maximum na to, aby sme všetko zabezpečili v zmysle ustanovení a požiadaviek kompetentných. Žiaľ sa tým posunul termín, v ktorom je najneskôr možné vyjadriť sa, a tým pádom sa stalo, že vyjadrenia napriek tomu že termín je už tento víkend, v rukách nemám. Rovnako musím spomenúť, že obrovskú snahu o vybavenie mala aj samotná obec, ktorej starostka sa rovnako spolupodieľala na organizovaní, a následne na vyriešení tejto situácie, pričom ešte tri dni pred podujatím bola aj sama presvedčená, že všetko prebehne tak, ako bolo dohodnuté a naplánované.
Žiaľ, snaha naša ako organizátorov bola zmarená a to je dôvodom, pre ktorý toto podujatie musíme zrušiť. Nie je možné bez rozhodnutí uzavrieť cesty a všetko s tým súvisiace.
Na záver, chlapci z hukotmotorsport sú v tejto veci bez viny, aj keď ani my si nepripúšťame pochybenie, pretože sme urobili všetko to, čo aj doteraz, len sme narazili na okolnosti, ktoré tomu zamedzili.
Naozaj mi je to ľúto, a verím, že toto Vás neodradí od ďalšej účasti na našich podujatiach. Pretože toto sa stáva aj na iných úrovniach, nie len tej našej amatérskej.

VÍŤAZI ŠAMPIONÁTU autoSlalomShow Cup 2017

Report 3-Kráľovský autoslalom / 6.1.2018 Margita-Ilona

Ahojte slalomári / slalomárky,

Uplynulú sobotu, 6.1.2018, sa v priestoroch parkovísk kúpaliska Margita-Ilona, konalo voľné podujatie v autoslalome, pre širokú verejnosť. Štartovné pole jazdcov, ktorý aj dorazili v sobotu ráno do priestorov depa a následne sa postavili na štartovnú čiaru, sa vyšplhalo na počet 39.  Počasie nám bohužiaľ nevyšlo úplne podľa predstáv, nakoľko sme očakávali dostatočnú snehovú pokrývku, ktorá však nedorazila. Ale veľmi pozitívne bolo, že nezapršalo. Atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, merané kolá nám krásne odsýpali, jazdilo sa bez nehody, alebo výletov mimo trať.

- v triede A1 - do 1400ccm, sa zúčastnilo 9 jazdcov ( z toho tri ženy) , na tomto voľnom slalome preferovali značky Honda, ale na treťom mieste sa umiestnil nečakane a prekvapivo, s brutálnou ´´daily technikou´´ Fiat Punťo , Pavol Buky BUČEK, ktorý nechal svoj Tiger Racing Super 6 doma a osedlal pre zmenu talianske kone na ktorých sa mu taktiež darilo, vidieť že netreba silné auto keď je výborný medzikus. A ktovie, možno Pali ´´niekomu požičia Tigra a do tretieho ročníka sezóny šampionátu AUTOSLALOMSHOW CUP 2018, nastúpi v triede A1 s talianskym žrebcom :-) necháme sa prekvapiť. Druhé miesto triedy A1, si vybojoval, na vozidle Honda Civic 4.generácie, z tímu ALL_IN_RACING, Adam ŠEVČÍK. Prvenstvo si v triede vybojoval Dávid NEMČEK, z tímu ALL_IN_RACING, jazdiaci na svojom neskutočnom ´´winter car´´ Honda Civic LPG ,kde taktiež dokázal, že každé auto môže byť závodné, len sa netreba báť a ak sa k tomu pridá dobrý vyjazdený medzikus a nemá veľa rozptýlenia na sedadle spolujazdca, úspech je zaručený. Gratulujeme.

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 7 jazdcov, kde sa odohrával dynamický veľký súboj od začiatku o rozdelenie pozícií na stupienkoch víťazov. Traja piloti súperom nič nedarovali a medzi sebou súperili od začiatku dňa. Tretie miesto nakoniec patrilo Rolandovi PECÚCHOVI, na svojej Lade 2107 z tímu SNHC team, ktorý nás podctil svojou návštevou a divákom predvádzal krásne jazdy svojím Rally-štýlom, diváci neskrývali potešenie, povzbudzovali, tlieskali, ako sa patrí. Druhú priečku v triede obsadil s veľmi tesným rozdielom v súčte časov a to 11 stotín sekundy! , Tomáš HINDI na vozidle Mitsubishi Colt, z tímu Demo motorsport a prvenstvo v triede s rozdielom súčtu časov, 2 sekundy a 27 stotín, si prekvapivo, skoro po ročnej pauze od pretekov, uchmatol Peter ŠIMONČIČ, ako dablér, na vozidle Mitsubishi Colt, z tímu Demo motorsport. Gratulujeme.

 - Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo 8jazdcov, tretiu priečku v triede si udržal Róbert ŠÚTOR na Seate Ibiza, druhé miesto patrilo Michalovi KORIMOVI na Honde Civic a prvenstvo si prišiel odniesť Juraj DEBNÁR, na Renaulte Clio z tímu JUTOMA Racing. Gratulujeme.

-V triede A4 + nad 2000ccm, sa nazbieralo najviac súťažiacich 13 (z toho sa zapojili aj dve ženy). Veľmi pekná účasť, kde sa najlepšie darilo, tretí v poradí, Peter FLOREK, Mitsubishi Lancer EVO X,  z tímu SNHC, s rozdielom v súčte dvoch najrýchlejších časov, skoro 12 sekúnd  sa pred Peťa na druhú priečku postavil Stanislav BUZALKA na Mitsubishi Lancer EVO IX, z tímu JUTOMA Racing,  a prvenstvo patrilo zaslúžene, kde padali sánky divákom, pri pohľadoch na tie Mišové prejazdy, v súčet dvoch časov ešte lepší o vyše 6 sekúnd, Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer EVO IX a jeho nezabudnuteľný názov tímu, Allah agbar racing :D Gratulujeme.

- Súťažnú triedu OPEN, mali obsadzovať vozidlá typu ATV a všetky 4-kolesové ne-automobily. Zúčastnili sa dvaja jazdci, ako druhý skončil Matej KÁČER, na ATV Acess Tomahawk, z tímu Dinner racing team a pred neho sa postavil jeho tímový kolega Roland MOGYOROŠ , na ATV Acess Tomahawk, z tímu Dinner racing team, gratulujeme.

- 5 žien zabojovalo proti sebe , najlepšie sa darilo s pomedzi žien, na treťom mieste, Kataríne EPERJESSYOVEJ na Alfe Romeo a tímu Tanner racing, druhé miesto obsadila Nina PIATRIKOVÁ na Honde Civic a prvenstvo, Katarína KLENKOVÁ na dobre pripravenej Honde Civic, z tímu Garage motorsport. Gratulujeme.

V absolútnom poradí, z pomedzi zúčastnených 39 jazdcov, sa najlepšie darilo:  3 .miesto prekvapivo Peter ŠIMONČIČ na Mitsubishi Colt , z tímu Demo motorsport,, s časom 3:57,92, na druhom mieste Stanislav BUZALKA, na Mitsubishi Lancer EVO IX, z tímu JUTOMA Racing, s časom 3:42,63  a absolútne najrýchlejší jazdec 3-Kráľovského autoslalomu, sa stal Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer EVO IX, Allah agbar racing , so súčtom časov 3:36,38 , ešte raz GRATULUJEME !

Výsledky  si môžete pozrieť tu na webe, v zložke výsledky.

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za krásne súboje, dobre naladenú atmosféru, disciplinovanosť, celkový priebeh. Vidíme sa ešte raz, budúci mesiac v čo najhojnejšom počte,  (február- bližšie info zverejníme, ako na webe, tak na FUNpage na sociálnej sieti FB, taktiež vám ich pošleme v e-mailoch) na takomto voľnom podujatí, na vybláznenie, alebo ak niektorý potrebujete otestovať svoje vozidlá, po zimných úpravách, nakoľko III. ročník šampionátu autoSlalomShow CUP 2018 sa blíži a štartuje 18.marca. Nadchádzajúca sezóna bude dúfame ešte o kúsok zaujímavejšia ;-)

so slalomárskym pozdravom,

Organizační tím

HUKOt motorsport

Report poslednému podujatiu autoSLALOMSHOW CUP, 4.11.2017, motokárová dráha Trebatice

Ahojte slalomári / slalomárky,

Uplynulú sobotu, 4.11.2017 sa konalo v poradí posledné deviate kolo medzinárodného šampionátu v autoslalome, na dobre známej a slalomármi veľmi obľúbenej motokárovej dráhe, Trebatice. Štartovné pole jazdcov bolo veľmi pestré a nechýbala aj zahraničná účasť slalomárov, z Maďarska a Českej Republiky.  Počasie nám vyšlo vzhľadom na dátum , veľmi pozitívne, odhliadnuc od studeného vetra, ale krásne slnečno. Atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, merané kolá nám krásne odsýpali, žiadna veľká nehoda sa nestala, pár výletov do pneumatík, nič vážne a z nášho pohľadu opäť raz super pretek, čo dokazoval aj počet jazdcov, kde sa na štartovnej listine ukázalo číslo 99 jazdcov, čo mňa osobne veľmi milo prekvapilo na záver sezóny a krásne boli naplnené jednotlivé kategórie, dokonca trieda Ženy sa vyšplhala na super účasť a to 11 žien. Toto sme tu ešte nemali, takže dole klobúk pred všetkými jazdcami a obzvlášť ženami , že zahodili varešky a do rúk vzali radšej volant ;-)

- Súťažnej triedy A1 - do 1400ccm, sa zúčastnilo 13 jazdcov ( z toho jedna žena) , na tomto kole preferovali značky Honda a Škoda, kde o tretie miesto zvádzali tesný súboj Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, spolu s Adamom Ševčíkom, ktorý sedlal Hondu Civic a rozdiel medzi nimi v súčte časov, bol necelých 7 desatín sekundy, pre ADAMA ŠEVČÍKA.  Na druhé miesto triedy A1, vyskočil s ešte tesnejším rozdielom súčtu časov, 0,31 stotín sekundy, na vozidle Opel Corsa jazdiaci Ján DÚBRAVA, ktorí si tým pádom zaistil tretiu priečku majstra triedy A1 v šampionáte sezóny 2017. Prvenstvo si v triede vybojoval Juraj GALBAVÝ, z tímu Molsotechna racing team, jazdiaci na svojej neskutočne rýchlej Škode 105, kde je vidieť , že veľa hodín strávených v garáži pri prípravách, nosí svoje ovocie. Gratulujeme.

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 14 jazdcov, kde sa odohrával dynamický veľký súboj o každý posledný bod do hodnotenia šampionátu, medzi jazdcami Zdenko Gergeľ a Lukáš Opatovský. Zdenko bol síce kúsok rýchlejší, i keď ho sprevádzali technické problémy v druhej ostrej jazde, podarilo sa mu umiestniť na 5.mieste, ale Lukášovi nakoniec stačilo aj šieste miesto, hneď za Zdenkom, aby tretie miesto v šampionáte sezóny 2017, patrilo práve jemu. O pozície na stupienkoch víťazov, súperili od začiatku dňa, matador triedy A2, Michal Novák, prenasledovaný Tomášom Klásekom a po dlhšej dobe sa opäť ukázal späť na trati, rýchli Martin Pikus.  Tretie miesto nakoniec patrilo spomínanému Martinovi PIKUSOVI, ktorý dlhé roky nezmenil techniku a je stále verný svojej Honde Civic 1,6 VTi 5.generácie., 0,38 stotín sekundy ho delilo od Tomáša KLÁSEKA, ktorý taktiež jazdí na Honde Civic 1,6 VTi ale novšej šiestej generácie, Tomáš si rozhodne nechcel nechať ujsť svoju druhú priečku čo sa mu aj podarilo. Prvenstvo v triede s rozdielom časov, 1 sekundy a 73 stotín, si zaslúžene obhájil Michal NOVÁK na Citroene Saxo VTS. Gratulujeme.

 - Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo rovných 20 jazdcov ( z toho jedna žena, ktorá sa taktiež na dráhe ukázala po dlhšej dobe, čomu sme veľmi radi),  kde podľa výsledkov vo väčšom množstve figurovali japonské automobilky. Tu sa odohrávali hneď dva veľké súboje. Prvým súbojom bolo: známy slalomár Dávid NEMČEK, z tímu Other Way Racing, ktorý nevymenil techniku, ale osadil silnejší motor do svojej Hondy, tým pádom presedlal z triedy A1 do A3 a hneď sa mu zachcelo odhryznúť si z koláča tých najlepších jazdcov v triede A3. Niet pochýb, keď že náradie má výborné, skúsenosti požehnane, že sa mu to aj podarilo a uchmatol si tretiu priečku v triede, Dávid  prenasledoval Miloša POLAKOVIČA, jazdiaceho na Honda Integra TypeR z tímu Miroshi, ale ten bol presvedčený, že mladému nováčikovi v triede nič zadarmo predsa nedá. Síce to bol tesný súboj 0,15 stotín sekundy, v súčte časov dvoch jázd, ale víťazne z tohto súboja vyšiel Miloš a druhá priečka patrila jemu. Prvenstvo si vybojoval na Honde S2000, Ján POLÁČEK, s dostatočným náskokom, až 3,73 stotín sekundy. Gratulujeme. Druhý súboj vznikol medzi slalomármi, Miloš Polakovič a Martin Rehák, o titul majstra šampionátu, triedy A2- do 2000ccm, kde doteraz úradoval Martin, no rýchlo ho dobiehal bodovo, Miloš. Nakoniec súboj dopadol  nasledovne: Miloš sa umiestnil v Trebaticiach prvý, Martin na piatom mieste, suma-sumárum z toho vzniklo to, že ich bodový stav v šampionáte skončil na čísle 87 pre oboch jazdcov. Tu musela prísť na rad matematika, Martin sa zúčastnil viac podujatí, ale Miloš dosahoval pravidelne lepšie výsledky, časy a umiestnenia na daných kolách šampionátu, tým pádom získal titul majstra druhého ročníka medzinárodného šampionátu triedy A3 do 2000ccm. Po jeho boku sa postaví ako vicemajster Martin REHÁK, ktorý bojoval medzi ostrými japoncami, na Alfe Romeo 147 JTDm, ktorá dokázala držať krok. Gratulujeme.

-V triede A4 + nad 2000ccm, sa nazbieralo najviac súťažiacich a to 22 (z toho sa zapojili aj dve ženy). Veľmi pekná účasť, kde sa najlepšie darilo, tretiemu v poradí, Michal PROCHÁDZKA, ktorý jazdí s Opel Astra J OPC. z Druhého miesta sa tešil Michal MAJERÍK, na BMW e36 a prvenstvo si vybojoval  Michalov večný rival sezóny v autoslalome, Radovan KARKUS, jazdiaci na Subaru Impreza STi. Gratulujeme.

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 14 jazdcov,  (medzi nimi 5 žien). Prvé 4 priečky obsadili prototypy, vozidlá s motorkovými motormi. Tesný Boj o druhú priečku zvádzali Július RADICS, a Robert PÁSTOR. Po preťatí cieľovej šachovnice , s rozdielom 0,12 stotín sekundy v súčte časov, sa z druhého miesta tešil Július RADICS, z tímu Rival Car na Peugeot 106 Ninja, tretie miesto patrilo Robert PÁSTOR, Fiat 126 Proto, z tímu Fiberglass racing parts a prvenstvo s vysokým náskokom vyše 7 sekúnd v súčte časov, si s prehľadom vybojoval, jazdec z Maďarska, Tihamér BALOGH, na Suzuki Swift, gratulujeme.

- Do triedy E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, sa zapísalo 10 jazdcov, kde bol taktiež ešte veľmi otvorený boj o posledné cenné body do hodnotenia šampionátu. Najlepšie sa darilo, na treťom mieste, Zoltán NÉMETH z Maďarska,  dablér Kika Lovasza, na Peugeot 205 GTi, druhé miesto obsadil Kristián LOVASZ, na svojom špeciáli Peugeot 205 GTi z tímu CAFÉ Racing. Prvenstvo si odniesol majster triedy E2, Pavol ´´BUKY´´ Buček, na svojom najlepšom slalomárskom náradí , Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o , Gratulujeme.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 6 jazdcov, tretie miesto si vybojoval Branislav ADAMÍK, z tímu BMT motorsport, na svojom autocrossovom špeciále, Mitsubishi Lancer Evo6, druhé miesto s malým rozdielom od prvenstva, iba 1,28 stotín sekundy v súčte časov , patrilo Ladislav PAKŠI , Honda Civic 1,6 VTi Turbo. Prvé miesto a plný počet 20bodov, išlo do tímu PRO RACING, o čo sa nováčik v šampionáte autoSlalomShow Cup 2017, ktorý ukázal jazdecký talent, krásne prejazdy, Miroslav TICHÝ, ešte k tomu aj na jeho novom slalomárskom náradí, Caterham CSR260, veľmi dobrý výber slalomárskeho náradia a držíme palce v sezóne 2018, určite rozvíri vzduch v štartovke budúcu sezónu. Gratulujeme.

- Ženy si to prišli rozdať medzi sebou za volantom v krásnom počte 11, ukázalo sa zopár nováčikov, ktoré dúfame budeme vídať pravidelne v sezóne 2018´, ako napr. Miriama Cibulová, Simona Škrovánková, Katka Kostelníková, Mariana Vancíková a neposlednom rade sa po dlhšej prestávke ukázali na trati ostrieľané slalomárky - Alenka Vavrincová a Monika Weissová, ktoré doniesli so sebou aj svojích budúcich náhradníkov :-) Najlepšie sa darilo s pomedzi žien, na treťom mieste, českej zástupkyni:, Júlie RUŽIČKOVÁ z tímu BCSRT, na Mini Cooper S, ktorá si s prehľadom udržala v šampionáte 2017, post tretej najrýchlejšej ženy, super výsledok a výsledky počas celej sezóny. Gratulujeme. Na druhé miesto sa postavila, ako sama povedala ( s rodinným wágenom, detskou sedačkou, prišli sme sa povoziť, to je základ, Audi A4 ) po dlhej dobe opäť na trati, súperkám ukázala, že tento druh športu dokonale stále ovláda s hociktorým náradím, ktorý má volant, Monika WEISOVÁ, dúfame ťa budeme vídať častejšie počas sezóny 2018 a zabojuješ aj v šampionáte, držíme palce. No a najrýchlejšou ženou, sa stala, Zlatica RADIČOVÁ, z tímu Rival Car a špeciáli Peugeot 106 Ninja. Gratulujeme vám , boli ste neskutočné dámy, super, dole klobúk.

V absolútnom poradí, z pomedzi 99 jazdcov, sa najlepšie darilo:  3 .miesto Tihamér BALOGH na Suzuki Swift, s časom 2:01,81, na druhom mieste Kristián LOVASZ, Peugeot 205 GTI, CAFÉ Racing, s časom 2:01,24 a absolútne najrýchlejší jazdec posledného deviateho kola šampionátu sezóny 2017, sa stal Pavol ´´BUKY´´ Buček , so súčtom časov 1:59,47 , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.

Celkové výsledky + konečné hodnotenie II.ročníka medzinárodného šampionátu 2017 v autoslalome, si môžete pozrieť tu na webe, v zložke výsledky.

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za krásne súboje, výsledky, dobre naladenú atmosféru, disciplinovanosť, celkový priebeh, jak na poslednom kole, tak počas celej sezóny. Vidíme sa v čo najhojnejšom počte, dúfam, počas budúcej sezóny, ktorá bude dúfame ešte o kúsok zaujímavejšia ;-) Pozývame vás jazdcov šampionátu 2017, aj na slávnostné vyhodnotenie, ktoré sa bude konať  dňa 25.11.2017 (sobota) - informácie nájdete na: https://www.hukotmotorsport.sk/ukoncenie-sezony-2017/

poprosíme vás o potvrdenie svojej účasti + prípadný doprovod, do štvrtku, 9.11.2017, Ďakujeme a tešíme sa na spoločné stretnutie s vami.

 

so slalomárskym pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

Report ôsmeho podujatia autoSLALOMSHOW CUP, 16.9.2017, Agrokomplex Nitra

Ahojte slalomári / slalomárky,

Počas uplynulej  soboty, 30.9.2017 sme sa zišli na predposlednom ôsmom podujatí druhého ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome, v priestoroch dlho očakávaného areálu Agrokomplex v Nitre . Štartovné pole jazdcov  sa vyšplhalo na počet 82, z čoho je vidieť obľúbenosť podujatia v týchto priestoroch. Počasie nám prialo, bolo krásne, atmosféra v depe aj na trati opäť bez chyby, všetko krásne odsýpalo, nič vážne sa nestalo, z nášho pohľadu hodnotíme vysoko kladne.  

S počtom jazdcov 15 ( z toho jedna žena) trieda A1 - do 1400ccm: sa na treťom mieste umiestnil Dávid NEMČEK , Honda Civic , tím Other Way Racing. Na striebornú pozíciu sa prebojoval Michal KLENKO, taktiež Honda Civic a tím Garage Race Team. Prvenstvo medzi 1400-kami a silu 80-tych rokov, síce nie s veľkým náskokom, skôr tesným súbojom, ale predsa, ukázal dvom ,,japončíkom´´ Juraj GALBAVÝ na Škode 105 a tímu Molsotechna Racing Team, Gratulujeme.  ;-)

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 13 jazdcov, kde na tretiu priečku sa dostal doterajší  šampión tabuľky triedy do 1600ccm, Tomáš KLÁSEK s Hondou Civic, tím BCSRT , ktorému ale na krk dýcha, rýchli Michal Novák. Na strieborné miesto v triede A2, prestrelil opäť  Martin FILÍPEK s Hondou CRX a tímu Nanodry.sk. Prvenstvo a plný počet bodov, v triede A2 si s náskokom v súčte časov 9 sekúnd, s kľudom uchmatol spomínaný Michal NOVÁK na Citroene Saxo VTS. Gratulujeme!!!

- Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo najvyšším počtom a to 19 jazdcov, tretiu priečku obsadil Miroslav KOVÁČIK na Renault Clio RS, na druhom mieste držal strieborný pohár Ján POLÁČEK s Hondou S2000 a s víťazstvom , veľmi tesným, ale predsa, odchádzal Edo BEDNÁRIK na Honda Integra TypeR. Tento tesný súboj oboch majiteľov značky Honda skončil s rozdielom 0,17 stotín sekundy v súčte časov, neskutočné derby. Taktiež Gratulujeme ;-)

-V triede A4 + nad 2000ccm, bojovalo 6 jazdcov , tretie miesto patrilo Martinovi JANDOŠEKOVI na Forde Fiesta ST, tím NO FEAR,  druhé miesto patrilo Michal MAJERÍK na BMW e36, tím Conehunters Bratislava a víťaznú nakladačku súperom s prehľadom rozdal opäť  Radovan KARKUS, Subaru Impreza STi. Gratulujeme!!!

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 11 jazdcov. Tretí najrýchlejší bol Peter PONEC, Peugeot 106 GTi, druhým miestom prekvapil večne vysmiaty Rasťo ZVALO na Citroene Saxo VTS a tímu PLANETA RALLY a prvenstvo si vybojoval Robert PÁSTOR na Fiate 126 s motorkovým motorom a tímu Sklolaminátove diely.

- Triedu E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, obsadilo 9 jazdcov ( z toho jedna žena ) a najlepšie sa darilo na treťom mieste Peter RIGO na Toyote MR2, striebornú pozíciu vybojoval Kristián LOVASZ na Peugeote 205 a najrýchlejší z vysokým náskokom, opäť raz Pavol BUKY Buček na špeciáli Tiger Racing Super Six, kde je vidieť že Tiger na rýchlej trati v Paliho rukách je proste neprekonateľný. Veľká gratulácia.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 7 jazdcov. Tretie miesto obsadil Ladislav PAKŠI na Honda Civic Turbo, z 906 Team, druhé miesto patrilo, s veľmi tesnou stratou, Stanislavovi BUZALKOVI na Mitsubishi Lancer Evo9, z tímu JUTOMA Racing a naháňačku dvoch ´´myšiakov´´ vyhral Michal ŽIAK taktiež na Lancer Evo. Gratulujeme!

- Ženy sa zúčastnili tento krát v malom počte , tak druhé miesto si odniesla Katka EPERJESSYOVÁ na BMW 318ti , z tímu Tanner racing a prvá skončila Katka KLENKOVÁ na Honde Civic z tímu Garage Race Team.  Gratulujeme !

V absolútnom poradí, z pomedzi 82 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Stano BUZALKA, Mitsubishi Lancer EVO, čas 3:44,62, na druhom mieste Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer Evo 3:44,29 a absolútne najrýchlejší jazdec podujatia autoSlalomShow CUP 2017, Agrokomplex Nitra - Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o. a časom 3:40,95 !!!

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za výsledky, disciplínu, dobrú atmosféru, ďakujeme partnerom šampionátu, MIllersOils Slovakia, Garage Tuning Shop Levice, časomiere www.nadi.video.hu -  Tamas Nadasdi, traťovým komisárom, vám  a dúfame, že sa vidíme v čo najväčšom počte na poslednom podujatí šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, na veľkom finále kde sa budú poriadne miešať karty a tituly druhého ročníka šampionátu autoSLALOMSHOW Cup 2017 !!! Po dlhej dobe sa teda opäť uvidíme a jazdíme spolu v Trebaticiach, kde táto dráha patrí medzi TOP na Slovensku, bývalého Marošovho autoslalomu pár rokov dozadu. Takže priatelia, už za mesiac, v sobotu, 4.11.2017, ukončíme sezónu posledným autoslalomom, tak práve preto si ho nenechajte ujsť, tu sa budú zvádzať najväčšie súboje o posledné body v šampionáte, aj vy môžete byť toho súčasťou a zmerať si sily alebo si to len skúsiť. ;-) Tešíme sa nás Vás všetkých a neprekonateľný motoristický zážitok.

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

HUKOt motorsport

Report ku šiestemu podujatiu autoSLALOMSHOW CUP, 5.8.2017, Dunajská Streda

Ahojte slalomári / slalomárky,

V sobotu, 5.8.2017 sa konalo v poradí šieste kolo medzinárodného šampionátu v autoslalome, na dobre známej motokárovej dráhe, v obci Dunajská Streda. Štartovné pole jazdcov bolo veľmi pestré a nechýbala aj zahraničná účasť slalomárov, z Maďarska, Rakúska a Českej Republiky. počasie bolo krásne, atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, všetko krásne odsýpalo, žiadna veľká nehoda sa nestala, z nášho pohľadu opäť raz super pretek. Z pôvodných Online pred registrovaných 104 jazdcov,  sa v sobotu ráno, do priestorov depa, dostavilo 80 jazdcov.

-Najviac obsadenou triedou, sa na šiestom kole šampionátu, s počtom jazdcov 16 ( z toho v tejto triede, súperili s mužmi aj dve ženy), stala trieda A1 - do 1400ccm. Najlepšie sa ale darilo trojici jazdcom: kde na treťom mieste, veľmi pekne prekvapila a potrápila súperov, nováčik seriálu autoSlalomShow šampionátu, pozor: Michaela DORCÍKOVÁ, mladá talentovaná pilotka, ktorá má bohaté skúsenosti v autoslalome a ideálnej stope, aj vďaka motokárovým šampionátom, ktorých sa zúčastňuje po Európe. Miška jazdiaca na vozidle Peugeot 106, z tímu Conehunters Bratislava,  si po dlhšej dobe našla čas, ukázala sa medzi nami   a ako vidíme výsledky, stálo to naozaj za to. Na striebornú pozíciu sa dostal, s magickým štartovým číslom 105, na vozidle Škoda 105, taktiež talentovaný Juraj GALBAVÝ, z tímu Molsotechna Racing Team, ktorý stále dokazuje súperom, že ´´OLDSCHOOL´´ je v jeho rukách Top a nikomu nič len tak bez boja nedaruje ;-) Najrýchlejším jazdcom tohto podujatia, medzi 1400-kami, sa stal, mladý, ale odvážny, Dávid NEMČEK, jazdiaci na Honda Civic 1,4, z podporou tímu OTHER WAY Racing, ktorí dvoma Top časmi v triede, a to: 1:46,63 a 1:46,81 si v pohode udržal náskok v súčte časov, pred Ďurim, 3 sekundy a 64 stotín. Tým pádom si z tohto podujatia odniesol plný počet 20 bodov do hodnotenia šampionátu sezóny 2017. Vďaka tejto žatve bodov a neúčasti Michala Klenka, sa Dávid priblížil k rozdielu len 8 bodov, na vedúceho Michala Klenka, v tabuľke šampionátu, čo znamená, že nasledujúce 3 podujatia, bude veľmi zaujímavé sledovať, ktorí z týchto rivalov, sa nakoniec stane majstrom triedy v sezóne 2017, necháme sa prekvapiť a držíme palce všetkým jazdcom.

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 13 jazdcov, kde o tretie miesto na bedni, bol veľmi tesný súboj, až troch jazdcov a to: Zdenek Gergeľ ml. , jeho tímový kolega Lukáš Opatovský a Martin Gašparík. Tesný súboj týchto jazdcov, bol v súčte časov, na hranici 38 stotín sekundy, čo je nesmierne vyrovnané, ale nakoniec sa z tretej pozícií tešil Zdenek GERGEĽ ml., ktorý na predošlých podujatiach mal smolu, kde jeho technika Citroen Saxo VTS, neraz neposlúchala.  Chybu sa podarilo Zdenkovi odstrániť a ako vidíme, prinieslo to svoje ovocie konečne a opäť sa začlenil o súboje na tie najvyžšie priečky. Na strieborné miesto v triede A2, sa vyšplhal, s jednou rukou v dlahe, dobre známy dlhoročný jazdec a môj veľmi dobrý priateľ a dlhoročný rival - taktiež nováčik seriálu autoSlalomShow šampionátu, Radoslav PAŠKA, na Honde Civic VTi. Radko Gratulujeme a držíme ti všetci palce v operácií, ktorú v najbližších dňoch podstúpiš a želáme ti aj skorý návrat na trať :-) Prvenstvo a plný počet bodov, v triede A2, ´´tomu neuveríte´´ ale opäť si ich odniesol, Michal NOVÁK, jazdiaci na Citroen Saxo VTS. Gratulujeme!!!

- Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo 13 jazdcov, kde podľa výsledkov to bolo skoro čisto japonské derby na prvých ôsmich priečkach, keby im to neprekazil, na piatom mieste umiestnený, ostrieľaný Vlado Okáli, jazdiaci na Renaulte Clio RS. Tretiu priečku a 12bodov v hodnotení, si uchmatol Miloš POLAKOVIČ, z tímu Miroshi, so svojou Honda Integra TypeR. Pred Miloša sa dostal, i napriek nevydarenej prvej ostrej jazde, Andrej GÁBRIŠ, ktorý sedlá Mazdu MX5 N/A, z tímu OTHER WAY Racing, ktorý nám dokazoval počas celého dňa, svojimi stabilnými časmi, že svoju techniku dokonale ovláda. Prvenstvo v triede a plný počet bodov v šampionáte, si odniesol z tímu JAPGARAGE, jazdec Ján POLÁČEK na HondeS2000.

-V triede A4 + nad 2000ccm, súperilo 15 jazdcov zo Slovenska, Maďarska, Českej Republiky aj Rakúska. Hojná účasť, kde sa najlepšie darilo, tretiemu v poradí, Radovan KARKUS, jazdiaci na Subaru Impreza. Radovi o chlp ušlo druhé miesto, z ktorého sa tešil v rozdiele súčtu časov 15 stotín sekundy, Michal MAJERÍK na BMW e36. Prvenstvo v triede, spolu s plným počtom bodov a krásnymi jazdami, jak na oko diváka , tak na čas, z tímu Profituning, Matej FARKAŠ, na vozidle Audi 90 quattro.

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 10 jazdcov, z toho 3 ženy. Na bednu sa dostali v tejto triede,   všetky 3 vozidlá, typu prototyp s motorkovým motorom. 3.miesto si vybojoval, z tímu Rival Car, Július RADICS, Peugeot 106 Ninja, druhé miesto obsadil Robert PÁSTOR, so svojím Fiat 126 Proto, z tímu Fiberglass racing parts a prvenstvo, s náskokom skoro 9 sekúnd v súčte časov, si vybojoval jazdec z Maďarska, Tihamér BALOGH, na Suzuki Swift. Vďaka prvenstvu  sa posunul v tabuľke šampionátu na tretiu priečku, čo ale veríme, že to nie je jeho posledný súboj v šampionáte a bude sa chcieť prebojovať vyžšie. ;-) Taktiež gratulujeme jazdcom a držíme palce v ďalších kolách šampionátu.

- Triedu E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, obsadilo 7 jazdcov a najlepšie sa darilo na treťom mieste, Zoltán LOVASZ, z tímu Rival Car - AKM Racing, ako dablérovi na kopcárskom špeciáli Stanislava Kriváka, Peugeot 306 AKM, ktorý sa umiestnil , hneď za Zolim na štvrtom magicky zemiakovom mieste ;-) Druhé miesto, patril bratovi , Kristián LOVASZ, na svojom špeciáli Peugeot 205 GTi z tímu CAFFÉ Racing. Prvenstvo si odniesol, i napriek problémom prevodovky, Pavol ´´BUKY´´ Buček, na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 6 jazdcov zo Slovenska a Maďarska, tretie miesto si vybojoval Robert LOVASZ z tímu LOVROCAR Racing na BMW e36 M3, druhé miesto a 15 bodov do tabuľky,  s veľmi malým rozdielom a to 4 stotiny sekundy v súčte časov, si uchmatol , Ladislav PAKŠI na svojej nesmrteľnej Honde Civic 1,6 VTi Turbo. Prvé miesto a plný počet 20bodov, išlo do tímu JUTOMA Racing, o čo sa postaral Stanislav BUZALKA, na Mitsubishi Lancer Evo 9 , ktorý ukázal jazdecký talent, krásne prejazdy zákrut bokom, z čoho sa tešili najmä všetci diváci ale pritom dokázal ísť krásne na čas. Gratulujeme.

- Ženy si to prišli rozdať medzi sebou za volantom v počte 6, a treťou najrýchlejšou ženou šiesteho podujatia šampionátu, sa stala, Júlie RUŽIČKOVÁ z tímu BCSRT, na Mini Cooper S. Druhé miesto s prehľadom vybojovala, nováčik Michaela DORCIKOVA, na Peugeot 106, ktorej veľa nechýbalo ani od prvého miesta, ktoré si s náskokom v súčte časov 84 stotín sekundy, vybojovala Zlatica RADICOVÁ, na špeciáli Peugeot 106 Ninja.

V absolútnom poradí, z pomedzi 80 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Tihamér BALOGH na Suzuki Swift, s časom 3:15,46, na druhom mieste Kristián LOVASZ, Peugeot 205 GTI, CAFFÉ Racing, s časom 3:14,49 a absolútne najrýchlejší jazdec šiesteho podujatia šampionátu sa stal Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.  

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za výsledky, dobrú atmosféru a dúfame, že sa vidíme v čo najhojnejšom počte na siedmom podujatí šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, ktoré sa bude konať 16.9.2017 v susednom Maďarsku, po druhý krát na zaujímavej, viac technickej, ale krásnej, kľukatej, motokárovej dráhe GOKARTLAND Extreme Park Brezová ( Visonta- Maďarsko )

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

 

Report siedmeho podujatia autoSLALOMSHOW CUP, 16.9.2017, GoKartLand Extreme Park Brezova (Maďarsko)

Ahojte slalomári / slalomárky,

Počas uplynulej  soboty, 16.9.2017 sa konalo siedme kolo druhého ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome, v priestoroch motokárovej dráhy GoKartLand Brezova, v susednom Maďarsku. Štartovné pole jazdcov  bolo tesne za hranicou 40, čo nasvedčuje po predošlom podujatí , ktoré sa konalo v máji v tomto objekte a čomu veľmi nepridalo na popularite počasie. Ale nechýbala aj zahraničná účasť domácich, síce v menšom počte, slalomárov z Maďarska a taktiež zástupkyňa Českej Republiky ;-) . Počasie bolo napriek tomu tento krát krásne, atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, ako v piatok tak počas celého dňa, všetko krásne odsýpalo, žiadna nehoda sa nestala, z nášho pohľadu opäť dobrý pretek.  

S počtom jazdcov 6 ( z toho v tejto triede, súperila s mužmi aj jedna žena) trieda A1 - do 1400ccm: Najlepšie sa ale darilo trojici jazdcom:  kde na treťom mieste, zaúradoval domáci jazdec Alex BARKÁNYI, na vozidle VW Polo. Na striebornú pozíciu sa prebojoval so štartovným číslom 103, na vozidle Opel Corsa, Ján DÚBRAVA, ktorý pravdepodobne meral najdlhšiu vzdialenosť na podujatie, ale vyplatilo sa a pripísal si tak vzácne body do tabuľky šampionátu. Najrýchlejším jazdcom tohto podujatia, medzi 1400-kami, sa stal Michal KLENKO, ktorý ešte v piatok pred plánovaným spoločným odchodom časti Slovenskej výpravy, zubami nechtami riešil problém s dodávkou paliva, ale podarilo sa mu to a opäť viac si zaisťuje titul šampióna v triede A1 , i keď karty sú stále rozdané a necháme sa prekvapiť ;-)

- V triede A2 - do 1600ccm, bola taktiež účasť 6 jazdcov, kde o tretie miesto na bedni, bol veľmi tesný súboj, z jednej dielne, bok po boku, otec so synom, ´´Dávid s Goliášom´´ Zdenek GERGEĽ ml. , jeho tímový kolega a dablér, Zdeňek GERGEĽ st. so súboja o tretiu priečku nakoniec vyšiel víťazne mladší z rodinnej dvojice ;-) Zaujímalo by nás kto nakoniec platil cestu domov, či víťaz alebo porazený :D   Na strieborné miesto v triede A2, prestrelil Martin FILÍPEK s Hondou CRX a tímu Nanodry.sk. Prvenstvo a plný počet bodov, v triede A2 si s náskokom v súčte časov 5 sekúnd, s prehľadom udržal Tomáš KLÁSEK na Honda Civic VTi a tímu BCSRT . Gratulujeme!!!

- Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo 5 jazdcov, z čoho šťastená nepriala nováčikovi šampionátu Patrikovi PAVKOVI, jazdiacemu na Seat Ibiza, kde hneď v prvom tréningovom kole nepreťal cieľovú zástavu a musel odstúpiť, i napriek skúšaniu sa spojazdniť  poloos počas dňa. Tým pádom bojovali v triede štyria jazdci a tretiu priečku obsadil Máte FAZEKAS na Mazda MX5, na druhom mieste pravdepodobne jeho rodinný príslušník, nakoľko sa striedali na tom istom vozidle , Márton FAZEKAS a s víťazstvom odchádzal, ako sám zverejnil na svojom FB profile: ,,ostal po nás iba ťažký vzduch´´ Martin REHÁK na Alfa Romeo 147 JTD. Gratulujeme ;-)

-V triede A4 + nad 2000ccm, súperili 4 jazdci , z toho jedna žena. Kde tretie miesto zobral pretransformovaný francúzsky japonec, Lukáš OPATOVSKÝ so Subaru Impreza STi, druhé miesto patrilo Michal MAJERÍK na BMW e36 a víťaznú nakladačku súperom s prehľadom rozdal Radovan KARKUS, Subaru Impreza STi. Gratulujeme!!!

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 10 jazdcov, z toho 1 žena. Na bednu sa dostali v tejto triede,   ako tretí, z tímu Rival Car, Július RADICS, Peugeot 106 Ninja, druhé miesto obsadil Zsolt KILCZIN z Maďarska, z tímu Kilczin motorsport na Suzuki Swift GTi a prvenstvo si vybojoval taktiež jazdec z Maďarska, Andras HOLECZ , z tímu Holi Racing Team na Suzuki Swift GTi. Darmo, maďari to so Swiftami vedia.

- Triedu E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, obsadilo 5 jazdcov ( z toho dve dámy ) a najlepšie sa darilo na treťom mieste, Attila HATÁR, tím Speed Rally Team Kft., Peugeot 306 S16, striebornú pozíciu vybojoval Branislav VARTÍK s Nissan Sunny GTi a tímu PRO RACING a najrýchlejší z vysokým náskokom a ,,prstvom v nose, idem si na kávu´´ 36 sekúnd v súčte časov !! Pavol BUKY Buček na špeciáli Tiger Racing Super Six, veľká gratulácia.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 5 jazdcov zo Slovenska a Maďarska, z toho na štvrtom a piatom mieste jazdiaci Roland Mogyoros a Roland Nagy, si išli svoj duel ale štýle jazdy drift, nezaujíma ma čas, idem všade bokom aj na rovine, bolo sa veru na čo pozerať. :-) Tak trojica, ktorá bojovala medzi sebou dopadla nasledovne: Tretie miesto obsadil Tomáš BARTAL na vozidle BMW e36 compact, druhé miesto Tomáš DEBNÁR, BMW 330i a prvenstvo si odniesol Peter SLIACKY s BMW 323ti. Gratulujeme!

- Ženy si to prišli rozdať medzi sebou za volantom v počte 5, a bronz putoval do Českej Republiky v rukách Júlie RUŽIČKOVEJ, na Mini Cooper S, tím BCSRT, striebro odchádzalo na Južné Slovensko s menom Zlatica RADIČOVÁ, Peugeot 106 Ninja a tímu Rival Car a zlato poputovalo v ruke Kataríny KLENKOVEJ, taktiež na Slovensko, do Levíc, do tímu Garage Race Team.  Ženy, opäť vám raz skladáme poklonu, Gratulujeme !

V absolútnom poradí, z pomedzi 41 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Peter SLIACKY, BWM 323ti, s časom 3:55,21, na druhom mieste Radovan KARKUS, Subaru Impreza STi, s časom 3:53,57 a absolútne najrýchlejší jazdec siedmeho podujatia šampionátu sa stal neprekonateľne Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o. a časom 3:40,64 !!! Pali si toto kolo išiel svoj samostatný pretek ;-)

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za výsledky, disciplínu, dobrú atmosféru, ďakujeme partnerom šampionátu, MIllersOils Slovakia, Technomat SK, Garage Tuning Shop Levice, časomiere www.nadi.video.hu -  Tamas Nadasdi, traťovákom, vám  a dúfame, že sa vidíme v čo najhojnejšom počte na predposlednom podujatí šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, dlho očakávanom medzi vami jazdcami a BEZPEČNEJŠIE UPRAVENOU NAJDLHŠOU TRAŤOU autoSlalomu na Slovensku, ktoré sa bude konať  už za necelé 2 týždne, v sobotu, 30.9.2017 v priestoroch AGROKOMPLEXu NITRA, nenechajte si ho ujsť, práve tu sa budú zvádzať najväčšie súboje o predposledné body v šampionáte. ;-) Tešíme sa nás Vás všetkých a neprekonateľný motoristický zážitok.

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

HUKOt motorsport

 

REPORT  piateho. podujatia druhého ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome , autoSLALOMSHOW Cup 2017,

máme po včerajšku  1.7.2017, úspešne za sebou. Nakoľko bol počet jazdcov limitovaný na 100 a z pôvodných 113 prihlásených  jazdcov na 5.podujatie,  sa včera ráno dostavilo do areálu motokárovej dráhy Dlhá, 97 jazdcov. Aj z tých musela hneď dvojica jazdcov, ráno odstúpiť pre technickú poruchu na kolesách svojho vozidla, tak nakoniec  súperilo medzi sebou 95 jazdcov. Zrejme niektorých ráno odradilo upršané počasie na celom území  Slovenska, no my sme vedeli, že v mieste konania podujatia má byť len ráno medzi 6-8 hodinou, milimeter zrážok a potom sa má vyčasiť na krásnych slnečných 25 stupňov, čo sa aj potvrdilo.  Kým sa jazdci dostali po rozprave na štart tréningovej jazdy, trať krásne preschla ale zo začiatku sa bojovalo so silným vetrom, ale postupom času sa počasie stále zlepšovalo a už nič nebránilo, začať súperiť medzi sebou na trati o najlepší čas každého pilota.  Najväčšie trápenie počas tréningu a prvých ostrých jázd, mala dvojica Zdeněk Gergel​. st. a Zdenko Gergel​ ml., s ich vozidlom Citroen Saxo VTS, ktorým zlyhával výkon motora každú chvíľu a nakoniec po prvej ostrej jazde, keď sa im nedarilo odstrániť závadu to vzdali. Ale priateľstvo, pomoc, v tejto autoSlalomShow komunite jazdcov-súperov z jednej triedy , je na správnom mieste, Lukáš TerčaRacing Opatovský​ký poskytol svoje vozidlo Peugeot 106, mladšiemu Zdenkovi Gergeľovi, aby dojazdil pretek a získal cenné body v šampionáte, na jeho aute. Keďže na jednom vozidle, podľa predpisov môžu jazdiť iba dvaja jazdci-dabléri, Zdenko Gergeľ st. sa vzdal tohto boja, prenechal miesto synovi, keďže v šampionáte ma získaných viac bodov a odstúpil.

V triede A1-do 1400ccm súperilo medzi sebou 14 jazdcov, z toho 3 ženy. Tretie miesto si nakoniec uchmatol Ján Dúbrava na svojom Opli Corsa, druhé miesto patrilo tradične mladému Dávidovi Nemčekovi na Honde Civic 6.generácie z tímu Other Way racing a prvenstvo si opäť odniesol Michal Klenko​, na Honde Civic 4.generácie, z tímu Garage Tuning Shop Levice. 

Triedu A2-do 1600ccm s pomedzi 14 jazdcov, z toho jedna žena, ovládla najrýchlejšia trojica tentokrát: tretie miesto, Tomáš Klásek  s Hondou Civic 1,6VTi, druhé miesto si uchmatol Lukáš  Opatovský z tímu AutoFol Race Team, tu bol medzi druhým a tretím miestom rozdiel 24stotín sekundy v súčte časov , čo je vynikajúci tesný súboj ;-) Len Michal Novák na Citroene Saxo VTS (alias živnostník) bol galakticky niekde inde a zdrhol ešte aj tejto dvojici, v súčte časov skoro o 12sekúnd, tým mal prvenstvo pre seba bezpečne zaručené, očividne mu trať úplne sadla a užíval si to.  
V ďalšej triede v poradí, A3-do 2000ccm, sa zúčastnilo 13 jazdcov, tretí najrýchlejší bol  Filip Nagy​ s Hondou Integra TypeR, z tímu Japgarage.sk, o približne pol sekundy mu ušiel  Vlado Okáli​ na renaulte Clio RS, z tímu Voki a prvenstvo si odniesol domov Miloš Polakovič​, na Honde Integra TypeR z tímu miroshi.

Trieda A4+nad 2000ccm, obsahovala 17 jazdcov, z toho dve ženy  a najlepšie sa darilo trojici: Ján Érsek na treťom mieste na Renaulte Megane RS, tím Renault Sport Slovakia, ktorý ušiel Matejovi Farkašovi z tímu ProfiTuning na Audi S3, o 7 stotín sekundy v súčte časov (y) to bolo teda tesné :)  Na druhé miesto sa postavil Michal Siráň z tímu MM motorsport s vozidlom Porsche Cayman a opäť tesný súboj o prvú pozíciu, kde bol rozdiel v súčte časov 25 stotín sekundy, ale nakoniec  si to udržal Michal Majerík​ s BMW e36.

Prejdeme na špeciáli, E1-do 1600ccm, 17 jazdcov v triede ,z toho dve ženy,  v druhej ostrej jazde museli z triedy odstúpiť a nenastúpiť na poslednú ostrú jazdu nováčikovia Milan Gális a Lukáš Antol, pre poruchu spojky na svojej Honde Civic 4.generácie. Takýto počet jazdcov triedy E1 sme ešte nemali a trojica pilotov postavených na bedni bola kompletne špeciáli s motorkovými motormi, veľmi zaujímavé projekty. Tretie miesto Július Radič​, z tímu Rival Car a Peugeot 106 Ninja, druhé miesto, nováčik z Maďarska, Tamás Kovács, Trabant GSX 750R a prvé miesto s veľkým náskokom, taktiež nováčik z Maďarska, Tihamér Balogh, Suzuki Swift s motorom Kawasaki Ninja.

V triede E2-do 2000ccm , kde sa zišlo 13 jazdcov, z toho jedna žena mal najväčšiu smolu jazdec z Rakúska, Alexander Rossi, kde na štarte druhej ostrej jazdy musel odstúpiť s poruchou spojky.  Tretie miesto  prekvapilo, tentokrát Pavol Buky Buček​ , na vozidle Tiger Racing Super Six z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.,  kde sa pred Paliho dostal o 15stotín rýchlejší v súčte,  Kristián Lovász​ z tímu CAFE Racing, ktorý celý deň bojoval z výkonom v nízkych otáčkach, svojho Peugeota 205, ale nakoniec sa mu podarilo dostať sa na druhú priečku. Prvá priečka patrila nováčikovi z Rakúska, na špeciáli VW Golf I.generácie, 16v,  Patrick Mayer​ z tímu Mayer motorsport, ktorý jazdil s vysokým náskokom v triede a s prehľadom, radosť pozerať na jeho jazdu.

Najvyššej triedy špeciálov E3+nad 2000ccm sa zúčastnilo 6 jazdcov, najlepšie sa darilo na treťom mieste Ladislav Pakši​, Honda Civic VTi Turbo, z tímu 906 team, druhá pozícia patrila Stanislav Buzalka​, na Mitsubishi Lancer Evo 9 z tímu JUTOMA Racing a prvenstvo si pevne držal Michal Žiak​, z jeho Mitsubishi Lancer EVO a tímu s jedinečným názvom allah agbar racing :-) 

V kategórií ženy, súperilo medzi sebou včera 9 pilotiek, z pôvodných 10, po tom čo jedna musela ráno odstúpiť kvôli tech.problému, čo je krásne číslo a vidíme vo vás potenciál. Tretia najrýchlejšia pilotka, bola Zlatica Radičová​, z tímu Rival Car na špeciáli  Peugeot 106 Ninja. Druhá priečka patrila Katarína Klenková Bôžiková​ z tímu Garage Tuning Shop Levice na Honde Civic 1,4 a prvenstvo si prišla uchmatnúť s celodenným úsmevon  Simona Hofierková​ na Ford Focus ST , z tímu MSH Racing.

Absolútne poradie z pomedzi všetkých 95 jazdcov dopadlo veľmi zaujímavo , tzv. medzinárodne, presne tak ako sa patrí na medzinárodný šampionát v autoslalome.  Tretím najrýchlejším sa stal MICHAL ŽIAK zo Slovenska, s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO, pred neho sa dostal, na druhé miesto TIHAMÉR BALOGH z Maďarska , so svojím špeciálom Suzuki Swift Ninja a prvé miesto putovalo do Rakúska, jazdcovi  PATRICK MAYER na VW Golf I 16v z tímu Mayer motorsport . Takto nejako si predstavujeme medzinárodný súboj. :-) Všetkým víťazom, ale aj všetkým zúčastneným samozrejme ešte raz gratulujeme za vaše výkony, disciplínu a parádnu atmosféru ;-) Taktiež sa chceme poďakovať aj sponzorom Millers Oils Slovakia, Garage Tuning Shop Levice , VAB Reklama Lucia Šimová, HUKOt motorsport, moderátorovi Dj Atti- Attila Pomozi​,  fotografom Martinko Klingáčik​ , Marián Bartoš​, kameramanovi Michal Novák a samozrejme aj všetkým kompetentným z areálu Motokáry Dlhá  Pretek nám krásne odsýpal, trať bola výborná, jazdci ešte lepší, žiadne incidenty, zbytočné zdržiavania, všetko hodnotíme veľmi pozitívne a tešíme sa spolu s vami na ďalšie v poradí šieste podujatie šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017 z deviatich v tejto sezóne a najbližšie sa uvidíme a súperíme opäť, v sobotu 5.augusta 2017 , na dobre známej krásnej motokárovej dráhe v Dunajskej Strede ;-)  
Tešíme sa na vás priatelia, slalomári, s pozdravom, organizačný tím šampionátu autoSLALOMSHOW Cup 2017

šampionát 2017 / súťažná kategória A1 do 1400ccm:

Poslednú súťažnú triedu si predstavíme A1 do 1400ccm, kde sa v druhom ročníku šampionátu po štyroch podujatiach zúčastnilo zatiaľ 28 pilotov . v A1 súťažia s mužmi, aj 4 ženy a nedarí sa im vôbec zle. Práve naopak, nie raz veľmi prekvapia ;-) ale najlepšie sa zatiaľ darí prvej pätici, kde najväčší súboj je momentálne o tretiu pozíciu a rozdiel medzi tretím a piatym miestom sú 4 body. v Dunajskej Strede premiešal poradie Peter SURÍNI, (počet bodov 30), na Peugeot 106, z tímu EmaPeterRacingTeam, ktorý zosadil z tretieho miesta, na 4.miesto Katarínu KLENKOVÚ (počet bodov 29) z Hondou Civic 4.generácie, z tímu Garage Tuning Shop Levice a rozdiel medzi nimi ostal jeden jediný bod. Katka o tretiu pozíciu bude určite bojovať a nepovedala svoje posledné slovo. Treba ale pripomenúť že Peter vynechal tretie podujatie šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, ktoré sa išlo v Maďarsku, uvidíme či si to bude môcť dovoliť, pokiaľ chce bodovať v šampionáte čo najlepšie, aj v siedmom kole, každopádne jednu možnosť, vynechať podujatie v šampionáte si už minul,uvidíme ako sa mu bude dariť ďalej ;) Piatu pozíciu drží s tesným rozdielom troch bodov, Ján DÚBRAVA (počet bodov 26) na Opel Corsa, ktorý taktiež vynechal hneď prvé podujatie na Margite-Ilone a teraz sa snaží stratu dohnať, zatiaľ sa mu to darí a my mu držíme palce v šampionáte. Prvé a druhé miesto je zatiaľ nezmenené, druhú priečku zastáva Dávid NEMČEK (počet bodov 57) s Hondou Civic a z tímu Other Way Racing. Časmi sa Dávid každým kolom zlepšuje, každou jazdou sa doťahuje na prvého Michal KLENKO, Honda Civic, tím Garage Tuning Shop Levice (počet bodov 80), ktorý suverénne valcuje každé podujatie prvenstvom, súperom nič nedaruje bez boja, ale Dávid mu začína poriadne dýchať na krk, no zatiaľ ešte asi nenastal správny čas. No bude to zaujímavý súboj ešte do konca sezóny a my sa na to hrozne tešíme ako to nakoniec dopadne ;-) Zaujíma to aj vás? Tak sa k nám pripojte, príďte si zajazdiť, vyblázniť sa, spoznať správnu komunitu, nových priateľov a hlavne si užiť tú super atmosféru ;-)

Tešíme sa na Vás, s pozdravom, organizační tím šampionátu autoSlalomShow CUP 2017

šampionát 2017 / súťažná kategória A2 do 1600ccm:
V ostrej triede motorizácií 1600viek , kde neraz sa títo piloti pretláčajú na vrchné pozície absolútneho poradia a zanechávajú za sebou silnejšie automobily, z pomedzi 22 jazdcov šampionátu kategórie A2, kde dominujú predovšetkým francúzske kone s označením VTS, GTi, sa ale jednému z dvoch pilotov na japonských koňoch označených VTi, darí držať prvú pozíciu šampionátu A2 a tým je Tomáš KLÁSEK (počet bodov 59) s Hondou Civic VTi. o 14bodov pod Tomášom a vynechaným jedným podujatím zo štyroch, sa doťahuje na prvého, Michal NOVÁK ( 45bodov) s vozidlom Citroen Saxo VTS a treticu momentálne najrýchlejších 1600károv, uzatvára Lukáš OPATOVSKÝ (43bodov) na Peugeote 106GTi a tímu AutoFol Race Team

šampionát 2017 / súťažná trieda A3 do 2000ccm:

Tak v tejto triede sa zastavíme a povieme WAU, v druhej sezóne autoSlalomShow CUP 2017, je trieda A3 najviac obsadenou, s počtom zúčastnených jazdcov 43 !!! Krásne číslo a taktiež by sme povedali že je najviac vyrovnanou kategóriou. Z toho súperenia v popredí tabuľky šampionátu o každý cenný bod, by sa dala spraviť aj trikolóra novej vlajky: francúzsko-taliansko-japonskej :) Kde po štyroch podujatiach, nie s veľkým náskokom, skôr tesným, kde všetci traja jazdci sú v rozmedzí len šiestich bodov !!! Toto bude ešte ten správny boj na ktorí sa veľmi tešíme, najviac bodov a to 46 má na svojom konte zatiaľ Marek DEBNÁR, z tímu JUTOMA Racing na vozidle Renault Clio, s 5 bodovou stratou ho naháňa na druhom mieste s počtom bodov 41, Martin REHÁK na Alfa Romeo 147 JTD, z tímu MR Hobby Racing Team kde v čele tabuľky sa pretláča s preplňovaným naftovým motorom, medzi benzinovými otáčkovými, zatiaľ sa mu to darí a držíme palce aj naďalej. Ale s počtom bodov 40 a vynechanými dvomi podujatiami zo štyroch, značí že obe podujatia,ktorých sa zúčastnil, vyhral vo svojej triede, súperom istotne nechce nič nechať bez boja a do čela tabuľky sa určite bude snažiť prebojovať Miloš POLAKOVIČ s peklostrojom Honda Integra TypeR. Tak v tejto triede to vrie s malými rozdielmi a tešíme sa ako dopadne ďalšie kolo ;-)

šampionát 2017 / súťažná trieda A4 nad 2000ccm:
Prechádzame na kategórie Street+Tuning a do najvyššej kategórie A4, objemom všetkých súťažných vozidiel nad 2000ccm, kde po 4 podujatiach šampionátu súperí 28 jazdcov, z toho sa najlepšie zatiaľ darí, na treťom mieste Peter Gašparík , s vozidlom BMW e36 a tímu sportovy-podvozok.sk, s počtom bodov 35, pred ním na druhom mieste Radovan Karkus (počet bodov 47) na voze Subaru Impreza STi, ktorí musel vynechať jedno podujatie a stráca na prvého v kategórií A4, 15bodov a tým je Michal Majerík , BMW e36, počet bodov 62

šampionát 2017 / súťažná trieda E1 do 1600ccm:
Šampionát kategórie špeciálov E1-do 1600ccm, kde sa zúčastnuje celkovo 26 jazdcov, je viac jak vyrovnaný a bude sa určite zaujímavo ešte vyvíjať počas druhej polovici šampionátu autoSlalomShow Cup 2017, kde je, aj bude, ostrá rivalita a súperenie časov. Momentálne v tejto kategórií dominuje Tomi Hindi​ (počet bodov 52) , na Mitsubishi Colt (alias Sponge Bobe) z tímu DEMO motorsport, za ním ho prenasleduje Július Radič​, (počet bodov 44) na špeciálnom projekte Peugeot 106 z motorkovým motorom Kawasaki Ninja. Julo vynechal prvé podujatie sezóny, ale keď si pozrieme tabuľku bodov šampionátu, títo dvaja rivali majú svoj vlastný súboj s Tomim, ale s diametrálne odlišnými vozidlami :) ,zatiaľ tretí v kategórií je Peter Simoncic​, (počet bodov 31) na vozidle Mitsubishi Colt, z tímu DEMO motorsport. Kto sa medzi nich ešte vopchá do konca sezóny na popredné miesta, sa necháme prekvapiť, taktiež môže poriadne premiešať karty Matúš Urík s nenápadným Peugeotom 106, kde viacerých z nás, prekvapil na nedávnom štvrtom podujatí v Dunajskej Strede, kde sa s prehľadom, potichu a nenápadne, dostal pred týchto bojovníkov triedy E1 a odniesol si prvé miesto :-) No je čo sledovať aj v tejto súťažnej kategórií a uvidíme ako to nakoniec celé dopadne, taktiež aj ďalší súboj,ktorý nastane už za necelý týždeň na motokárovej dráhe v Dlhej, a to v sobotu 1.7.2017, držíme palce  ;-)

šampionát 2017 / súťažná trieda E2 do 2000ccm:
prerozdelenie a zmena pôvodnej triedy špeciálov oproti vlaňajšej sezóne (E2+1600ccm), na aktuálnu ( E2 - od 1601ccm do 2000ccm ) prináša viac vyrovnanú kvalitu jazdcov a ich techník, kde sú súboje veľmi zaujímave a počet zúčastnených jazdcov v tejto triede je momentálne 20. Či už niekto testuje auto, skúša možnosti, alebo bojuje o popredné priečky v absolútnom poradí, v triede, šampionáte druhej sezóny 2017, nikto nikomu nič nedaruje bez boja a každý jazdec ide čo sa dá. Najlepšie sa po štyroch podujatiach šampionátu darí: na treťom mieste nový nádejný jazdec autoslalomu Rastislav Drgoňa s jeho krásnou bielou body-kitovou Škodou Fábia 1,9TDi z tímu RS Technology, počet bodov 33, pred ním na druhom mieste, sa zatiaľ lepšie darí jazdcovi zo susedného Rakúska a to Alexander Rossi, na Honde Civic 4.generácie, pod kapotou ktorej bije srdiečko z legendárnej Hondy Integry TypeR, čo je veľmi slušný projekt pomerom výkon-váha a majiteľ vozidlo očividne dobre pozná a dokazuje nám to na tratiach, jeho počet bodov je 45. Zatiaľ suverénne najrýchlejším jazdcom triedy E2 po štyroch podujatiach seriálu autoSlalomShow CUP 2017 je Pavol Buky Buček, so svojim špeciálom Tiger Racing Super Six a tímu BUČEK CNC-obrábanie s.r.o. , s čistým náskokom 35b. kde vyhral triedu každého zo 4 podujatí a jeho počet bodov je tým pádom 80 , skvelé ! Držíme palce všetkým jazdcom tejto triedy a nezabúdajte, nič nieje isté do posledného závodu, preto, BOJUJTE ;-)

šampionát 2017 / súťažná trieda E3 nad 2000ccm:
Nová trieda druhého ročníka šampionátu autoSlalomShow CUP 2017, prináša vyrovnanejšie súboje vozidiel typu špeciál a to od 2000ccm + . V tejto triede sa počas 4 podujatí zúčastnuje zatiaľ 7 jazdcov so svojími špeciálmi a medzi nimi si prvenstvo drží Stanislav Buzalka (75bodov), z tímu JUTOMA racing, na svojom špeciáli Mitsubishi Lancer Evo 9 z náskokom 18 bodov, na druhom mieste ho prenasleduje Peter Sliacky (57bodov), s vozom BMW 323ti s počtom bodov 57 a treticu najrýchlejších zatiaľ uzatvára Ladislav Paksi s Hondou Civic 1,6VTi turbo, (30bodov), ktorý zatiaľ absolvoval len polovicu podujatí a vyzerá to že Laci sa chystá bojovať na vyžšiu pozíciu v triede (možno aj absolútnom poradí, zatiaľ nám neprezradil) a nič nedarovať Petrovi Sliackemu bez boja. Aj túto triedu E3, bude veľmi zaujímave sledovať, počas celého šampionátu, ako sa vyvinie k záveru, kto si pozície udrží, kto si polepší prípadne pohorší a či ešte niekto nový sa pridá do E3 a zamieša poradie, my osobne to budeme napäto sledovať :) Držíme palce

šampionát 2017 / súťažná trieda ŽENY:
po 4.podujatiach šampionátu je v čele šampionátu, Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic z tímu Garage Tuning Shop Levice , na druhom mieste s náskokom aktuálne 24bodov (y) , ale Zlatica Radičová sa snaží jej náskok eliminovať so špeciálne upraveným Peugeotom 106 z tímu Rival Car. Tretia pozícia zatiaľ stále patrí Julie Růžičková s vozidlom Mini Cooper S, i keď len 3 body na Júliu stráca Margaréta Megíí Machová s Hondou Civic z tímu MMT Racing . Ešte je pred nami 5 podujatí, určite bude veľmi zaujímavé sledovať túto súťažnú kategóriu,nakoľko oproti vlaňajšej sezóne, je účasť nežnejšieho pohlavia za volantom rapidne vyžšia (y) čo je veľkým prínosom. Sami sme zvedaví, ako sa vyvinie nakoniec poradie a ktorá dáma si uchmatne titul šampiónky a či to bude tesné alebo suverénne, držíme palce !!!

Vitajte na stránkach podujatí automobilového autoslalomu - autoSLALOMSHOW cup 2017

Vítame Vás na stránkach 2.ročníka seriálu pre širokú verejnosť, ako aj pre profesionálnych jazdcov. Dúfame že opäť vytvoríme veľkú komunitu slalomárov, priaznivcov automobilových športov, fanušíkov, zároveň priateľov, rivalov, ktorí sa budeme pravidelne stretávať, zvádzať boje a zároveň sa dobre zabávať a vznikne z tohto projektu jedna veľká SHOW ;-) Neváhajte a pridajte sa k nám.

 

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport