6 ročník autoSlalomShow Cup 2021

1. - Novinka:  pribudla Registrácia do sezóny ( každý jazdec ,ktorý bude chcieť byť hodnotený do šampionátu sezóny 2021, musí vyplniť formulár registrácie do sezóny . Tu vznikne aj uprednostnenie štartu pri veľkom množstve jazdcov na danú trať )

Po konzultácií predpisov a vašimi návrhmi, sa pozmenili pravidlá pre sezónu 2021, ktoré sú už zverejnené v kolónke všeobecné informácie.

Taktiež sa spustila registrácia čisiel pre sezónu 2021

PRÍJEMNÉ PREŽITIE VIANOČNÝCH SVIATKOV, V KRUHU VAŠÍCH BLÍZKYCH, VÁM PRAJEME.

 TÍM AUTOSLALOMSHOW CUP

 

REPORT 6.+7.kola štvrtého ročníka šampionátu v autoslalome- autoSlalomShow Cup 2019

Na dobre známom motokárovom okruhu v obci Trebatice, sa konali , túto sezónu po druhý krát, dvojdňové preteky v autoslalome, ktoré priniesli, veľa zaujímavostí. Dva smery trate, dve rôzne varianty, v piatok dlhá a technickejšia, v sobotu trochu kratšia, ale o to rýchlejšia trať. Dynamické pasáže, nechýbalo aj zopár výjazdov mimo trať. Vysoká vyrovnanosť jazdcov vo väčšine kategóriách a tesné súboje, jak v triedach, tak v absolútnom poradí.. Počasie nám celý víkend prialo, atmosféra v depe, na trati, večerná zábava v piatok, pre tých čo ostali v priestoroch depa, neskutočná, priateľská, dobrá nálada, samozrejme podpichovanie, jazdci aj diváci, si prišli na svoje.
6.kolo štartovalo netradične, v piatok, počas štátneho sviatku, 5.7.2019, na trati dlhej 1820 metrov, kde si zmeralo sily 87 jazdcov.
Do triedy S1, sa prihlásilo 6 slalomárov, trojicu najrýchlejších uzatvoril, Tomáš Vajdi Vajda so svojím Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team, o 1,56 sekundy v súčte dvoch časov, sa pred neho dostal Šimon Hajdamár, na Toyote Yaris a najrýchlejším jazdcom v triede bol Attila Ati Sidó na Mazde MX-5.
Silnejšiu triedu sériových vozidiel S2 – nad 1600ccm, obsadilo 11 jazdcov, tretiu najrýchlejšiu pozíciu si vybojoval Michal Procházka na Opel Astra OPC z tímu Opel Team Slovakia. V tesnom súboji v súčte časov len 6 stotín sekundy, bol rýchlejší Lubos Ziman na Subaru Impreza STi a prvú pozíciu v triede si vybojoval Peter Hodoš na Chevrolet Corvette.
V triede A1 - do 1400ccm, štartovalo 11 slalomárov, tretie miesto už asi tradične v tejto sezóne obsadil Marián Rybár na Nissane Micra z tímu ALL4RACE, striebornú pozíciu si s dostatočným náskokom udržal Juraj Galbavý z tímu Molsotechna Racing Team na Škode 105 a prvenstvo si opäť vybojoval Mato Dvorský, na svojej výzorovo taktiež staručkej, ale neskutočne silnej Škoda 105 z tímu ,,stará,ale povláči´´.
V triede A2 do 1600ccm, sa stretlo 14 jazdcov. najbližšie k miestam na bedni bolo tentoraz 4x Saxo, Gergeľovci to mali už dobre našlapnuté, no už tretí krát túto sezónu mali technické problémy, tak Zdeňek Gergeľ st. sa musel uskromniť so zemiakovou medailou, Zdenko Gergel ml., z tímu Auto Fol Race Team, na Citroene Saxo VTS, ale stihol zajazdiť časy kým zlyhala technika, aby si udržal aspoň 3.miesto. Druhé miesto si uchmatol Martin Gašparík na Citroene Saxo VTS, z tímu GaG racing a prvenstvo patrilo Michalovi Novákovi, z tímu PRO RACING , Citroen Saxo VTS. Gratulujeme.
Triedu A3 – do 2000ccm, obsadilo 9 jazdcov, tretie miesto si odnášal Ján Struhár na Mazde MX-5, druhé miesto držal v rukách Attila Ati Sidó, na Honde Civic 1.8VTi , prvenstvo v tejto triede, po tesnom sekundovom súboji, patrilo David Nemcek, z tímu JAPracing, na Honde Civic VTi R+.
V A4 + 2000ccm, súperilo 7 slalomárov, tretiu pozíciu obsadil Martin Jandosek z tímu Hot Hatch team na Forde Fiesta ST, druhú priečku si vybojoval Dušan Škulavík na Mazde MX-5 z tímu autohifi.sk a prvú pozíciu, svojou skoro by som povedal, drift jazdou, si odnášal Matej Farkaš na Audi 90 quattro z tímu ALL4RACE. Gratulujeme.
V Špeciáloch do 1600ccm, E1, štartovalo 12 jazdcov, tu sme mali možnosť sledovať najväčšiu rivalitu a najtesnejšie súboje každým kolo, kde všetci traja najrýchlejší jazdci sa zmestili v súčte časov, do 91 stotín sekundy, nakoniec na treťom mieste skončil Jaro Pienčík na Honde Civic z tímu JPracing, druhé miesto patrilo Matúš Urík na Peugeote 106 za tím JLM racing a prvé miesto si vyjazdil, Andrej Hronec na Honde Civic VTi, za tím RP Racing Team. Gratulujeme.
9 jazdcov štartovalo v triede E2 – špeciál do 2000ccm, tretie miesto v triede si vybojoval dablér Jula Radiča, na Peugeote 205 Mi16, Zoltán Lovász, druhú pozíciu obsadil Juraj Debnár na Renault Clio 2 z JUTOMA Racing a najrýchlejším jazdcom bol v tejto triede znovu ako pred mesiacom,po prvých dvoch jazdách, Pavol Buky Buček, na Tiger Racing Super6 , z tímu ALL4RACE.
Triedu E3 + 2000ccm, zaplnilo 8 slalomárov, tretie miesto si vybojoval Martin Páleník na slalomovom špeciáli Suzuki Swift, druhé miesto len o tesné 4 stotiny sekundy si uchmatol na ďalšom slalomovom špeciáli Fiat 126 Proto, Robert Pástor za tím RP Racing Team a najrýchlejšiemu jazdcovi v triede, ktorému patrilo prvenstvo, sa stal Ladislav Paksi, na Honde Civic 1.6VTi Turbo, z tímu ALL4ACE.
Tímovú trofej, si v piatok odnášal tím ALL4RACE, s jazdcami Ladislav Pakši, Matej Farkaš a Pavol Buček.
V ženskej triede tzv. Lady trophy, bojovalo 5 slalomáriek, kde jazdili vyrované časy a všetky tri ženy sa zmestili do necelých 4 sekúnd. Bronz si uchmatla, Kikuška Hruši Hrušovská na Honde Civic za tím JAPracing, miešať poradie šampionátu, sa už rozhodla z hurta, hneď na jej treťom štarte v sezóne, Nika Purková Puršová, s Hondou CRX, taktiež za tím JAPracing, kedysi jazdiaca úplne iný štýl stopy v autocrosse (ani sa jej nedivíme, keď celá rodina žije celý život motoršportom)  ktorá si vybojovala striebornú priečku a zlato v triede s plným počtom bodov, si uchmatla dobre známa Julie Růžičková na Mini Cooper S, z tímu because race team. Gratulujeme.
Najrýchlejšia trojica slalomárov zo všetkých 87 zúčastnených, 6 kola šampionátu, vyzerala nasledovne:
1. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE (SK)
2. Ladislav Paksi, Honda Civic Turbo, ALL4RACE (SK)
3. Robert Pástor, Fiat 126 Proto, RP Racing Team (SK)
Krásne počasie, na vyhlásenie výsledkov pretrvávalo aj naďalej a jazdci, ktorí ostali v depe, si mohli pomeniť skúsenosti, dojmy, poprestavovať svoje techniky, pogrilovať, zabaviť sa , alebo sa dobre pripraviť a vyspať , kde nás ráno čakalo ďalšie kolo šampionátu 2019.
Sobota, 6.7.2019, 9:00 začínalo 7. kolo šampionátu autoSlalomShowCup 2019, v ktorom štartovalo o trochu menej a to 78 slalomárov, na trati v opačnom smere, s dĺžkou 1300 metrov. Počasie z rána jemne pod mrakom, neskôr prešlo do slnečných horúčav, atmosféra opäť na jednotku a tak nič nebránilo jazdcom, opäť si zmerať svoje sily.
Do triedy S1, pokračovalo 6 slalomárov, tentoraz sa na novej trati poradie trochu premiešalo a tretie miesto patrilo Šimon Hajdamár, na Toyote Yaris, druhé miesto obsadil Jaroslav Parajka na Mazde MX-5 a najrýchlejším jazdcom v triede aj pre tento deň, bol Attila Ati Sidó na Mazde MX-5.
Súťažnú triedu S2 – nad 1600ccm, obsadilo 9 jazdcov, tretiu najrýchlejšiu pozíciu si vybojoval Lubos Ziman na Subaru Impreza STi, striebornú pozíciu si vymenili s Michal Procházka na Opel Astra OPC z tímu Opel Team Slovakia a prvú pozíciu v triede si aj tentoraz s prehľadom vybojoval Peter Hodoš na Chevrolet Corvette.
A1 – do 1400ccm, na trať vyrazilo zopakovať si súboj, 15 slalomárov, poradie najrýchlejšej trojice ostalo nezmenené, tretie miesto opäť obsadil Marián Rybár na Nissane Micra z tímu ALL4RACE, striebornú pozíciu si aj v sobotu vybojoval Juraj Galbavý z tímu Molsotechna Racing Team na Škode 105 a prvenstvo ostalo v rukách Mato Dvorský, na Škoda 105 z tímu ,,stará,ale povláči´´.
A2 – do 1600ccm, tu štartovalo v sobotu 9 jazdcov, Bronz si vybojoval Róbert Galovič na Citroene Saxo VTS, druhá pozícia patrila Zdenko Gergel ml., z tímu Auto Fol Race Team, na Citroene Saxo VTS a prvenstvo si ani dnes z rúk nepustil Michal Novák, z tímu PRO RACING , na Citroen Saxo VTS. Gratulujeme.
V triede A3 – do 2000ccm súperilo 8 slalomárov, bronz si opäť vyjazdil Ján Struhár na Mazde MX-5, druhí najrýchlejší v tejto triede na svojej Hondy Civic VTi R+, sa stal David Nemcek z tímu JAPracing a prvé miesto po tesných súbojoch si v sobotu odnášal Attila Ati Sidó na Honde Civic.
Do triedy A4 + 2000ccm , nastúpilo v sobotu 7 jazdcov, tretí najrýchlejší v silnej konkurencií jazdcov a ich vozidiel, sa stal Milan Gross z tímu H+Garage, na dieslovej Honde Civic 8g, druhé miesto si odnášal Peter Purgina na Opel Astra J OPC a zaslúženú prvú pozíciu si udržal Dušan Škulavík na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi.sk. Gratulujeme.
E1 – špeciál do 1600ccm, 13 jazdcov, nedojazdil Drahomír Osvald, ktorému Mazda MX-5 v druhej jazde vypovedala službu. Najrýchlejšia trojica skončila nasledovne, tretie miesto si vyjazdil Nejaký Peťo Makši na Škode 105 za tím Molsotechna Racing Team, kde si opravil neúspech včerajšieho dňa, keď ho sklamala technika, hneď po preteku utekali chalani z Molsotechna Racing Team do garáže a za 4 hodiny boli pripravený na dnešnú odvetu, ktorá sa zadarila. Druhé miesto odjazdil Andrej Hronec za tím RP racing team na Honde Civic VTi a najrýchlejším jazdcom v tejto triede, sa stal Matúš Urík na Peugeote 106 z tímu JLM Racing.
Triedu E2 – do 2000ccm, obsadilo 5 jazdcov, tretím najrýchlejším v sobotu bol Július Radič na Peugeote 205 Mi16, tím Rival Car, druhý najrýchlejší sa stal Juraj Debnár z JUTOMA Racing na Renault Clio 2 a prvú priečku si opäť vybojoval, Pavol Buky Buček, Tiger racing Super6 , z tímu ALL4RACE. Gratulujeme.
Sobota pre triedu E3 + 2000ccm, taktiež 5 jazdcov, bronzovú priečku obsadil Stanislav Buzalka na Mitsubishi Lancer Evo9, z tímu JUTOMA Racing, striebro si odnášal Ladislav Paksi na Honde Civic 1.6 VTi Turbo, z tímu ALL4RACE a zlato patrilo Robert Pástor na Fiate 126 Proto z tímu RP Racing team.
Tímovú trofej, si po tesnom súboji s tímom RP Racing Team, aj v sobotu prevzal tím ALL4RACE, s jazdcami Ladislav Pakši, Marián Rybár a Pavol Buček.
V ženskej triede pokračovalo v sobotu 5 slalomáriek, ale všetky bojovali naplno a tak sa ich pozície trošku premiešali. Bronz patril Nika Purková Puršová, s Hondou CRX, tím JAPracing, na striebornú priečku sa posunula Julie Růžičková na Mini Cooper S, z tímu because race team a zlato v rukách si ochutnala v sobotu Kikuška Hruši Hrušovská na Honde Civic, za tím JAPracing, Gratulujeme vám.
Absolútne najrýchlejšia trojica slalomárov, 7 kola šampionátu:
1. Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE (SK)
2. Róbert Pástor, Fiat 126 Proto, RP Racing Team (SK)
3. Ladislav Pakši, Honda Civic Turbo, ALL4RACE (SK)
Krásny víkend, plný zážitkov, zábavy, adrenalínu, nových priateľstiev, nám skončil.
Chceme sa poďakovať aj partnerom podujatia: Technomat SK s.r.o.Trnava, MillersOils, záchranári Rescue Team Kľačno - Marian Weindling, Riders Burger Grill, JLM aditíva, Buček CNC-Obrábanie s.r.o. VAB-reklama Lucia Šimová, časomiera Tamás Nadasdi, Dj Dodes Makan, Martinko Klingáčik, Maťo Šujanský, traťoví komisári, majiteľom motokárovej dráhy Trebatice.
- výsledky 6-7.kola nájdete na domácom webe, aktualizovanú tabuľku šampionátu v priebehu pár dní a oficiálnu fotogalériu očakávajte zajtra

Hľadáme kameramana na spoluprácu do sezóny 2019´, ak niekto máte dobrého známeho, čo ho baví robiť zábery a niečo zostrihať, nech nás skontaktuje. Bližšie info e-mailom alebo telefonicky, prípadne Facebook.

info.hukot@gmail.com

0904 / 002102 - Semir

VŠETKY STARŠIE PRÍSPEVKY,NÁJDETE V ARCHÍVE :

https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/archiv/

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport