archív

SOBOTA - 21.4.2018 !!! 2.kolo šampionátu JABLONKA, je ZRUŠENÉ !

Promotér seriálu M3M nemá všetky potrebné povolenia.

o náhradnom mieste, dátume, budeme všetkých informovať. Podrobnosti dostali všetci registrovaní jazdci, ktorí vyplnili svoje platné e-mailové adresy, do e-mailových schránok - skontrolujte si prípadne aj SPAM poštu
ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie, už sa to nebude nikdy opakovať, samých nás to zaskočilo

VYJADRENIE PROMOTÉRA seriálu M3M cup.

Je Jablonka zakliata?

Vážení priatelia, s ľútosťou a aj zlosťou Vám musím oznámiť, že podujatie na Jablonke je ZRUŠENÉ..
Dôvodom je skutočnosť, že vyjadrenia od kompetentných si máme prevziať až zajtra, pričom sa k danému musí vyjadriť aj ďalší úrad, a nie je v silách našich, aby sme to dokázali. Je mi to ľúto o to viac, že som na spoločné podujatie "ukecal" aj chlapcov s hukotmotorsportu a ich slalomárov, a teda aj keď za nič nemôžu, je tým zrušené aj ich podujatie.
Viem že je väčšine z Vás jedno, prečo sa to udialo a čo za tým je, chcete jazdiť, a ostatné je na pleciach organizátora, no môžem zodpovedne prehlásiť, že sme vynaložili maximum na to, aby sme všetko zabezpečili v zmysle ustanovení a požiadaviek kompetentných. Žiaľ sa tým posunul termín, v ktorom je najneskôr možné vyjadriť sa, a tým pádom sa stalo, že vyjadrenia napriek tomu že termín je už tento víkend, v rukách nemám. Rovnako musím spomenúť, že obrovskú snahu o vybavenie mala aj samotná obec, ktorej starostka sa rovnako spolupodieľala na organizovaní, a následne na vyriešení tejto situácie, pričom ešte tri dni pred podujatím bola aj sama presvedčená, že všetko prebehne tak, ako bolo dohodnuté a naplánované.
Žiaľ, snaha naša ako organizátorov bola zmarená a to je dôvodom, pre ktorý toto podujatie musíme zrušiť. Nie je možné bez rozhodnutí uzavrieť cesty a všetko s tým súvisiace.
Na záver, chlapci z hukotmotorsport sú v tejto veci bez viny, aj keď ani my si nepripúšťame pochybenie, pretože sme urobili všetko to, čo aj doteraz, len sme narazili na okolnosti, ktoré tomu zamedzili.
Naozaj mi je to ľúto, a verím, že toto Vás neodradí od ďalšej účasti na našich podujatiach. Pretože toto sa stáva aj na iných úrovniach, nie len tej našej amatérskej.

VÍŤAZI ŠAMPIONÁTU autoSlalomShow Cup 2017

Report 3-Kráľovský autoslalom / 6.1.2018 Margita-Ilona

Ahojte slalomári / slalomárky,

Uplynulú sobotu, 6.1.2018, sa v priestoroch parkovísk kúpaliska Margita-Ilona, konalo voľné podujatie v autoslalome, pre širokú verejnosť. Štartovné pole jazdcov, ktorý aj dorazili v sobotu ráno do priestorov depa a následne sa postavili na štartovnú čiaru, sa vyšplhalo na počet 39.  Počasie nám bohužiaľ nevyšlo úplne podľa predstáv, nakoľko sme očakávali dostatočnú snehovú pokrývku, ktorá však nedorazila. Ale veľmi pozitívne bolo, že nezapršalo. Atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, merané kolá nám krásne odsýpali, jazdilo sa bez nehody, alebo výletov mimo trať.

- v triede A1 - do 1400ccm, sa zúčastnilo 9 jazdcov ( z toho tri ženy) , na tomto voľnom slalome preferovali značky Honda, ale na treťom mieste sa umiestnil nečakane a prekvapivo, s brutálnou ´´daily technikou´´ Fiat Punťo , Pavol Buky BUČEK, ktorý nechal svoj Tiger Racing Super 6 doma a osedlal pre zmenu talianske kone na ktorých sa mu taktiež darilo, vidieť že netreba silné auto keď je výborný medzikus. A ktovie, možno Pali ´´niekomu požičia Tigra a do tretieho ročníka sezóny šampionátu AUTOSLALOMSHOW CUP 2018, nastúpi v triede A1 s talianskym žrebcom :-) necháme sa prekvapiť. Druhé miesto triedy A1, si vybojoval, na vozidle Honda Civic 4.generácie, z tímu ALL_IN_RACING, Adam ŠEVČÍK. Prvenstvo si v triede vybojoval Dávid NEMČEK, z tímu ALL_IN_RACING, jazdiaci na svojom neskutočnom ´´winter car´´ Honda Civic LPG ,kde taktiež dokázal, že každé auto môže byť závodné, len sa netreba báť a ak sa k tomu pridá dobrý vyjazdený medzikus a nemá veľa rozptýlenia na sedadle spolujazdca, úspech je zaručený. Gratulujeme.

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 7 jazdcov, kde sa odohrával dynamický veľký súboj od začiatku o rozdelenie pozícií na stupienkoch víťazov. Traja piloti súperom nič nedarovali a medzi sebou súperili od začiatku dňa. Tretie miesto nakoniec patrilo Rolandovi PECÚCHOVI, na svojej Lade 2107 z tímu SNHC team, ktorý nás podctil svojou návštevou a divákom predvádzal krásne jazdy svojím Rally-štýlom, diváci neskrývali potešenie, povzbudzovali, tlieskali, ako sa patrí. Druhú priečku v triede obsadil s veľmi tesným rozdielom v súčte časov a to 11 stotín sekundy! , Tomáš HINDI na vozidle Mitsubishi Colt, z tímu Demo motorsport a prvenstvo v triede s rozdielom súčtu časov, 2 sekundy a 27 stotín, si prekvapivo, skoro po ročnej pauze od pretekov, uchmatol Peter ŠIMONČIČ, ako dablér, na vozidle Mitsubishi Colt, z tímu Demo motorsport. Gratulujeme.

 - Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo 8jazdcov, tretiu priečku v triede si udržal Róbert ŠÚTOR na Seate Ibiza, druhé miesto patrilo Michalovi KORIMOVI na Honde Civic a prvenstvo si prišiel odniesť Juraj DEBNÁR, na Renaulte Clio z tímu JUTOMA Racing. Gratulujeme.

-V triede A4 + nad 2000ccm, sa nazbieralo najviac súťažiacich 13 (z toho sa zapojili aj dve ženy). Veľmi pekná účasť, kde sa najlepšie darilo, tretí v poradí, Peter FLOREK, Mitsubishi Lancer EVO X,  z tímu SNHC, s rozdielom v súčte dvoch najrýchlejších časov, skoro 12 sekúnd  sa pred Peťa na druhú priečku postavil Stanislav BUZALKA na Mitsubishi Lancer EVO IX, z tímu JUTOMA Racing,  a prvenstvo patrilo zaslúžene, kde padali sánky divákom, pri pohľadoch na tie Mišové prejazdy, v súčet dvoch časov ešte lepší o vyše 6 sekúnd, Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer EVO IX a jeho nezabudnuteľný názov tímu, Allah agbar racing :D Gratulujeme.

- Súťažnú triedu OPEN, mali obsadzovať vozidlá typu ATV a všetky 4-kolesové ne-automobily. Zúčastnili sa dvaja jazdci, ako druhý skončil Matej KÁČER, na ATV Acess Tomahawk, z tímu Dinner racing team a pred neho sa postavil jeho tímový kolega Roland MOGYOROŠ , na ATV Acess Tomahawk, z tímu Dinner racing team, gratulujeme.

- 5 žien zabojovalo proti sebe , najlepšie sa darilo s pomedzi žien, na treťom mieste, Kataríne EPERJESSYOVEJ na Alfe Romeo a tímu Tanner racing, druhé miesto obsadila Nina PIATRIKOVÁ na Honde Civic a prvenstvo, Katarína KLENKOVÁ na dobre pripravenej Honde Civic, z tímu Garage motorsport. Gratulujeme.

V absolútnom poradí, z pomedzi zúčastnených 39 jazdcov, sa najlepšie darilo:  3 .miesto prekvapivo Peter ŠIMONČIČ na Mitsubishi Colt , z tímu Demo motorsport,, s časom 3:57,92, na druhom mieste Stanislav BUZALKA, na Mitsubishi Lancer EVO IX, z tímu JUTOMA Racing, s časom 3:42,63  a absolútne najrýchlejší jazdec 3-Kráľovského autoslalomu, sa stal Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer EVO IX, Allah agbar racing , so súčtom časov 3:36,38 , ešte raz GRATULUJEME !

Výsledky  si môžete pozrieť tu na webe, v zložke výsledky.

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za krásne súboje, dobre naladenú atmosféru, disciplinovanosť, celkový priebeh. Vidíme sa ešte raz, budúci mesiac v čo najhojnejšom počte,  (február- bližšie info zverejníme, ako na webe, tak na FUNpage na sociálnej sieti FB, taktiež vám ich pošleme v e-mailoch) na takomto voľnom podujatí, na vybláznenie, alebo ak niektorý potrebujete otestovať svoje vozidlá, po zimných úpravách, nakoľko III. ročník šampionátu autoSlalomShow CUP 2018 sa blíži a štartuje 18.marca. Nadchádzajúca sezóna bude dúfame ešte o kúsok zaujímavejšia ;-)

so slalomárskym pozdravom,

Organizační tím

HUKOt motorsport

Report poslednému podujatiu autoSLALOMSHOW CUP, 4.11.2017, motokárová dráha Trebatice

Ahojte slalomári / slalomárky,

Uplynulú sobotu, 4.11.2017 sa konalo v poradí posledné deviate kolo medzinárodného šampionátu v autoslalome, na dobre známej a slalomármi veľmi obľúbenej motokárovej dráhe, Trebatice. Štartovné pole jazdcov bolo veľmi pestré a nechýbala aj zahraničná účasť slalomárov, z Maďarska a Českej Republiky.  Počasie nám vyšlo vzhľadom na dátum , veľmi pozitívne, odhliadnuc od studeného vetra, ale krásne slnečno. Atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, merané kolá nám krásne odsýpali, žiadna veľká nehoda sa nestala, pár výletov do pneumatík, nič vážne a z nášho pohľadu opäť raz super pretek, čo dokazoval aj počet jazdcov, kde sa na štartovnej listine ukázalo číslo 99 jazdcov, čo mňa osobne veľmi milo prekvapilo na záver sezóny a krásne boli naplnené jednotlivé kategórie, dokonca trieda Ženy sa vyšplhala na super účasť a to 11 žien. Toto sme tu ešte nemali, takže dole klobúk pred všetkými jazdcami a obzvlášť ženami , že zahodili varešky a do rúk vzali radšej volant ;-)

- Súťažnej triedy A1 - do 1400ccm, sa zúčastnilo 13 jazdcov ( z toho jedna žena) , na tomto kole preferovali značky Honda a Škoda, kde o tretie miesto zvádzali tesný súboj Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, spolu s Adamom Ševčíkom, ktorý sedlal Hondu Civic a rozdiel medzi nimi v súčte časov, bol necelých 7 desatín sekundy, pre ADAMA ŠEVČÍKA.  Na druhé miesto triedy A1, vyskočil s ešte tesnejším rozdielom súčtu časov, 0,31 stotín sekundy, na vozidle Opel Corsa jazdiaci Ján DÚBRAVA, ktorí si tým pádom zaistil tretiu priečku majstra triedy A1 v šampionáte sezóny 2017. Prvenstvo si v triede vybojoval Juraj GALBAVÝ, z tímu Molsotechna racing team, jazdiaci na svojej neskutočne rýchlej Škode 105, kde je vidieť , že veľa hodín strávených v garáži pri prípravách, nosí svoje ovocie. Gratulujeme.

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 14 jazdcov, kde sa odohrával dynamický veľký súboj o každý posledný bod do hodnotenia šampionátu, medzi jazdcami Zdenko Gergeľ a Lukáš Opatovský. Zdenko bol síce kúsok rýchlejší, i keď ho sprevádzali technické problémy v druhej ostrej jazde, podarilo sa mu umiestniť na 5.mieste, ale Lukášovi nakoniec stačilo aj šieste miesto, hneď za Zdenkom, aby tretie miesto v šampionáte sezóny 2017, patrilo práve jemu. O pozície na stupienkoch víťazov, súperili od začiatku dňa, matador triedy A2, Michal Novák, prenasledovaný Tomášom Klásekom a po dlhšej dobe sa opäť ukázal späť na trati, rýchli Martin Pikus.  Tretie miesto nakoniec patrilo spomínanému Martinovi PIKUSOVI, ktorý dlhé roky nezmenil techniku a je stále verný svojej Honde Civic 1,6 VTi 5.generácie., 0,38 stotín sekundy ho delilo od Tomáša KLÁSEKA, ktorý taktiež jazdí na Honde Civic 1,6 VTi ale novšej šiestej generácie, Tomáš si rozhodne nechcel nechať ujsť svoju druhú priečku čo sa mu aj podarilo. Prvenstvo v triede s rozdielom časov, 1 sekundy a 73 stotín, si zaslúžene obhájil Michal NOVÁK na Citroene Saxo VTS. Gratulujeme.

 - Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo rovných 20 jazdcov ( z toho jedna žena, ktorá sa taktiež na dráhe ukázala po dlhšej dobe, čomu sme veľmi radi),  kde podľa výsledkov vo väčšom množstve figurovali japonské automobilky. Tu sa odohrávali hneď dva veľké súboje. Prvým súbojom bolo: známy slalomár Dávid NEMČEK, z tímu Other Way Racing, ktorý nevymenil techniku, ale osadil silnejší motor do svojej Hondy, tým pádom presedlal z triedy A1 do A3 a hneď sa mu zachcelo odhryznúť si z koláča tých najlepších jazdcov v triede A3. Niet pochýb, keď že náradie má výborné, skúsenosti požehnane, že sa mu to aj podarilo a uchmatol si tretiu priečku v triede, Dávid  prenasledoval Miloša POLAKOVIČA, jazdiaceho na Honda Integra TypeR z tímu Miroshi, ale ten bol presvedčený, že mladému nováčikovi v triede nič zadarmo predsa nedá. Síce to bol tesný súboj 0,15 stotín sekundy, v súčte časov dvoch jázd, ale víťazne z tohto súboja vyšiel Miloš a druhá priečka patrila jemu. Prvenstvo si vybojoval na Honde S2000, Ján POLÁČEK, s dostatočným náskokom, až 3,73 stotín sekundy. Gratulujeme. Druhý súboj vznikol medzi slalomármi, Miloš Polakovič a Martin Rehák, o titul majstra šampionátu, triedy A2- do 2000ccm, kde doteraz úradoval Martin, no rýchlo ho dobiehal bodovo, Miloš. Nakoniec súboj dopadol  nasledovne: Miloš sa umiestnil v Trebaticiach prvý, Martin na piatom mieste, suma-sumárum z toho vzniklo to, že ich bodový stav v šampionáte skončil na čísle 87 pre oboch jazdcov. Tu musela prísť na rad matematika, Martin sa zúčastnil viac podujatí, ale Miloš dosahoval pravidelne lepšie výsledky, časy a umiestnenia na daných kolách šampionátu, tým pádom získal titul majstra druhého ročníka medzinárodného šampionátu triedy A3 do 2000ccm. Po jeho boku sa postaví ako vicemajster Martin REHÁK, ktorý bojoval medzi ostrými japoncami, na Alfe Romeo 147 JTDm, ktorá dokázala držať krok. Gratulujeme.

-V triede A4 + nad 2000ccm, sa nazbieralo najviac súťažiacich a to 22 (z toho sa zapojili aj dve ženy). Veľmi pekná účasť, kde sa najlepšie darilo, tretiemu v poradí, Michal PROCHÁDZKA, ktorý jazdí s Opel Astra J OPC. z Druhého miesta sa tešil Michal MAJERÍK, na BMW e36 a prvenstvo si vybojoval  Michalov večný rival sezóny v autoslalome, Radovan KARKUS, jazdiaci na Subaru Impreza STi. Gratulujeme.

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 14 jazdcov,  (medzi nimi 5 žien). Prvé 4 priečky obsadili prototypy, vozidlá s motorkovými motormi. Tesný Boj o druhú priečku zvádzali Július RADICS, a Robert PÁSTOR. Po preťatí cieľovej šachovnice , s rozdielom 0,12 stotín sekundy v súčte časov, sa z druhého miesta tešil Július RADICS, z tímu Rival Car na Peugeot 106 Ninja, tretie miesto patrilo Robert PÁSTOR, Fiat 126 Proto, z tímu Fiberglass racing parts a prvenstvo s vysokým náskokom vyše 7 sekúnd v súčte časov, si s prehľadom vybojoval, jazdec z Maďarska, Tihamér BALOGH, na Suzuki Swift, gratulujeme.

- Do triedy E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, sa zapísalo 10 jazdcov, kde bol taktiež ešte veľmi otvorený boj o posledné cenné body do hodnotenia šampionátu. Najlepšie sa darilo, na treťom mieste, Zoltán NÉMETH z Maďarska,  dablér Kika Lovasza, na Peugeot 205 GTi, druhé miesto obsadil Kristián LOVASZ, na svojom špeciáli Peugeot 205 GTi z tímu CAFÉ Racing. Prvenstvo si odniesol majster triedy E2, Pavol ´´BUKY´´ Buček, na svojom najlepšom slalomárskom náradí , Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o , Gratulujeme.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 6 jazdcov, tretie miesto si vybojoval Branislav ADAMÍK, z tímu BMT motorsport, na svojom autocrossovom špeciále, Mitsubishi Lancer Evo6, druhé miesto s malým rozdielom od prvenstva, iba 1,28 stotín sekundy v súčte časov , patrilo Ladislav PAKŠI , Honda Civic 1,6 VTi Turbo. Prvé miesto a plný počet 20bodov, išlo do tímu PRO RACING, o čo sa nováčik v šampionáte autoSlalomShow Cup 2017, ktorý ukázal jazdecký talent, krásne prejazdy, Miroslav TICHÝ, ešte k tomu aj na jeho novom slalomárskom náradí, Caterham CSR260, veľmi dobrý výber slalomárskeho náradia a držíme palce v sezóne 2018, určite rozvíri vzduch v štartovke budúcu sezónu. Gratulujeme.

- Ženy si to prišli rozdať medzi sebou za volantom v krásnom počte 11, ukázalo sa zopár nováčikov, ktoré dúfame budeme vídať pravidelne v sezóne 2018´, ako napr. Miriama Cibulová, Simona Škrovánková, Katka Kostelníková, Mariana Vancíková a neposlednom rade sa po dlhšej prestávke ukázali na trati ostrieľané slalomárky - Alenka Vavrincová a Monika Weissová, ktoré doniesli so sebou aj svojích budúcich náhradníkov :-) Najlepšie sa darilo s pomedzi žien, na treťom mieste, českej zástupkyni:, Júlie RUŽIČKOVÁ z tímu BCSRT, na Mini Cooper S, ktorá si s prehľadom udržala v šampionáte 2017, post tretej najrýchlejšej ženy, super výsledok a výsledky počas celej sezóny. Gratulujeme. Na druhé miesto sa postavila, ako sama povedala ( s rodinným wágenom, detskou sedačkou, prišli sme sa povoziť, to je základ, Audi A4 ) po dlhej dobe opäť na trati, súperkám ukázala, že tento druh športu dokonale stále ovláda s hociktorým náradím, ktorý má volant, Monika WEISOVÁ, dúfame ťa budeme vídať častejšie počas sezóny 2018 a zabojuješ aj v šampionáte, držíme palce. No a najrýchlejšou ženou, sa stala, Zlatica RADIČOVÁ, z tímu Rival Car a špeciáli Peugeot 106 Ninja. Gratulujeme vám , boli ste neskutočné dámy, super, dole klobúk.

V absolútnom poradí, z pomedzi 99 jazdcov, sa najlepšie darilo:  3 .miesto Tihamér BALOGH na Suzuki Swift, s časom 2:01,81, na druhom mieste Kristián LOVASZ, Peugeot 205 GTI, CAFÉ Racing, s časom 2:01,24 a absolútne najrýchlejší jazdec posledného deviateho kola šampionátu sezóny 2017, sa stal Pavol ´´BUKY´´ Buček , so súčtom časov 1:59,47 , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.

Celkové výsledky + konečné hodnotenie II.ročníka medzinárodného šampionátu 2017 v autoslalome, si môžete pozrieť tu na webe, v zložke výsledky.

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za krásne súboje, výsledky, dobre naladenú atmosféru, disciplinovanosť, celkový priebeh, jak na poslednom kole, tak počas celej sezóny. Vidíme sa v čo najhojnejšom počte, dúfam, počas budúcej sezóny, ktorá bude dúfame ešte o kúsok zaujímavejšia ;-) Pozývame vás jazdcov šampionátu 2017, aj na slávnostné vyhodnotenie, ktoré sa bude konať  dňa 25.11.2017 (sobota) - informácie nájdete na: https://www.hukotmotorsport.sk/ukoncenie-sezony-2017/

poprosíme vás o potvrdenie svojej účasti + prípadný doprovod, do štvrtku, 9.11.2017, Ďakujeme a tešíme sa na spoločné stretnutie s vami.

 

so slalomárskym pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

Report ôsmeho podujatia autoSLALOMSHOW CUP, 16.9.2017, Agrokomplex Nitra

Ahojte slalomári / slalomárky,

Počas uplynulej  soboty, 30.9.2017 sme sa zišli na predposlednom ôsmom podujatí druhého ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome, v priestoroch dlho očakávaného areálu Agrokomplex v Nitre . Štartovné pole jazdcov  sa vyšplhalo na počet 82, z čoho je vidieť obľúbenosť podujatia v týchto priestoroch. Počasie nám prialo, bolo krásne, atmosféra v depe aj na trati opäť bez chyby, všetko krásne odsýpalo, nič vážne sa nestalo, z nášho pohľadu hodnotíme vysoko kladne.  

S počtom jazdcov 15 ( z toho jedna žena) trieda A1 - do 1400ccm: sa na treťom mieste umiestnil Dávid NEMČEK , Honda Civic , tím Other Way Racing. Na striebornú pozíciu sa prebojoval Michal KLENKO, taktiež Honda Civic a tím Garage Race Team. Prvenstvo medzi 1400-kami a silu 80-tych rokov, síce nie s veľkým náskokom, skôr tesným súbojom, ale predsa, ukázal dvom ,,japončíkom´´ Juraj GALBAVÝ na Škode 105 a tímu Molsotechna Racing Team, Gratulujeme.  ;-)

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 13 jazdcov, kde na tretiu priečku sa dostal doterajší  šampión tabuľky triedy do 1600ccm, Tomáš KLÁSEK s Hondou Civic, tím BCSRT , ktorému ale na krk dýcha, rýchli Michal Novák. Na strieborné miesto v triede A2, prestrelil opäť  Martin FILÍPEK s Hondou CRX a tímu Nanodry.sk. Prvenstvo a plný počet bodov, v triede A2 si s náskokom v súčte časov 9 sekúnd, s kľudom uchmatol spomínaný Michal NOVÁK na Citroene Saxo VTS. Gratulujeme!!!

- Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo najvyšším počtom a to 19 jazdcov, tretiu priečku obsadil Miroslav KOVÁČIK na Renault Clio RS, na druhom mieste držal strieborný pohár Ján POLÁČEK s Hondou S2000 a s víťazstvom , veľmi tesným, ale predsa, odchádzal Edo BEDNÁRIK na Honda Integra TypeR. Tento tesný súboj oboch majiteľov značky Honda skončil s rozdielom 0,17 stotín sekundy v súčte časov, neskutočné derby. Taktiež Gratulujeme ;-)

-V triede A4 + nad 2000ccm, bojovalo 6 jazdcov , tretie miesto patrilo Martinovi JANDOŠEKOVI na Forde Fiesta ST, tím NO FEAR,  druhé miesto patrilo Michal MAJERÍK na BMW e36, tím Conehunters Bratislava a víťaznú nakladačku súperom s prehľadom rozdal opäť  Radovan KARKUS, Subaru Impreza STi. Gratulujeme!!!

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 11 jazdcov. Tretí najrýchlejší bol Peter PONEC, Peugeot 106 GTi, druhým miestom prekvapil večne vysmiaty Rasťo ZVALO na Citroene Saxo VTS a tímu PLANETA RALLY a prvenstvo si vybojoval Robert PÁSTOR na Fiate 126 s motorkovým motorom a tímu Sklolaminátove diely.

- Triedu E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, obsadilo 9 jazdcov ( z toho jedna žena ) a najlepšie sa darilo na treťom mieste Peter RIGO na Toyote MR2, striebornú pozíciu vybojoval Kristián LOVASZ na Peugeote 205 a najrýchlejší z vysokým náskokom, opäť raz Pavol BUKY Buček na špeciáli Tiger Racing Super Six, kde je vidieť že Tiger na rýchlej trati v Paliho rukách je proste neprekonateľný. Veľká gratulácia.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 7 jazdcov. Tretie miesto obsadil Ladislav PAKŠI na Honda Civic Turbo, z 906 Team, druhé miesto patrilo, s veľmi tesnou stratou, Stanislavovi BUZALKOVI na Mitsubishi Lancer Evo9, z tímu JUTOMA Racing a naháňačku dvoch ´´myšiakov´´ vyhral Michal ŽIAK taktiež na Lancer Evo. Gratulujeme!

- Ženy sa zúčastnili tento krát v malom počte , tak druhé miesto si odniesla Katka EPERJESSYOVÁ na BMW 318ti , z tímu Tanner racing a prvá skončila Katka KLENKOVÁ na Honde Civic z tímu Garage Race Team.  Gratulujeme !

V absolútnom poradí, z pomedzi 82 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Stano BUZALKA, Mitsubishi Lancer EVO, čas 3:44,62, na druhom mieste Michal ŽIAK, Mitsubishi Lancer Evo 3:44,29 a absolútne najrýchlejší jazdec podujatia autoSlalomShow CUP 2017, Agrokomplex Nitra - Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o. a časom 3:40,95 !!!

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za výsledky, disciplínu, dobrú atmosféru, ďakujeme partnerom šampionátu, MIllersOils Slovakia, Garage Tuning Shop Levice, časomiere www.nadi.video.hu -  Tamas Nadasdi, traťovým komisárom, vám  a dúfame, že sa vidíme v čo najväčšom počte na poslednom podujatí šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, na veľkom finále kde sa budú poriadne miešať karty a tituly druhého ročníka šampionátu autoSLALOMSHOW Cup 2017 !!! Po dlhej dobe sa teda opäť uvidíme a jazdíme spolu v Trebaticiach, kde táto dráha patrí medzi TOP na Slovensku, bývalého Marošovho autoslalomu pár rokov dozadu. Takže priatelia, už za mesiac, v sobotu, 4.11.2017, ukončíme sezónu posledným autoslalomom, tak práve preto si ho nenechajte ujsť, tu sa budú zvádzať najväčšie súboje o posledné body v šampionáte, aj vy môžete byť toho súčasťou a zmerať si sily alebo si to len skúsiť. ;-) Tešíme sa nás Vás všetkých a neprekonateľný motoristický zážitok.

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

HUKOt motorsport

Report ku šiestemu podujatiu autoSLALOMSHOW CUP, 5.8.2017, Dunajská Streda

Ahojte slalomári / slalomárky,

V sobotu, 5.8.2017 sa konalo v poradí šieste kolo medzinárodného šampionátu v autoslalome, na dobre známej motokárovej dráhe, v obci Dunajská Streda. Štartovné pole jazdcov bolo veľmi pestré a nechýbala aj zahraničná účasť slalomárov, z Maďarska, Rakúska a Českej Republiky. počasie bolo krásne, atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, všetko krásne odsýpalo, žiadna veľká nehoda sa nestala, z nášho pohľadu opäť raz super pretek. Z pôvodných Online pred registrovaných 104 jazdcov,  sa v sobotu ráno, do priestorov depa, dostavilo 80 jazdcov.

-Najviac obsadenou triedou, sa na šiestom kole šampionátu, s počtom jazdcov 16 ( z toho v tejto triede, súperili s mužmi aj dve ženy), stala trieda A1 - do 1400ccm. Najlepšie sa ale darilo trojici jazdcom: kde na treťom mieste, veľmi pekne prekvapila a potrápila súperov, nováčik seriálu autoSlalomShow šampionátu, pozor: Michaela DORCÍKOVÁ, mladá talentovaná pilotka, ktorá má bohaté skúsenosti v autoslalome a ideálnej stope, aj vďaka motokárovým šampionátom, ktorých sa zúčastňuje po Európe. Miška jazdiaca na vozidle Peugeot 106, z tímu Conehunters Bratislava,  si po dlhšej dobe našla čas, ukázala sa medzi nami   a ako vidíme výsledky, stálo to naozaj za to. Na striebornú pozíciu sa dostal, s magickým štartovým číslom 105, na vozidle Škoda 105, taktiež talentovaný Juraj GALBAVÝ, z tímu Molsotechna Racing Team, ktorý stále dokazuje súperom, že ´´OLDSCHOOL´´ je v jeho rukách Top a nikomu nič len tak bez boja nedaruje ;-) Najrýchlejším jazdcom tohto podujatia, medzi 1400-kami, sa stal, mladý, ale odvážny, Dávid NEMČEK, jazdiaci na Honda Civic 1,4, z podporou tímu OTHER WAY Racing, ktorí dvoma Top časmi v triede, a to: 1:46,63 a 1:46,81 si v pohode udržal náskok v súčte časov, pred Ďurim, 3 sekundy a 64 stotín. Tým pádom si z tohto podujatia odniesol plný počet 20 bodov do hodnotenia šampionátu sezóny 2017. Vďaka tejto žatve bodov a neúčasti Michala Klenka, sa Dávid priblížil k rozdielu len 8 bodov, na vedúceho Michala Klenka, v tabuľke šampionátu, čo znamená, že nasledujúce 3 podujatia, bude veľmi zaujímavé sledovať, ktorí z týchto rivalov, sa nakoniec stane majstrom triedy v sezóne 2017, necháme sa prekvapiť a držíme palce všetkým jazdcom.

- V triede A2 - do 1600ccm, bola účasť 13 jazdcov, kde o tretie miesto na bedni, bol veľmi tesný súboj, až troch jazdcov a to: Zdenek Gergeľ ml. , jeho tímový kolega Lukáš Opatovský a Martin Gašparík. Tesný súboj týchto jazdcov, bol v súčte časov, na hranici 38 stotín sekundy, čo je nesmierne vyrovnané, ale nakoniec sa z tretej pozícií tešil Zdenek GERGEĽ ml., ktorý na predošlých podujatiach mal smolu, kde jeho technika Citroen Saxo VTS, neraz neposlúchala.  Chybu sa podarilo Zdenkovi odstrániť a ako vidíme, prinieslo to svoje ovocie konečne a opäť sa začlenil o súboje na tie najvyžšie priečky. Na strieborné miesto v triede A2, sa vyšplhal, s jednou rukou v dlahe, dobre známy dlhoročný jazdec a môj veľmi dobrý priateľ a dlhoročný rival - taktiež nováčik seriálu autoSlalomShow šampionátu, Radoslav PAŠKA, na Honde Civic VTi. Radko Gratulujeme a držíme ti všetci palce v operácií, ktorú v najbližších dňoch podstúpiš a želáme ti aj skorý návrat na trať :-) Prvenstvo a plný počet bodov, v triede A2, ´´tomu neuveríte´´ ale opäť si ich odniesol, Michal NOVÁK, jazdiaci na Citroen Saxo VTS. Gratulujeme!!!

- Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo 13 jazdcov, kde podľa výsledkov to bolo skoro čisto japonské derby na prvých ôsmich priečkach, keby im to neprekazil, na piatom mieste umiestnený, ostrieľaný Vlado Okáli, jazdiaci na Renaulte Clio RS. Tretiu priečku a 12bodov v hodnotení, si uchmatol Miloš POLAKOVIČ, z tímu Miroshi, so svojou Honda Integra TypeR. Pred Miloša sa dostal, i napriek nevydarenej prvej ostrej jazde, Andrej GÁBRIŠ, ktorý sedlá Mazdu MX5 N/A, z tímu OTHER WAY Racing, ktorý nám dokazoval počas celého dňa, svojimi stabilnými časmi, že svoju techniku dokonale ovláda. Prvenstvo v triede a plný počet bodov v šampionáte, si odniesol z tímu JAPGARAGE, jazdec Ján POLÁČEK na HondeS2000.

-V triede A4 + nad 2000ccm, súperilo 15 jazdcov zo Slovenska, Maďarska, Českej Republiky aj Rakúska. Hojná účasť, kde sa najlepšie darilo, tretiemu v poradí, Radovan KARKUS, jazdiaci na Subaru Impreza. Radovi o chlp ušlo druhé miesto, z ktorého sa tešil v rozdiele súčtu časov 15 stotín sekundy, Michal MAJERÍK na BMW e36. Prvenstvo v triede, spolu s plným počtom bodov a krásnymi jazdami, jak na oko diváka , tak na čas, z tímu Profituning, Matej FARKAŠ, na vozidle Audi 90 quattro.

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 10 jazdcov, z toho 3 ženy. Na bednu sa dostali v tejto triede,   všetky 3 vozidlá, typu prototyp s motorkovým motorom. 3.miesto si vybojoval, z tímu Rival Car, Július RADICS, Peugeot 106 Ninja, druhé miesto obsadil Robert PÁSTOR, so svojím Fiat 126 Proto, z tímu Fiberglass racing parts a prvenstvo, s náskokom skoro 9 sekúnd v súčte časov, si vybojoval jazdec z Maďarska, Tihamér BALOGH, na Suzuki Swift. Vďaka prvenstvu  sa posunul v tabuľke šampionátu na tretiu priečku, čo ale veríme, že to nie je jeho posledný súboj v šampionáte a bude sa chcieť prebojovať vyžšie. ;-) Taktiež gratulujeme jazdcom a držíme palce v ďalších kolách šampionátu.

- Triedu E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, obsadilo 7 jazdcov a najlepšie sa darilo na treťom mieste, Zoltán LOVASZ, z tímu Rival Car - AKM Racing, ako dablérovi na kopcárskom špeciáli Stanislava Kriváka, Peugeot 306 AKM, ktorý sa umiestnil , hneď za Zolim na štvrtom magicky zemiakovom mieste ;-) Druhé miesto, patril bratovi , Kristián LOVASZ, na svojom špeciáli Peugeot 205 GTi z tímu CAFFÉ Racing. Prvenstvo si odniesol, i napriek problémom prevodovky, Pavol ´´BUKY´´ Buček, na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 6 jazdcov zo Slovenska a Maďarska, tretie miesto si vybojoval Robert LOVASZ z tímu LOVROCAR Racing na BMW e36 M3, druhé miesto a 15 bodov do tabuľky,  s veľmi malým rozdielom a to 4 stotiny sekundy v súčte časov, si uchmatol , Ladislav PAKŠI na svojej nesmrteľnej Honde Civic 1,6 VTi Turbo. Prvé miesto a plný počet 20bodov, išlo do tímu JUTOMA Racing, o čo sa postaral Stanislav BUZALKA, na Mitsubishi Lancer Evo 9 , ktorý ukázal jazdecký talent, krásne prejazdy zákrut bokom, z čoho sa tešili najmä všetci diváci ale pritom dokázal ísť krásne na čas. Gratulujeme.

- Ženy si to prišli rozdať medzi sebou za volantom v počte 6, a treťou najrýchlejšou ženou šiesteho podujatia šampionátu, sa stala, Júlie RUŽIČKOVÁ z tímu BCSRT, na Mini Cooper S. Druhé miesto s prehľadom vybojovala, nováčik Michaela DORCIKOVA, na Peugeot 106, ktorej veľa nechýbalo ani od prvého miesta, ktoré si s náskokom v súčte časov 84 stotín sekundy, vybojovala Zlatica RADICOVÁ, na špeciáli Peugeot 106 Ninja.

V absolútnom poradí, z pomedzi 80 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Tihamér BALOGH na Suzuki Swift, s časom 3:15,46, na druhom mieste Kristián LOVASZ, Peugeot 205 GTI, CAFFÉ Racing, s časom 3:14,49 a absolútne najrýchlejší jazdec šiesteho podujatia šampionátu sa stal Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.  

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za výsledky, dobrú atmosféru a dúfame, že sa vidíme v čo najhojnejšom počte na siedmom podujatí šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, ktoré sa bude konať 16.9.2017 v susednom Maďarsku, po druhý krát na zaujímavej, viac technickej, ale krásnej, kľukatej, motokárovej dráhe GOKARTLAND Extreme Park Brezová ( Visonta- Maďarsko )

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

 

Report siedmeho podujatia autoSLALOMSHOW CUP, 16.9.2017, GoKartLand Extreme Park Brezova (Maďarsko)

Ahojte slalomári / slalomárky,

Počas uplynulej  soboty, 16.9.2017 sa konalo siedme kolo druhého ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome, v priestoroch motokárovej dráhy GoKartLand Brezova, v susednom Maďarsku. Štartovné pole jazdcov  bolo tesne za hranicou 40, čo nasvedčuje po predošlom podujatí , ktoré sa konalo v máji v tomto objekte a čomu veľmi nepridalo na popularite počasie. Ale nechýbala aj zahraničná účasť domácich, síce v menšom počte, slalomárov z Maďarska a taktiež zástupkyňa Českej Republiky ;-) . Počasie bolo napriek tomu tento krát krásne, atmosféra v depe aj na trati nemala chybu, ako v piatok tak počas celého dňa, všetko krásne odsýpalo, žiadna nehoda sa nestala, z nášho pohľadu opäť dobrý pretek.  

S počtom jazdcov 6 ( z toho v tejto triede, súperila s mužmi aj jedna žena) trieda A1 - do 1400ccm: Najlepšie sa ale darilo trojici jazdcom:  kde na treťom mieste, zaúradoval domáci jazdec Alex BARKÁNYI, na vozidle VW Polo. Na striebornú pozíciu sa prebojoval so štartovným číslom 103, na vozidle Opel Corsa, Ján DÚBRAVA, ktorý pravdepodobne meral najdlhšiu vzdialenosť na podujatie, ale vyplatilo sa a pripísal si tak vzácne body do tabuľky šampionátu. Najrýchlejším jazdcom tohto podujatia, medzi 1400-kami, sa stal Michal KLENKO, ktorý ešte v piatok pred plánovaným spoločným odchodom časti Slovenskej výpravy, zubami nechtami riešil problém s dodávkou paliva, ale podarilo sa mu to a opäť viac si zaisťuje titul šampióna v triede A1 , i keď karty sú stále rozdané a necháme sa prekvapiť ;-)

- V triede A2 - do 1600ccm, bola taktiež účasť 6 jazdcov, kde o tretie miesto na bedni, bol veľmi tesný súboj, z jednej dielne, bok po boku, otec so synom, ´´Dávid s Goliášom´´ Zdenek GERGEĽ ml. , jeho tímový kolega a dablér, Zdeňek GERGEĽ st. so súboja o tretiu priečku nakoniec vyšiel víťazne mladší z rodinnej dvojice ;-) Zaujímalo by nás kto nakoniec platil cestu domov, či víťaz alebo porazený :D   Na strieborné miesto v triede A2, prestrelil Martin FILÍPEK s Hondou CRX a tímu Nanodry.sk. Prvenstvo a plný počet bodov, v triede A2 si s náskokom v súčte časov 5 sekúnd, s prehľadom udržal Tomáš KLÁSEK na Honda Civic VTi a tímu BCSRT . Gratulujeme!!!

- Triedu A3 - do 2000ccm, obsadilo 5 jazdcov, z čoho šťastená nepriala nováčikovi šampionátu Patrikovi PAVKOVI, jazdiacemu na Seat Ibiza, kde hneď v prvom tréningovom kole nepreťal cieľovú zástavu a musel odstúpiť, i napriek skúšaniu sa spojazdniť  poloos počas dňa. Tým pádom bojovali v triede štyria jazdci a tretiu priečku obsadil Máte FAZEKAS na Mazda MX5, na druhom mieste pravdepodobne jeho rodinný príslušník, nakoľko sa striedali na tom istom vozidle , Márton FAZEKAS a s víťazstvom odchádzal, ako sám zverejnil na svojom FB profile: ,,ostal po nás iba ťažký vzduch´´ Martin REHÁK na Alfa Romeo 147 JTD. Gratulujeme ;-)

-V triede A4 + nad 2000ccm, súperili 4 jazdci , z toho jedna žena. Kde tretie miesto zobral pretransformovaný francúzsky japonec, Lukáš OPATOVSKÝ so Subaru Impreza STi, druhé miesto patrilo Michal MAJERÍK na BMW e36 a víťaznú nakladačku súperom s prehľadom rozdal Radovan KARKUS, Subaru Impreza STi. Gratulujeme!!!

- Súťažnú triedu E1 - špeciál do 1600ccm, obsadilo 10 jazdcov, z toho 1 žena. Na bednu sa dostali v tejto triede,   ako tretí, z tímu Rival Car, Július RADICS, Peugeot 106 Ninja, druhé miesto obsadil Zsolt KILCZIN z Maďarska, z tímu Kilczin motorsport na Suzuki Swift GTi a prvenstvo si vybojoval taktiež jazdec z Maďarska, Andras HOLECZ , z tímu Holi Racing Team na Suzuki Swift GTi. Darmo, maďari to so Swiftami vedia.

- Triedu E2 - špeciál od 1601ccm do 2000ccm, obsadilo 5 jazdcov ( z toho dve dámy ) a najlepšie sa darilo na treťom mieste, Attila HATÁR, tím Speed Rally Team Kft., Peugeot 306 S16, striebornú pozíciu vybojoval Branislav VARTÍK s Nissan Sunny GTi a tímu PRO RACING a najrýchlejší z vysokým náskokom a ,,prstvom v nose, idem si na kávu´´ 36 sekúnd v súčte časov !! Pavol BUKY Buček na špeciáli Tiger Racing Super Six, veľká gratulácia.

- V triede E3 - špeciál nad 2000ccm, súperilo 5 jazdcov zo Slovenska a Maďarska, z toho na štvrtom a piatom mieste jazdiaci Roland Mogyoros a Roland Nagy, si išli svoj duel ale štýle jazdy drift, nezaujíma ma čas, idem všade bokom aj na rovine, bolo sa veru na čo pozerať. :-) Tak trojica, ktorá bojovala medzi sebou dopadla nasledovne: Tretie miesto obsadil Tomáš BARTAL na vozidle BMW e36 compact, druhé miesto Tomáš DEBNÁR, BMW 330i a prvenstvo si odniesol Peter SLIACKY s BMW 323ti. Gratulujeme!

- Ženy si to prišli rozdať medzi sebou za volantom v počte 5, a bronz putoval do Českej Republiky v rukách Júlie RUŽIČKOVEJ, na Mini Cooper S, tím BCSRT, striebro odchádzalo na Južné Slovensko s menom Zlatica RADIČOVÁ, Peugeot 106 Ninja a tímu Rival Car a zlato poputovalo v ruke Kataríny KLENKOVEJ, taktiež na Slovensko, do Levíc, do tímu Garage Race Team.  Ženy, opäť vám raz skladáme poklonu, Gratulujeme !

V absolútnom poradí, z pomedzi 41 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Peter SLIACKY, BWM 323ti, s časom 3:55,21, na druhom mieste Radovan KARKUS, Subaru Impreza STi, s časom 3:53,57 a absolútne najrýchlejší jazdec siedmeho podujatia šampionátu sa stal neprekonateľne Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o. a časom 3:40,64 !!! Pali si toto kolo išiel svoj samostatný pretek ;-)

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za výsledky, disciplínu, dobrú atmosféru, ďakujeme partnerom šampionátu, MIllersOils Slovakia, Technomat SK, Garage Tuning Shop Levice, časomiere www.nadi.video.hu -  Tamas Nadasdi, traťovákom, vám  a dúfame, že sa vidíme v čo najhojnejšom počte na predposlednom podujatí šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, dlho očakávanom medzi vami jazdcami a BEZPEČNEJŠIE UPRAVENOU NAJDLHŠOU TRAŤOU autoSlalomu na Slovensku, ktoré sa bude konať  už za necelé 2 týždne, v sobotu, 30.9.2017 v priestoroch AGROKOMPLEXu NITRA, nenechajte si ho ujsť, práve tu sa budú zvádzať najväčšie súboje o predposledné body v šampionáte. ;-) Tešíme sa nás Vás všetkých a neprekonateľný motoristický zážitok.

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2017

HUKOt motorsport

 

REPORT  piateho. podujatia druhého ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome , autoSLALOMSHOW Cup 2017,

máme po včerajšku  1.7.2017, úspešne za sebou. Nakoľko bol počet jazdcov limitovaný na 100 a z pôvodných 113 prihlásených  jazdcov na 5.podujatie,  sa včera ráno dostavilo do areálu motokárovej dráhy Dlhá, 97 jazdcov. Aj z tých musela hneď dvojica jazdcov, ráno odstúpiť pre technickú poruchu na kolesách svojho vozidla, tak nakoniec  súperilo medzi sebou 95 jazdcov. Zrejme niektorých ráno odradilo upršané počasie na celom území  Slovenska, no my sme vedeli, že v mieste konania podujatia má byť len ráno medzi 6-8 hodinou, milimeter zrážok a potom sa má vyčasiť na krásnych slnečných 25 stupňov, čo sa aj potvrdilo.  Kým sa jazdci dostali po rozprave na štart tréningovej jazdy, trať krásne preschla ale zo začiatku sa bojovalo so silným vetrom, ale postupom času sa počasie stále zlepšovalo a už nič nebránilo, začať súperiť medzi sebou na trati o najlepší čas každého pilota.  Najväčšie trápenie počas tréningu a prvých ostrých jázd, mala dvojica Zdeněk Gergel​. st. a Zdenko Gergel​ ml., s ich vozidlom Citroen Saxo VTS, ktorým zlyhával výkon motora každú chvíľu a nakoniec po prvej ostrej jazde, keď sa im nedarilo odstrániť závadu to vzdali. Ale priateľstvo, pomoc, v tejto autoSlalomShow komunite jazdcov-súperov z jednej triedy , je na správnom mieste, Lukáš TerčaRacing Opatovský​ký poskytol svoje vozidlo Peugeot 106, mladšiemu Zdenkovi Gergeľovi, aby dojazdil pretek a získal cenné body v šampionáte, na jeho aute. Keďže na jednom vozidle, podľa predpisov môžu jazdiť iba dvaja jazdci-dabléri, Zdenko Gergeľ st. sa vzdal tohto boja, prenechal miesto synovi, keďže v šampionáte ma získaných viac bodov a odstúpil.

V triede A1-do 1400ccm súperilo medzi sebou 14 jazdcov, z toho 3 ženy. Tretie miesto si nakoniec uchmatol Ján Dúbrava na svojom Opli Corsa, druhé miesto patrilo tradične mladému Dávidovi Nemčekovi na Honde Civic 6.generácie z tímu Other Way racing a prvenstvo si opäť odniesol Michal Klenko​, na Honde Civic 4.generácie, z tímu Garage Tuning Shop Levice. 

Triedu A2-do 1600ccm s pomedzi 14 jazdcov, z toho jedna žena, ovládla najrýchlejšia trojica tentokrát: tretie miesto, Tomáš Klásek  s Hondou Civic 1,6VTi, druhé miesto si uchmatol Lukáš  Opatovský z tímu AutoFol Race Team, tu bol medzi druhým a tretím miestom rozdiel 24stotín sekundy v súčte časov , čo je vynikajúci tesný súboj ;-) Len Michal Novák na Citroene Saxo VTS (alias živnostník) bol galakticky niekde inde a zdrhol ešte aj tejto dvojici, v súčte časov skoro o 12sekúnd, tým mal prvenstvo pre seba bezpečne zaručené, očividne mu trať úplne sadla a užíval si to.  
V ďalšej triede v poradí, A3-do 2000ccm, sa zúčastnilo 13 jazdcov, tretí najrýchlejší bol  Filip Nagy​ s Hondou Integra TypeR, z tímu Japgarage.sk, o približne pol sekundy mu ušiel  Vlado Okáli​ na renaulte Clio RS, z tímu Voki a prvenstvo si odniesol domov Miloš Polakovič​, na Honde Integra TypeR z tímu miroshi.

Trieda A4+nad 2000ccm, obsahovala 17 jazdcov, z toho dve ženy  a najlepšie sa darilo trojici: Ján Érsek na treťom mieste na Renaulte Megane RS, tím Renault Sport Slovakia, ktorý ušiel Matejovi Farkašovi z tímu ProfiTuning na Audi S3, o 7 stotín sekundy v súčte časov (y) to bolo teda tesné :)  Na druhé miesto sa postavil Michal Siráň z tímu MM motorsport s vozidlom Porsche Cayman a opäť tesný súboj o prvú pozíciu, kde bol rozdiel v súčte časov 25 stotín sekundy, ale nakoniec  si to udržal Michal Majerík​ s BMW e36.

Prejdeme na špeciáli, E1-do 1600ccm, 17 jazdcov v triede ,z toho dve ženy,  v druhej ostrej jazde museli z triedy odstúpiť a nenastúpiť na poslednú ostrú jazdu nováčikovia Milan Gális a Lukáš Antol, pre poruchu spojky na svojej Honde Civic 4.generácie. Takýto počet jazdcov triedy E1 sme ešte nemali a trojica pilotov postavených na bedni bola kompletne špeciáli s motorkovými motormi, veľmi zaujímavé projekty. Tretie miesto Július Radič​, z tímu Rival Car a Peugeot 106 Ninja, druhé miesto, nováčik z Maďarska, Tamás Kovács, Trabant GSX 750R a prvé miesto s veľkým náskokom, taktiež nováčik z Maďarska, Tihamér Balogh, Suzuki Swift s motorom Kawasaki Ninja.

V triede E2-do 2000ccm , kde sa zišlo 13 jazdcov, z toho jedna žena mal najväčšiu smolu jazdec z Rakúska, Alexander Rossi, kde na štarte druhej ostrej jazdy musel odstúpiť s poruchou spojky.  Tretie miesto  prekvapilo, tentokrát Pavol Buky Buček​ , na vozidle Tiger Racing Super Six z tímu BUČEK CNC-Obrábanie s.r.o.,  kde sa pred Paliho dostal o 15stotín rýchlejší v súčte,  Kristián Lovász​ z tímu CAFE Racing, ktorý celý deň bojoval z výkonom v nízkych otáčkach, svojho Peugeota 205, ale nakoniec sa mu podarilo dostať sa na druhú priečku. Prvá priečka patrila nováčikovi z Rakúska, na špeciáli VW Golf I.generácie, 16v,  Patrick Mayer​ z tímu Mayer motorsport, ktorý jazdil s vysokým náskokom v triede a s prehľadom, radosť pozerať na jeho jazdu.

Najvyššej triedy špeciálov E3+nad 2000ccm sa zúčastnilo 6 jazdcov, najlepšie sa darilo na treťom mieste Ladislav Pakši​, Honda Civic VTi Turbo, z tímu 906 team, druhá pozícia patrila Stanislav Buzalka​, na Mitsubishi Lancer Evo 9 z tímu JUTOMA Racing a prvenstvo si pevne držal Michal Žiak​, z jeho Mitsubishi Lancer EVO a tímu s jedinečným názvom allah agbar racing :-) 

V kategórií ženy, súperilo medzi sebou včera 9 pilotiek, z pôvodných 10, po tom čo jedna musela ráno odstúpiť kvôli tech.problému, čo je krásne číslo a vidíme vo vás potenciál. Tretia najrýchlejšia pilotka, bola Zlatica Radičová​, z tímu Rival Car na špeciáli  Peugeot 106 Ninja. Druhá priečka patrila Katarína Klenková Bôžiková​ z tímu Garage Tuning Shop Levice na Honde Civic 1,4 a prvenstvo si prišla uchmatnúť s celodenným úsmevon  Simona Hofierková​ na Ford Focus ST , z tímu MSH Racing.

Absolútne poradie z pomedzi všetkých 95 jazdcov dopadlo veľmi zaujímavo , tzv. medzinárodne, presne tak ako sa patrí na medzinárodný šampionát v autoslalome.  Tretím najrýchlejším sa stal MICHAL ŽIAK zo Slovenska, s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO, pred neho sa dostal, na druhé miesto TIHAMÉR BALOGH z Maďarska , so svojím špeciálom Suzuki Swift Ninja a prvé miesto putovalo do Rakúska, jazdcovi  PATRICK MAYER na VW Golf I 16v z tímu Mayer motorsport . Takto nejako si predstavujeme medzinárodný súboj. :-) Všetkým víťazom, ale aj všetkým zúčastneným samozrejme ešte raz gratulujeme za vaše výkony, disciplínu a parádnu atmosféru ;-) Taktiež sa chceme poďakovať aj sponzorom Millers Oils Slovakia, Garage Tuning Shop Levice , VAB Reklama Lucia Šimová, HUKOt motorsport, moderátorovi Dj Atti- Attila Pomozi​,  fotografom Martinko Klingáčik​ , Marián Bartoš​, kameramanovi Michal Novák a samozrejme aj všetkým kompetentným z areálu Motokáry Dlhá  Pretek nám krásne odsýpal, trať bola výborná, jazdci ešte lepší, žiadne incidenty, zbytočné zdržiavania, všetko hodnotíme veľmi pozitívne a tešíme sa spolu s vami na ďalšie v poradí šieste podujatie šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017 z deviatich v tejto sezóne a najbližšie sa uvidíme a súperíme opäť, v sobotu 5.augusta 2017 , na dobre známej krásnej motokárovej dráhe v Dunajskej Strede ;-)  
Tešíme sa na vás priatelia, slalomári, s pozdravom, organizačný tím šampionátu autoSLALOMSHOW Cup 2017

šampionát 2017 / súťažná kategória A1 do 1400ccm:

Poslednú súťažnú triedu si predstavíme A1 do 1400ccm, kde sa v druhom ročníku šampionátu po štyroch podujatiach zúčastnilo zatiaľ 28 pilotov . v A1 súťažia s mužmi, aj 4 ženy a nedarí sa im vôbec zle. Práve naopak, nie raz veľmi prekvapia ;-) ale najlepšie sa zatiaľ darí prvej pätici, kde najväčší súboj je momentálne o tretiu pozíciu a rozdiel medzi tretím a piatym miestom sú 4 body. v Dunajskej Strede premiešal poradie Peter SURÍNI, (počet bodov 30), na Peugeot 106, z tímu EmaPeterRacingTeam, ktorý zosadil z tretieho miesta, na 4.miesto Katarínu KLENKOVÚ (počet bodov 29) z Hondou Civic 4.generácie, z tímu Garage Tuning Shop Levice a rozdiel medzi nimi ostal jeden jediný bod. Katka o tretiu pozíciu bude určite bojovať a nepovedala svoje posledné slovo. Treba ale pripomenúť že Peter vynechal tretie podujatie šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2017, ktoré sa išlo v Maďarsku, uvidíme či si to bude môcť dovoliť, pokiaľ chce bodovať v šampionáte čo najlepšie, aj v siedmom kole, každopádne jednu možnosť, vynechať podujatie v šampionáte si už minul,uvidíme ako sa mu bude dariť ďalej ;) Piatu pozíciu drží s tesným rozdielom troch bodov, Ján DÚBRAVA (počet bodov 26) na Opel Corsa, ktorý taktiež vynechal hneď prvé podujatie na Margite-Ilone a teraz sa snaží stratu dohnať, zatiaľ sa mu to darí a my mu držíme palce v šampionáte. Prvé a druhé miesto je zatiaľ nezmenené, druhú priečku zastáva Dávid NEMČEK (počet bodov 57) s Hondou Civic a z tímu Other Way Racing. Časmi sa Dávid každým kolom zlepšuje, každou jazdou sa doťahuje na prvého Michal KLENKO, Honda Civic, tím Garage Tuning Shop Levice (počet bodov 80), ktorý suverénne valcuje každé podujatie prvenstvom, súperom nič nedaruje bez boja, ale Dávid mu začína poriadne dýchať na krk, no zatiaľ ešte asi nenastal správny čas. No bude to zaujímavý súboj ešte do konca sezóny a my sa na to hrozne tešíme ako to nakoniec dopadne ;-) Zaujíma to aj vás? Tak sa k nám pripojte, príďte si zajazdiť, vyblázniť sa, spoznať správnu komunitu, nových priateľov a hlavne si užiť tú super atmosféru ;-)

Tešíme sa na Vás, s pozdravom, organizační tím šampionátu autoSlalomShow CUP 2017

šampionát 2017 / súťažná kategória A2 do 1600ccm:
V ostrej triede motorizácií 1600viek , kde neraz sa títo piloti pretláčajú na vrchné pozície absolútneho poradia a zanechávajú za sebou silnejšie automobily, z pomedzi 22 jazdcov šampionátu kategórie A2, kde dominujú predovšetkým francúzske kone s označením VTS, GTi, sa ale jednému z dvoch pilotov na japonských koňoch označených VTi, darí držať prvú pozíciu šampionátu A2 a tým je Tomáš KLÁSEK (počet bodov 59) s Hondou Civic VTi. o 14bodov pod Tomášom a vynechaným jedným podujatím zo štyroch, sa doťahuje na prvého, Michal NOVÁK ( 45bodov) s vozidlom Citroen Saxo VTS a treticu momentálne najrýchlejších 1600károv, uzatvára Lukáš OPATOVSKÝ (43bodov) na Peugeote 106GTi a tímu AutoFol Race Team

šampionát 2017 / súťažná trieda A3 do 2000ccm:

Tak v tejto triede sa zastavíme a povieme WAU, v druhej sezóne autoSlalomShow CUP 2017, je trieda A3 najviac obsadenou, s počtom zúčastnených jazdcov 43 !!! Krásne číslo a taktiež by sme povedali že je najviac vyrovnanou kategóriou. Z toho súperenia v popredí tabuľky šampionátu o každý cenný bod, by sa dala spraviť aj trikolóra novej vlajky: francúzsko-taliansko-japonskej :) Kde po štyroch podujatiach, nie s veľkým náskokom, skôr tesným, kde všetci traja jazdci sú v rozmedzí len šiestich bodov !!! Toto bude ešte ten správny boj na ktorí sa veľmi tešíme, najviac bodov a to 46 má na svojom konte zatiaľ Marek DEBNÁR, z tímu JUTOMA Racing na vozidle Renault Clio, s 5 bodovou stratou ho naháňa na druhom mieste s počtom bodov 41, Martin REHÁK na Alfa Romeo 147 JTD, z tímu MR Hobby Racing Team kde v čele tabuľky sa pretláča s preplňovaným naftovým motorom, medzi benzinovými otáčkovými, zatiaľ sa mu to darí a držíme palce aj naďalej. Ale s počtom bodov 40 a vynechanými dvomi podujatiami zo štyroch, značí že obe podujatia,ktorých sa zúčastnil, vyhral vo svojej triede, súperom istotne nechce nič nechať bez boja a do čela tabuľky sa určite bude snažiť prebojovať Miloš POLAKOVIČ s peklostrojom Honda Integra TypeR. Tak v tejto triede to vrie s malými rozdielmi a tešíme sa ako dopadne ďalšie kolo ;-)

šampionát 2017 / súťažná trieda A4 nad 2000ccm:
Prechádzame na kategórie Street+Tuning a do najvyššej kategórie A4, objemom všetkých súťažných vozidiel nad 2000ccm, kde po 4 podujatiach šampionátu súperí 28 jazdcov, z toho sa najlepšie zatiaľ darí, na treťom mieste Peter Gašparík , s vozidlom BMW e36 a tímu sportovy-podvozok.sk, s počtom bodov 35, pred ním na druhom mieste Radovan Karkus (počet bodov 47) na voze Subaru Impreza STi, ktorí musel vynechať jedno podujatie a stráca na prvého v kategórií A4, 15bodov a tým je Michal Majerík , BMW e36, počet bodov 62

šampionát 2017 / súťažná trieda E1 do 1600ccm:
Šampionát kategórie špeciálov E1-do 1600ccm, kde sa zúčastnuje celkovo 26 jazdcov, je viac jak vyrovnaný a bude sa určite zaujímavo ešte vyvíjať počas druhej polovici šampionátu autoSlalomShow Cup 2017, kde je, aj bude, ostrá rivalita a súperenie časov. Momentálne v tejto kategórií dominuje Tomi Hindi​ (počet bodov 52) , na Mitsubishi Colt (alias Sponge Bobe) z tímu DEMO motorsport, za ním ho prenasleduje Július Radič​, (počet bodov 44) na špeciálnom projekte Peugeot 106 z motorkovým motorom Kawasaki Ninja. Julo vynechal prvé podujatie sezóny, ale keď si pozrieme tabuľku bodov šampionátu, títo dvaja rivali majú svoj vlastný súboj s Tomim, ale s diametrálne odlišnými vozidlami :) ,zatiaľ tretí v kategórií je Peter Simoncic​, (počet bodov 31) na vozidle Mitsubishi Colt, z tímu DEMO motorsport. Kto sa medzi nich ešte vopchá do konca sezóny na popredné miesta, sa necháme prekvapiť, taktiež môže poriadne premiešať karty Matúš Urík s nenápadným Peugeotom 106, kde viacerých z nás, prekvapil na nedávnom štvrtom podujatí v Dunajskej Strede, kde sa s prehľadom, potichu a nenápadne, dostal pred týchto bojovníkov triedy E1 a odniesol si prvé miesto :-) No je čo sledovať aj v tejto súťažnej kategórií a uvidíme ako to nakoniec celé dopadne, taktiež aj ďalší súboj,ktorý nastane už za necelý týždeň na motokárovej dráhe v Dlhej, a to v sobotu 1.7.2017, držíme palce  ;-)

šampionát 2017 / súťažná trieda E2 do 2000ccm:
prerozdelenie a zmena pôvodnej triedy špeciálov oproti vlaňajšej sezóne (E2+1600ccm), na aktuálnu ( E2 - od 1601ccm do 2000ccm ) prináša viac vyrovnanú kvalitu jazdcov a ich techník, kde sú súboje veľmi zaujímave a počet zúčastnených jazdcov v tejto triede je momentálne 20. Či už niekto testuje auto, skúša možnosti, alebo bojuje o popredné priečky v absolútnom poradí, v triede, šampionáte druhej sezóny 2017, nikto nikomu nič nedaruje bez boja a každý jazdec ide čo sa dá. Najlepšie sa po štyroch podujatiach šampionátu darí: na treťom mieste nový nádejný jazdec autoslalomu Rastislav Drgoňa s jeho krásnou bielou body-kitovou Škodou Fábia 1,9TDi z tímu RS Technology, počet bodov 33, pred ním na druhom mieste, sa zatiaľ lepšie darí jazdcovi zo susedného Rakúska a to Alexander Rossi, na Honde Civic 4.generácie, pod kapotou ktorej bije srdiečko z legendárnej Hondy Integry TypeR, čo je veľmi slušný projekt pomerom výkon-váha a majiteľ vozidlo očividne dobre pozná a dokazuje nám to na tratiach, jeho počet bodov je 45. Zatiaľ suverénne najrýchlejším jazdcom triedy E2 po štyroch podujatiach seriálu autoSlalomShow CUP 2017 je Pavol Buky Buček, so svojim špeciálom Tiger Racing Super Six a tímu BUČEK CNC-obrábanie s.r.o. , s čistým náskokom 35b. kde vyhral triedu každého zo 4 podujatí a jeho počet bodov je tým pádom 80 , skvelé ! Držíme palce všetkým jazdcom tejto triedy a nezabúdajte, nič nieje isté do posledného závodu, preto, BOJUJTE ;-)

šampionát 2017 / súťažná trieda E3 nad 2000ccm:
Nová trieda druhého ročníka šampionátu autoSlalomShow CUP 2017, prináša vyrovnanejšie súboje vozidiel typu špeciál a to od 2000ccm + . V tejto triede sa počas 4 podujatí zúčastnuje zatiaľ 7 jazdcov so svojími špeciálmi a medzi nimi si prvenstvo drží Stanislav Buzalka (75bodov), z tímu JUTOMA racing, na svojom špeciáli Mitsubishi Lancer Evo 9 z náskokom 18 bodov, na druhom mieste ho prenasleduje Peter Sliacky (57bodov), s vozom BMW 323ti s počtom bodov 57 a treticu najrýchlejších zatiaľ uzatvára Ladislav Paksi s Hondou Civic 1,6VTi turbo, (30bodov), ktorý zatiaľ absolvoval len polovicu podujatí a vyzerá to že Laci sa chystá bojovať na vyžšiu pozíciu v triede (možno aj absolútnom poradí, zatiaľ nám neprezradil) a nič nedarovať Petrovi Sliackemu bez boja. Aj túto triedu E3, bude veľmi zaujímave sledovať, počas celého šampionátu, ako sa vyvinie k záveru, kto si pozície udrží, kto si polepší prípadne pohorší a či ešte niekto nový sa pridá do E3 a zamieša poradie, my osobne to budeme napäto sledovať :) Držíme palce

šampionát 2017 / súťažná trieda ŽENY:
po 4.podujatiach šampionátu je v čele šampionátu, Katarína Klenková Bôžiková na Honde Civic z tímu Garage Tuning Shop Levice , na druhom mieste s náskokom aktuálne 24bodov (y) , ale Zlatica Radičová sa snaží jej náskok eliminovať so špeciálne upraveným Peugeotom 106 z tímu Rival Car. Tretia pozícia zatiaľ stále patrí Julie Růžičková s vozidlom Mini Cooper S, i keď len 3 body na Júliu stráca Margaréta Megíí Machová s Hondou Civic z tímu MMT Racing . Ešte je pred nami 5 podujatí, určite bude veľmi zaujímavé sledovať túto súťažnú kategóriu,nakoľko oproti vlaňajšej sezóne, je účasť nežnejšieho pohlavia za volantom rapidne vyžšia (y) čo je veľkým prínosom. Sami sme zvedaví, ako sa vyvinie nakoniec poradie a ktorá dáma si uchmatne titul šampiónky a či to bude tesné alebo suverénne, držíme palce !!!

Vitajte na stránkach podujatí automobilového autoslalomu - autoSLALOMSHOW cup 2017

Vítame Vás na stránkach 2.ročníka seriálu pre širokú verejnosť, ako aj pre profesionálnych jazdcov. Dúfame že opäť vytvoríme veľkú komunitu slalomárov, priaznivcov automobilových športov, fanušíkov, zároveň priateľov, rivalov, ktorí sa budeme pravidelne stretávať, zvádzať boje a zároveň sa dobre zabávať a vznikne z tohto projektu jedna veľká SHOW ;-) Neváhajte a pridajte sa k nám.

 

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport