REPORT druhého kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Počas Veľkonočných sviatkov, sme pokračovali druhým kolom šampionátu, v dobre známom areáli Agrokomplexu v Nitre, na najdlhšej trati v histórií autoslalomu, 3040metrov, pre mnohých známou aj ako malá RZ-ta, uplynulú sobotu, 20.4. . Štartová listina opäť nabitá plnou zostavou a zvučnými známymi menami, čo naznačovalo parádne súboje počas celého dňa.  Nitra nás privítala ráno krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 23´stupnov.  Na štartovú čiaru sa postavilo 103 jazdcov.
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil nový slalomár,Patrik Troška, na starej, ale pekne zachovalej dáme, Honde CRX ed9,ktorých už na ceste moc nevídať. Druhá priečka patrila Tomášovi Vajdovi, na SuzukiSwift z tímu Hot Hatch Team a prvé miesto si uchmatol Šimon Hajdamár , jazdiaci s Toyotou Yaris.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 9 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 6 slalomárov, z toho poriadne pomiešali poradie dve ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil, Miroslav Višňa, so svojim BMW e90 330i, o necelé dve sekundy v súčte časov si druhé miesto uchmatla Júlie Ružičková z Čiech, na svojom Mini Cooper S, jazdiaca pod tímom BecauseRace Team a prvenstvo si odniesol LubošZiman, z tímu Zimoracing, na SubaruImpreza WRX Sti.
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
13 slalomárov v tejto kategórií, sa pobilo o pozície na bedni. Tretie miesto si odnášal Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu MolsotechnaRacing Team, prvé miesto a plný počet bodov v kategórií opäť, pre Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme.
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Krásne zastúpenie, 17 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Tentokrát mala automobilka Honda slabé zastúpenie a na bedni to vyzeralo nasledovne, 3x Citroen.
Tretie miesto vyjazdil Peter Ponec, Citroen C2 VTS, z tímu PlanetaRally. Striebro si odniesol Peter Holubčík, z tímu ZA-Race team na CitroeneSaxo VTS a prvenstvo opäť uchmatol Michal Novák, CitroenSaxo VTS, tím ProRacing.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 13 jazdcov, do medzinárodných súbojov v triede, dvaja zástupcovia Rakúska a jeden z Maďarska. Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Martin Škopek, na Mazde MX-5, druhé miesto si vybojoval na naftovom Seate Ibiza, NikolasHreblay a prvenstvo si odnášal spokojný AttilaSidó, ktorého technika po fiasku v Žiline, fungovala teraz na 101%, k tomu pridáme zručnosť jazdca, poriadnu motiváciu a máme hneď možnosť vidieť niečo neskutočné na trati,  čo sme videli aj v súbojoch absolútneho poradia
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo 10 slalomárov, z toho dve dámy.  Najlepšie sa zadarilo a tretie miesto si vybojoval Dušan Škulavík, na Mazde MX-5, z tímu auto-hifisk. Druhú pozíciu si opäť uchmatol matador Michal Majerík na BMW e36. Zlato si odnášal Matej Farkaš, na jeho parádnom peklostroji, s nezameniteľnou zvukovou kulisou, s ktorým predvádzal fascinujúce prejazdy a uprel na seba zrak všetkých divákov Audi 90 quattro, z tímu ALL4RACE.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 15 kde sme sledovali taktiež veľmi zaujímavé súboje. Tretiu pozíciu obsadil z tímu nanodry.sk na Honde CRX, Martin Filípek. Druhá priečka odchádzala v rukách nováčika, ktorého si isto mnoho ľudí hneď zapamätalo ako silného súpera do sezóny, Peter Makši na Škode 105. A zlato si udržal Matúš Urík, z JLM Racing teamu, na Peugeote 106. Gratulujeme.
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
Najviac obsadená a najsilnejšia trieda,  sa v Nitre stala E2, 18 jazdcov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku obsadil Juraj Debnár na RenaulteClio 2, z tímu JutomaRacing, striebrodržal v rukách Lukáš Kotrč , pre ktoré ho doviezol dieslový VW Golf 2 a zlato ostalo na domácej Nitrianskej pôde, v rukách silného hráča,Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 s veľkým časovým rozdielom. Gratulujeme. PS: čakáme na silného stáleho konkurenta... kto si pripraví techniku lepšie ako Palino a dokáže ho porážať??? Minimálne udržať s ním tempo?   do budúcna sme veľmi zvedavý
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať 7 jazdcov, najlepšie sa darilo a tretie miesto si odnášal Tomáš Debnár na BMW e46 330i, druhú pozíciu si vyjazdil Peter Sliacky, na BMW 323ti a najrýchlejším jazdcom v triede bol Vladimír Vlha, na MitsubishiLancerEvo VIII, za tím Sršeň racing.
Ženy za volantom, opäť nechali za sebou mnoho silných jazdcov, zmerať si sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien, si prišlo v počte 8. Bronzová priečka patrila Simone Hofierkovej, ktorá s apo dlhšej dobe vrátila na trať medzi nás, na FordFiesta ST, striebornú pozíciu udržala Katarína Klenková na Honde CivicVTi, za tím Garagemotorsport a zo zlata sa radovala bojovníčka z čiech, Júlie Ružičková na Mini Cooper S , z tímu BecauseRace Team. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej druhého kola, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 1,1,3, ktoré vybojovali jazdci, Matej Farkaš, Pavol Buček, Marián Rybár.
Absolútne najrýchlejší jazdci z celkového počtu 103 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Attila SIDÓ, Honda Civic – 4:36,47
2.miesto: Vladimír VLHA, MitsubishiLancerEvo VIII, Sršeň racing – 4:36,17
1.miesto: Pavol Buky Buček, Tiger Racing Super6, ALL4RACE – 4:17,66

Druhé kolo štvrtej sezóny v Nitre, sme úspešne dojazdili, chceli by sme sa poďakovať opäť  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditivask, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský,fotografom ing.Lubomír Kalina,Andrej Vitek,Lukáš Štefanec,Marián Bartoš, za mnoho krásnych momentiek jazdcom, kameramanovi Jozef Dóczy,kde čakáme parádny video zostrih, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling, Jozef Daniš, za záštitu podujatia,vedeniu Agrokomplex Nitra , bufetu RidersBurgersGrill, časomiere TamásNádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve + všetkým traťovým komisárom.
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa opäť o 3 týždne a to 18.5.2019, sobota v novom veľkom, širokom priestore, nová trať, letisko Boľkovce pri Lučenci.  Registráciu jazdcov, do tretieho kola, spúšťame zajtra, 25.4.2019.
 

REPORT úvodného kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019
Úvodné kolo sme odmávali na novom mieste, novej trati v kalendári šampionátu a tou sa stalo letisko v Žiline, uplynulú sobotu, 30.3. . Ako predpovedala už štartová listina pred mesiacom, ktorá sa naplnila behom necelých 72 hodín, táto sezóna bude nabitá skvelými jazdcami, silnými strojmi, nováčikmi v našej komunite a po zimnej prestávke opäť parádnej atmosféry. Ako sa do novej sezóny patrí, Žilina nás privítala rán krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 18´stupnov, lepšie sme si ani nemohli priať.  Na štartovú čiaru sa v Žiline postavilo 125 jazdcov, ktorých čakala trať s dĺžkou 2200 metrov a 53 slalomovými bránkami.  
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil Tomáš Vajda, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team a o prvé miesto celý deň bojovali Branislav Goga na Honde CRZ, so Šimonom Hajdamárom , jazdiacim s Toyotou Yaris. Rozdiel v súčte dvoch časov bol len 56 stotín a to zaručilo prvé miesto Braňovi.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 18 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 15 slalomárov, z toho miešali poradie aj tri ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil Dušan Škulavík na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk, o tri sekundy rýchlejšie na kolo jazdil Michal Procházka s Opel Astra OPC ,ktorý si zaslúžene a čistými jazdami vybojoval druhú pozíciu a prvenstvo si odniesol nováčik, Daniel Pažický, na svojom Audi TTRS. Novo vzniknuté triedy S, sa ukázali ako správna voľba a našli si svoje obsadenie slalomármi, tešíme sa na ďalšie zaujímavé súboje v týchto triedach. 
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Najväčšie zastúpenie mala jednoznačne značka Honda, to až ôsmimi jazdcami z počtu 13 v tejto kategórií, ale na dedňu sa nedokázala v sobotu dostať ani jedna. Tretie miesto si po súboji s Attilom Pomozim na Honde Civic, udržal ostrieľaný slalomár Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team, kde sme mohli vidieť, že Jurajových veľa hodín strávených v garáži počas zimnej prestávky, spojenej s úpravami svojho vozidla, priniesli svoje ovocie a túto sezónu žeby prevzal žezlo po Michalovi Klenkovi?  uvidíme. Ďalší čo nezaspal na vavrínoch cez zimu, okrem toho že sa zúčastňoval WinterCup-u na daily car-e, investoval čas a financie aby doladil jediný chybný článok na svojej technike a to podvozok, si odniesol prvé miesto a plný počet bodov v kategórií, Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Bohaté zastúpenie 20 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Večná, zdá sa nikdy nekončiaca rivalita v tejto triede medzi automobilkami Honda a Citroen sa ukázala že bude opäť aj v tejto sezóne pokračovať.  Azda najtesnejší súboj sa odohral práve tu, kde o bronz bojovali na tisícinu sekundy Filip Kúš s Hondou Civic VTi a domáci jazdec Peter Holubčík na Citroene Saxo VTS. Súboj bol tak tesný že výsledný čas bol v rozdiele jednej stotiny sekundy, čo pri preťatí cieľovej fotobunky, nie je asi ani hrúbka rámika na ŠPZ, takže obom jazdcom poklona za výkon, ale bronz sa podarilo uchmatnúť na domácej pôde, Petrovi Holubčíkovi, z tímu ZA-Race team na Citroene Saxo VTS. Striebro si odniesol dvojnásobný majster triedy A2, Michal Novák, ktorého som na trati osobne asi z ničím iným, ako s vozidlom Citroen Saxo VTS nevidel. Ich súboj bol taktiež extrémne tesný a rozdiel v súčte časov bol iba 6 stotín... Michal ale na tejto trati nestačil na rýchlejšieho Radoslava Pašku, jazdiaceho na Honde Civic VTi, ktorý si z rúk zlato a plný počet bodov z triedy do šampionátu nechcel pustiť a ako jediný pokoril čas trate v triede pod 1:34sekúnd. Gratulujeme, veľmi vyrovnaná kategória, toto sa nám páči, ostré tesné súboje.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 16 jazdcov. Jedno vozidlo nedojazdilo a to horúci favorit Attila Sidó, ktorého smola prenasledovala od rána, ako si sadol doma za volant sprievodného vozidla, po ceste sa mu pri Piešťanoch pokazila odťahovka, i tak sa dostavil včas do Žiliny, ale nebolo mu súdene si novú trať užiť s ostatnými, kde zhruba 500 metrov po štarte prvého kola, mu vypovedala službu prevodovka... Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Vlado Okáli na Renault Clio RS z tímu Voki racing, druhé miesto si vybojoval na náhradnom vozidle Toyota Celica, Martin Rehák z tímu MR Hobby Racing Team a prvenstvo si opäť nenechal zobrať Dávid Nemček so svojou Hondou Civic z tímu JAPracing. 
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo zmerať si sily, 14 slalomárov. Opäť už tretí dramatický súboj sa odohral aj v tejto triede o tretiu pozíciu, medzi skúsenými slalomármi, Martinom Jandošekom, ktorý sedlá Ford Fiesta ST, za Hot Hatch team a Lukášom Peckom na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi sk, ktorý o chlp, t.j. 1 stotiny sekundy, zvíťazil v súčte časov a odniesol si bronz v tejto triede. Druhú pozíciu obsadil matador Michal Majerík na BMW e36, ktorého technika v úvode sezóny dokonale funguje, tak dúfame že mu to vydrží počas celej sezóny. Zlato si odnášal na nevídanom, raritnom vozidle slávneho formulového jazdca Ayrtona Sennu, ktorý bol veľkým ťahákom pre oči divákov, ale aj jazdcov, Honda NSX, z tímu JAPGARAGE, Ján Poláček.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 19 jazcov priniesla taktiež zaujímavé súboje. Lucie Červenková z Čiech, na Citroene Saxo sa čistými jazdami vyšplhala vysoko až na štvrtú pozíciu, kde nechala za sebou mnoho silných jazdcov. Tretiu pozíciu obsadil z tímu LAMA racing na Škode Felícia, Marek Húska, ktorý ako sme mohli vidieť v sobotu, sa určite posnaží miešať poradie tohtoročného šampionátu tejto triedy. Druhá priečka ostala na domácej pôde v tíme ZA-Race Team, ktorú si po tesnom súboji o prvenstvo odniesol Matúš Urík na Peugeote 106. A zlato tak odchádzalo za hranice, v rukách Jiřího Juříka ktorý sedlal Citroen Saxo VTS, z tím AZ Sport. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
18 jazdcov z troch štátov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku v českých farbách obsadil Michal Červenka na Peugeot 205 GTi, z tímu AZ Sport, striebro ostalo zafarbené slovenskou trikolórou v rukách Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 a zlato zafarbili rakúske farby, rýchleho jazdca Patrick Mayer, s jeho VW Golf GTi, za tím MAYER motorsport.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať do Žiliny 7 jazdcov, smola ale v prvej ostrej jazde chytila za ruku Martina Chasníka na VW Buggy, ktorému vypovedala službu prevodovka... Ostalo v súbojoch 6 jazdcov kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si odnášal rakúsky jazdec Alexander Rossi na Honde Civic, druhé miesto si z rúk nepustil Ladislav Pakši na Honde Civic Turbo z tímu ALL4RACE a prvenstvo si udržal Miroslav Tichý z tímu PRORACING na Catterhame CS260.
Ženy za volantom, na ktoré môžeme povedať že vedia kde je ich miesto (doma v kuchyni to rozhodne nebude)  nechali za sebou mnoho silných jazdcov, si zmerali sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien. Bronzová pozícia v českých farbách, patrila zaslúžene pre Jiřinu Mrázkovú, jazdiacu na Ford Fiesta ST, strieborná pozícia ostala doma v rukách Zlatici Radičovej, ktorej nová technika Peugeot 205 Mi16, i napriek jazdeniu bez serva, sadla do rúk a v českých farbách vialo zlaté prvenstvo Lucie Červenkovej, na Citroene Saxo VTS. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej úvodného kola tesne , ale predsa, medzi ALL4RACE a AZ Sport, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 2,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár. 
Absolútne najrýchlejší jazdci z veľkého počtu 125 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Miroslav Tichý, PRORACING, Catterham CS260 – 2:59,46
2.miesto: Pavol Buky Buček, ALL4RACE, Tiger Racing Super6 – 2:53,78
1.miesto: Patrick Mayer, MAYER motorsport, VW Golf GTi – 2:50,33
 
Úvodne kolo štvrtej sezóny na novej trati máme za sebou, chceli by sme sa poďakovať  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, kameramanovi Jozef Dóczy, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling a spol. za záštitu podujatia, letisku Žilina a riaditeľovi za priestor, bufetu Riders Burgers Grill , časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve, ktoré mali ráno trochu dosť nabitý program  , traťovým komisárom. 
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa už o 3 týždne a to presne 20.4.2019 sobota – Agrokomplex Nitra. Registrácia už od včera beží na tradičnom domácom webe šampionátu – www hukotmotorsport sk/autoslalomshow/registracia . Všetky informácie k druhému podujatiu šampionátu 2019, dostanete do emailových schránok, poprosíme jazdcov ktorí používajú email- azet (ktorý má problém s hromadnými e-mailami) aby si ho zmenili za taký, ktorý funguje bez problémov, alebo vytvorili napr. gmail, hotmail, centrum a pod,  poslali nám ho, buď na FB správou, e-mailom, alebo vyplnenim formulara na stránke hukotmotorsport, aby ste mali prísun všetkých informácií k šampionátu zakaždým. Ďakujeme a vidíme sa v Nitre ;-)

REPORT úvodného kola štvrtej sezóny, autoSlalomShow Cup 2019

Úvodné kolo sme odmávali na novom mieste, novej trati v kalendári šampionátu a tou sa stalo letisko v Žiline, uplynulú sobotu, 30.3. . Ako predpovedala už štartová listina pred mesiacom, ktorá sa naplnila behom necelých 72 hodín, táto sezóna bude nabitá skvelými jazdcami, silnými strojmi, nováčikmi v našej komunite a po zimnej prestávke opäť parádnej atmosféry. Ako sa do novej sezóny patrí, Žilina nás privítala rán krásnym slnečným počasím, ktoré sa cez deň vyšplhalo až na skvelých 18´stupnov, lepšie sme si ani nemohli priať.  Na štartovú čiaru sa v Žiline postavilo 125 jazdcov, ktorých čakala trať s dĺžkou 2200 metrov a 53 slalomovými bránkami.  
-Súťažná trieda S1 (fabrické vozidlá do 1600ccm):
Zúčastnili sa 4 jazdci, tretie miesto si vyjazdil Tomáš Vajda, na Suzuki Swift z tímu Hot Hatch Team a o prvé miesto celý deň bojovali Branislav Goga na Honde CRZ, so Šimonom Hajdamárom , jazdiacim s Toyotou Yaris. Rozdiel v súčte dvoch časov bol len 56 stotín a to zaručilo prvé miesto Braňovi.
-Súťažná trieda S2 (fabrické vozidlá nad 1600ccm):
Tu sa prihlásilo 18 jazdcov, traja nováčikovia sa zľakli konkurencie a ráno odštartovalo do súbojov 15 slalomárov, z toho miešali poradie aj tri ženy. Nakoniec tretí najrýchlejší do cieľa dorazil Dušan Škulavík na Mazde MX-5, z tímu auto-hifi sk, o tri sekundy rýchlejšie na kolo jazdil Michal Procházka s Opel Astra OPC ,ktorý si zaslúžene a čistými jazdami vybojoval druhú pozíciu a prvenstvo si odniesol nováčik, Daniel Pažický, na svojom Audi TTRS. Novo vzniknuté triedy S, sa ukázali ako správna voľba a našli si svoje obsadenie slalomármi, tešíme sa na ďalšie zaujímavé súboje v týchto triedach. 
-Súťažná trieda A1 (upravené vozidlá do 1400ccm):
Najväčšie zastúpenie mala jednoznačne značka Honda, to až ôsmimi jazdcami z počtu 13 v tejto kategórií, ale na dedňu sa nedokázala v sobotu dostať ani jedna. Tretie miesto si po súboji s Attilom Pomozim na Honde Civic, udržal ostrieľaný slalomár Marián Rybár, jazdiaci na Nissan Micra, druhé miesto vybojoval Juraj Galbavý na Škoda 105 z tímu Molsotechna Racing Team, kde sme mohli vidieť, že Jurajových veľa hodín strávených v garáži počas zimnej prestávky, spojenej s úpravami svojho vozidla, priniesli svoje ovocie a túto sezónu žeby prevzal žezlo po Michalovi Klenkovi?  uvidíme. Ďalší čo nezaspal na vavrínoch cez zimu, okrem toho že sa zúčastňoval WinterCup-u na daily car-e, investoval čas a financie aby doladil jediný chybný článok na svojej technike a to podvozok, si odniesol prvé miesto a plný počet bodov v kategórií, Matej Dvorský, Škoda 105 z tímu ´´stará,ale povláči´´. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda A2 (upravené vozidlá do 1600ccm):
Bohaté zastúpenie 20 slalomármi, prinieslo divákom zaujímavé pohľady, prejazdy, súboje na trati. Večná, zdá sa nikdy nekončiaca rivalita v tejto triede medzi automobilkami Honda a Citroen sa ukázala že bude opäť aj v tejto sezóne pokračovať.  Azda najtesnejší súboj sa odohral práve tu, kde o bronz bojovali na tisícinu sekundy Filip Kúš s Hondou Civic VTi a domáci jazdec Peter Holubčík na Citroene Saxo VTS. Súboj bol tak tesný že výsledný čas bol v rozdiele jednej stotiny sekundy, čo pri preťatí cieľovej fotobunky, nie je asi ani hrúbka rámika na ŠPZ, takže obom jazdcom poklona za výkon, ale bronz sa podarilo uchmatnúť na domácej pôde, Petrovi Holubčíkovi, z tímu ZA-Race team na Citroene Saxo VTS. Striebro si odniesol dvojnásobný majster triedy A2, Michal Novák, ktorého som na trati osobne asi z ničím iným, ako s vozidlom Citroen Saxo VTS nevidel. Ich súboj bol taktiež extrémne tesný a rozdiel v súčte časov bol iba 6 stotín... Michal ale na tejto trati nestačil na rýchlejšieho Radoslava Pašku, jazdiaceho na Honde Civic VTi, ktorý si z rúk zlato a plný počet bodov z triedy do šampionátu nechcel pustiť a ako jediný pokoril čas trate v triede pod 1:34sekúnd. Gratulujeme, veľmi vyrovnaná kategória, toto sa nám páči, ostré tesné súboje.
-Súťažná trieda A3 (upravené  vozidlá do 2000ccm):
Na štart sa postavilo 16 jazdcov. Jedno vozidlo nedojazdilo a to horúci favorit Attila Sidó, ktorého smola prenasledovala od rána, ako si sadol doma za volant sprievodného vozidla, po ceste sa mu pri Piešťanoch pokazila odťahovka, i tak sa dostavil včas do Žiliny, ale nebolo mu súdene si novú trať užiť s ostatnými, kde zhruba 500 metrov po štarte prvého kola, mu vypovedala službu prevodovka... Tretím najrýchlejším jazdcom v triede A3, sa stal Vlado Okáli na Renault Clio RS z tímu Voki racing, druhé miesto si vybojoval na náhradnom vozidle Toyota Celica, Martin Rehák z tímu MR Hobby Racing Team a prvenstvo si opäť nenechal zobrať Dávid Nemček so svojou Hondou Civic z tímu JAPracing. 
-Súťažná trieda A4 (upravené vozidlá nad 2000ccm):
Na štart triedy A4 sa postavilo zmerať si sily, 14 slalomárov. Opäť už tretí dramatický súboj sa odohral aj v tejto triede o tretiu pozíciu, medzi skúsenými slalomármi, Martinom Jandošekom, ktorý sedlá Ford Fiesta ST, za Hot Hatch team a Lukášom Peckom na Mazde MX-5 z tímu auto-hifi sk, ktorý o chlp, t.j. 1 stotiny sekundy, zvíťazil v súčte časov a odniesol si bronz v tejto triede. Druhú pozíciu obsadil matador Michal Majerík na BMW e36, ktorého technika v úvode sezóny dokonale funguje, tak dúfame že mu to vydrží počas celej sezóny. Zlato si odnášal na nevídanom, raritnom vozidle slávneho formulového jazdca Ayrtona Sennu, ktorý bol veľkým ťahákom pre oči divákov, ale aj jazdcov, Honda NSX, z tímu JAPGARAGE, Ján Poláček.
-Súťažná trieda E1 (špeciál do 1600ccm):
Nabitá trieda špeciálov v počte 19 jazcov priniesla taktiež zaujímavé súboje. Lucie Červenková z Čiech, na Citroene Saxo sa čistými jazdami vyšplhala vysoko až na štvrtú pozíciu, kde nechala za sebou mnoho silných jazdcov. Tretiu pozíciu obsadil z tímu LAMA racing na Škode Felícia, Marek Húska, ktorý ako sme mohli vidieť v sobotu, sa určite posnaží miešať poradie tohtoročného šampionátu tejto triedy. Druhá priečka ostala na domácej pôde v tíme ZA-Race Team, ktorú si po tesnom súboji o prvenstvo odniesol Matúš Urík na Peugeote 106. A zlato tak odchádzalo za hranice, v rukách Jiřího Juříka ktorý sedlal Citroen Saxo VTS, z tím AZ Sport. Gratulujeme. 
-Súťažná trieda E2 (špeciál do 2000ccm):
18 jazdcov z troch štátov si poriadne zmeralo sily. Tretiu priečku v českých farbách obsadil Michal Červenka na Peugeot 205 GTi, z tímu AZ Sport, striebro ostalo zafarbené slovenskou trikolórou v rukách Pavla Bučeka, z tímu ALL4RACE na Tiger Racing Super6 a zlato zafarbili rakúske farby, rýchleho jazdca Patrick Mayer, s jeho VW Golf GTi, za tím MAYER motorsport.
-Súťažná trieda E3 (špeciál nad 2000ccm):
Tu si to prišlo rozdať do Žiliny 7 jazdcov, smola ale v prvej ostrej jazde chytila za ruku Martina Chasníka na VW Buggy, ktorému vypovedala službu prevodovka... Ostalo v súbojoch 6 jazdcov kde sa najlepšie darilo a tretie miesto si odnášal rakúsky jazdec Alexander Rossi na Honde Civic, druhé miesto si z rúk nepustil Ladislav Pakši na Honde Civic Turbo z tímu ALL4RACE a prvenstvo si udržal Miroslav Tichý z tímu PRORACING na Catterhame CS260.
Ženy za volantom, na ktoré môžeme povedať že vedia kde je ich miesto (doma v kuchyni to rozhodne nebude)  nechali za sebou mnoho silných jazdcov, si zmerali sily zvlášť medzi sebou v súťažnej triede Žien. Bronzová pozícia v českých farbách, patrila zaslúžene pre Jiřinu Mrázkovú, jazdiacu na Ford Fiesta ST, strieborná pozícia ostala doma v rukách Zlatici Radičovej, ktorej nová technika Peugeot 205 Mi16, i napriek jazdeniu bez serva, sadla do rúk a v českých farbách vialo zlaté prvenstvo Lucie Červenkovej, na Citroene Saxo VTS. Ženy, dole klobúk ;-) Gratulujeme.
Tímovú trofej úvodného kola tesne , ale predsa, medzi ALL4RACE a AZ Sport, vyhral tím ALL4RACE, s umiestneniami 2,2,3, ktoré vybojovali jazdci, Ladislav Pakši, Pavol Buček, Marián Rybár. 
Absolútne najrýchlejší jazdci z veľkého počtu 125 slalomárov, sa stali:
3.miesto: Miroslav Tichý, PRORACING, Catterham CS260 – 2:59,46
2.miesto: Pavol Buky Buček, ALL4RACE, Tiger Racing Super6 – 2:53,78
1.miesto: Patrick Mayer, MAYER motorsport, VW Golf GTi – 2:50,33
 
Úvodne kolo štvrtej sezóny na novej trati máme za sebou, chceli by sme sa poďakovať  najprv vám, jazdcom, za poriadok, disciplínu a celkový priebeh, partnerom šampionátu, Technomat SK s.r.o. Trnava, MillersOils SK, JLM-aditiva sk, ktorý pripravili ceny k pohárom pre víťazov, oficiálnemu fotografovi Maťo Šujanský, kameramanovi Jozef Dóczy, Záchranárom RESCUE team Klačno, Marián Weidling a spol. za záštitu podujatia, letisku Žilina a riaditeľovi za priestor, bufetu Riders Burgers Grill , časomiere Tamás Nádasdi, VAB reklama – Lucia Šimová , dievčatám na administratíve, ktoré mali ráno trochu dosť nabitý program  , traťovým komisárom. 
Víťazom a všetkým jazdcom gratulujeme a vidíme sa už o 3 týždne a to presne 20.4.2019 sobota

 

WINTER CUP autoslalom / Memoriál Tóna Jalakšu je za nami.

- V pvrom kole si na zasneženej trati vybojoval absolútne prvenstvo, jazdec z Maďarska, Marci Kankowszky na Audi A4 Quattro, tretie miesto si chytil ďalší jazdec na vozidle s pohonom 4x4, Matej Dvorský, ktorý nechal svoju preslávenú škodovku doma, na svojom Winter káre BMW, a medzi nich na druhú priečku sa vopchal Peter Potocký na Honde Civic s pohonom prednej nápravy , Gratulujeme.

- 2.kolo prinieslo ešte zaujímavejšie podmienky, kde sa vystriedal mráz,ľad, sneh, dážď a na polovici trate aj asfalt. Jazdci tak mali čo dočinenia s vymýšlaním taktík , obutím a jazdeckou stopou :-) Tu sa najlepšie popasovali s podmienkami ako tretí, Andrej Hronec na Honde Civic VTi, druhý absolútne skončil jazdec z Maďarska, Marci Kankowszky na Audi A4 Quattro a absolútne prvenstvo si odniesol Peter Potocký na Honde Civic, ktorý všetkým ukázal, ako sa FWD má jazdiť v tých najhorších podmienkach. Gratulujeme

- 3.kolo sa konalo začiatkom februára, počasie sa menilo a tentokrát to bola mokrá trať, čo nám priniesol intenzívny dážď, ktorý prebiehal noc pred podujatím, našťastie sa ráno počasie umúdrilo a pršať prestalo. Na mokrej trati sa najlepšie darilo: tretie miesto, Peter Potocký, Honda Civic, druhé miesto obsadil Andrej Hronec na Honde Civic staršej generácie ale o to výkonnejšej s označením VTi, a absolútne prvenstvo si vyjazdil Tibor Gloznek na Seate Ibiza.

- Ráno, v deň posledného 4.kola šampionátu, nás privítalo bezvetrie a krásne slnečné počasie s teplotou -7 stupňov, čo ale následne počas prvej tréningovej jazdy vystúpalo na plusových hodnôt a tak kásny jarný pretek mohol odštartovať. Techniku pred sezónou si na posledné kolo prišiel doladiť aj Juraj Debnár, na Renaulte Clio 2, z tímu JUTOMA Racing. Ako sme mali možnosť vydieť, očividne ju má dobre nastavenú, lebo to vytiahol na absolútne prvenstvo. Za nim na striebornej priečke absolútneho poradia ,dorazil do cieľa so stratou cca 1,5sekundy, Tibor Gloznek na Seate Ibiza a tretie miesto si odniesol i po menšej kolízií, Peter Suríni na Peugeote 106 z tímu Café Racing, Gratulujeme !

- WINTER CUP autoslalom sme včerajším dňom ukončili. Presne včera 23.2.2019´, bolo rok tomu, čo nás opustil , viac ako priateľ, jeden z našej komunity: Tóno Jalakša, na ktorého počesť ste odjazdili zimný šampionát, česť jeho pamiatke (Tono1 NAVŽDY).  Najlepších jazdcov vyhodnotíme a oceníme, 30.3.2019´ na prvom podujatí veľkého medzinárodného šampionátu, 4.ročník autoSlalomShow Cup 2019´.  Víťazom, ale aj všetkým zúčastneným jazdcom gratulujeme a tešíme sa na spoločné stretnutia, zábavu, rivalitu a súboje, ktoré začínajú na letisku v Žiline, už o mesiac ;-)

 

* Výsledky jednotlivých podujatí + poradie šampionátu, nájdete:

- https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/vysledky/

* Fotogaléria od Luboša:

- https://semir002.rajce.idnes.cz/

Hľadáme kameramana na spoluprácu do sezóny 2019´, ak niekto máte dobrého známeho, čo ho baví robiť zábery a niečo zostrihať, nech nás skontaktuje. Bližšie info e-mailom alebo telefonicky, prípadne Facebook.

info.hukot@gmail.com

0904 / 002102 - Semir

Report IX. kola, tretieho ročníka šampionátu v autoslalome, MillersOils autoSlalomShow Cup 2018

Report predposledného deviateho kola III.ročníka medzinárodného šampionátu v autoslalome - letisko Trenčín, alebo Najrýchlejší slalom v histórií autoslalomu v Československu !
- Aj takto môžeme nazvať premiérový autoslalom na letisku v Trenčíne, kde priestor ponúka dlhú a širokú plochu, veľké výbehové zóny v prípade ,,krízoviek´´.. Tým pádom nič nebránilo ´´otvoriť´´ trať aby sme si spoločne mohli užiť poriadnu dávku adrenalínu :-) Aj vďaka tomu sa prišlo vyblázniť a zabojovať v obrovskom počte 129 jazdcov, ktorí na trati dlhej 2300 metrov s počtom bránok 53, si rozdávali poriadne súboje. v Absolútnom poradí jasne od začiatku dominoval Miroslav Tichý, na svojom Caterham CSR260 z tímu PRO RACING, z dostatočným náskokom. Za ním sa odohrával tesný súboj Pavla Bučeka na Tiger Racing Super6 z tímu Buček CNC-Obrábanie s.r.o., proti kopcárovi Matejovi Demeterovi, z tímu Demo motorsport, na jeho Citroene Saxo VTS, ktoré kedysi na autoslalomoch sedlal Miki Čambal ;-) vidieť že technika pekelne funguje, zo súboja vyšiel Matej ako víťaz a matadora Bukyho nechal pekne za sebou na treťom mieste. Smolný deň to bol znova pre rod. Vancíkovú, kde ich opäť sklamala prevodovka na Mazde 323 GTR a bohužiaľ kvôli tejto technickej poruche a množstvu oleja na trati, sa nám časový harmonogram natiahol tak, že sme nestihli odjazdiť štvrtú ostrú jazdu. Výsledky jednotlivých tried:
A1 – do 1400 ccm ( 15 jazdcov )
1. Miesto Michal Klenko – Honda Civic - Garage motorsport – 3:01,90
2. Miesto Matej Dvorský - Stará,ale povláči – Škoda 105 – 3:06,31
3. Miesto Juraj Sergey Galbavý - Molsotechna racing – Škoda 105 – 3:10,79
A2 – do 1600 ccm ( 20 jazdcov )
1. Miesto Michal Novák – Citroën Saxo VTS - Pro Racing – 2:54,66
2. Miesto Juraj Semir Kóssi – Honda Civic VTI - HUKOt motorsport – 2:56,40
3. Miesto Radoslav Paška – Honda Civic VTI – 2:57,01
A3 – do 2000 ccm ( 22 jazdcov )
1. Miesto Edko Bednárik – Honda Integra Type-R – 2:57,47
2. Miesto Martin Škopek – Mazda MX-5 – 2:58,10
3. Miesto Attila Ati Sidó – Honda Civic – 2:58,22
A4 – nad 2000 ccm ccm ( 26 jazdcov )
1. Miesto Michal Siráň – Porsche Cayman – 2:53,45
2. Miesto Lukáš Polepovič Opatovský – Subaru Impreza WRX STI - AutoFol Race Team – 2:57,36
3. Miesto Radovan Karkus – Subaru Impreza - Tiger STi VTi Racing Team – 2:59,18
E1 – do 1600 ccm ccm ( 16 jazdcov )
1. Miesto Matej Demeter – Citroën Saxo VTS - Demo motorsport – 2:43,18
2. Miesto Josef Bednárik – Citroën Saxo VTS - Červenka – 2:56,64
3. Miesto Jiří Jurík – Citroën Saxo VTS – 3:00,70
E2 – do 2000 ccm ccm ( 13 jazdcov )
1. Miesto Pavol Buky Buček – Tiger Racing SuperSix- Tiger STi VTi Racing Team – 2:43,70
2. Miesto Michal Červenka – Peugeot 205 Gti - Červenka Peugeot Sport – 2:44,15
3. Miesto Stanislav Krivák – Peugeot 306 - AKM Racing – 2:45,00
E3 – nad 2000 ccm ccm ( 12 jazdcov )
1. Miesto Miroslav Tichý – Caterham CSR260 - Pro Racing – 2:34,99
2. Miesto Ladislav Paksi – Honda Civic 1,6 VTI Turbo - Tiger STi VTi Racing Team – 2:47,30
3. Miesto Stanislav Buzalka – Mitsubishi Lancer EVO IX - JUTOMA Racing – 2:53,49
Open ccm ( 5 jazdcov )
1. Miesto Martin Páleník – Suzuki Swift – 3:15,30
2. Miesto Július Radič – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,23
3. Miesto Zlatica Radičová – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,30
Ženy ccm ( 8 )
1. Miesto Jiřina Mrázková – Ford Fiesta ST – 3:16,76
2. Miesto Zlatica Radičová – Peugeot 106 Ninja - Rival Car – 3:18,30
3. Miesto Renáta Kriváková –Peugeot 306 - AKM Racing – 3:18,90

Všetkým zúčastneným a víťazom obzvlášť gratulujeme, počasie nám tento krát vyšlo , dynamický slalom sa zúčastneným jazdcom páčil, čo nás teší a dúfame, že sa nám podarí pre vás pripraviť túto trať aj budúcu sezónu. Letisko Trenčín bola trať, kde mali na vrch silnejšie vozidlá a preto: pred nami je posledné finálové desiate kolo šampionátu, ktoré sa bude konať na mieste, kde celý šampionát autoSlalomShow Cup, pred tromi rokmi vznikol a to na Margite-Ilone. Aby sme súboje vyrovnali, tak práve tu budú mať na vrch slabšie menšie obratnejšie vozidlá, ale opäť čo býva zvykom, zakaždým niekto prekvapí a to sa necháme prekvapiť ako to dopadne posledný krát v tejto sezóne, už budúcu sobotu, 3.november 2018 !!! ;-)
- poďakovanie patrí partnerom, MillersOils.sk + Technomat s.r.o. Trnava, VAB reklama, časomiere - Tamás Nadasdi (nadi.video.hu) za bezstarostný priebeh, všetkým traťovým komisárom a organizátorom, moderátorovi podujatia Dj Atti Pomozi
Tešime sa na toto podujatie, opäť stretnutie s vami a spoločné adrenalínové vybláznenie.
s pozdravom,
Organizačný tím autoSlalomShow Cup 2018
www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow

VŠETKY STARŠIE PRÍSPEVKY,NÁJDETE V ARCHÍVE :

https://www.hukotmotorsport.sk/autoslalomshow/archiv/

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport