REPORT  úvodného, prvého podujatia, Bojnice 17.3.2018

Ahojte slalomári / slalomárky,

Uplynulú sobotu, 13.7.2018´, odštartoval v poradí tretí ročník autoSlalomShow CUP 2018, medzinárodného šampionátu v autoslalome, svoje prvé kolo, tento krát na novej trati a to kaskádových parkoviskách, v meste Bojnice. Trať s dĺžkou 1400 metrov, ponúkala všetkým zúčastneným jazdcom, dynamickú jazdu, kde ale nemohla chýbať aj poriadna dávka zručnosti. Počasie sa týždeň pred prvým podujatím, začalo zhoršovať a predpovede hlásili rôzne varianty, sneh, mráz, postupom času oteplenie a poriadny dážď, čo mnohých jazdcov odradilo, ďalších neposlúchala technika a podobne.  Ale dali o sebe vedieť odhlásením sa zo štartovej listiny, čím dali šancu iným jazdcom, ktorí sa týždeň pred podujatím , nestihli dostať do zoznamu prihlásených jazdcov, nakoľko bol naplnený počet prihlásených, za čo všetkým, ktorí poslali odhlášky , ako organizátori, veľmi pekne ďakujeme, za FAIR-PLAY. V piatok sa s nami počasie ešte zahrávalo, zima-vietor-dážď, ale cez noc sa umúdrilo a ráno, i keď s nastupujúcim studeným vetrom, nachvíľu vykuklo slnko spoza mrakov, trať preschla a tak nič nebránilo 87 jazdcom, postaviť sa na štartovú čiaru a zmerať si sily, ako je v našej komunite známe, tou správnou priateľskou rivalitou ;-)

Najväčšiu smolu mal azda Miroslav Tichý, ktorý hneď po príchode do depa, nevedel prebudiť k životu svojho Caterhama, čo sa mu nepodarilo ani po dlhšom čase, snahe a nakoniec na štartovú čiaru ani nedorazil.

Triedu A1 - do 1400ccm, zaplnilo až 21 slalomárov, z ktorých si tretiu priečku vybojoval, Adam ŠEVČÍK, z tímu All_In_Racing, i keď v druhej ostrej jazde mu odpadol výfuk od zvodov, na Honde Civic 4g, dokázal do cieľa doraziť časmi lepšími, ešte pred ostatnými súpermi.  Striebornú priečku obsadil Marián RYBÁR, na Nissane Micra, po tesnom súboji  s Adamom Ševčíkom. Prvenstvo v triede, s náskokom dvoch sekúnd v súčte časov, si odniesol Matej DVORSKÝ, z tímu old škoda team na jeho Škode 105. Konkurenti z minulých ročníkov, ako Michal Klenko, skončil na piatom mieste, po drobnej kolízií jeho dablérky, manželky Kataríny a následné problémy zadnej nápravy mu znemožnili boj o bedňu, i tak do cieľa dorazil na slušnom mieste, ako celý deň vravel ´´ pozeraj ako sa dá aj týmto chodiť bokom na rovine´´ ;-) ďalší silný konkurent v tejto triede a to Juraj Galbavý, dorazil netradične na ´´winter-care´´ Škoda 105 LPG, obsadil ôsme miesto, uvidíme ako sa bude vyvíjať šampionát tejto súťažnej triedy v ďalších kolách, sme na to zvedavý, konkurencia A - jednotiek, narástla cez zimu.

V triede A2 - do 1600ccm, odštartovalo 12 jazdcov a bronzovú priečku, po veľmi tesných súbojoch troch jazdcov, si nakoniec uchmatol Dávid LEKEŠ, z tímu ZA-RACE team, na Peugeote 106. Druhé miesto taktiež putovalo do tímu ZA-RACE team, Petrovi HOLUBČÍKOVI, ktorí vymenil techniku VW Polo z uplynulých ročníkov, za Citroen Saxo VTS a ako bolo vidieť, sadli si spolu dobre. Prvenstvo v triede a náskok 5 sekúnd v súčte časov, si vybojoval ostrieľaný slalomár, Michal NOVÁK, jazdiaci tradične na Citroen Saxo VTS, z tímu: nemám tím s.r.o., živnosť.  Gratulujeme.

Triedu A3 - do 2000ccm, naplnilo 8 jazdcov, bronzovú priečku obsadil Michal KORIM, jazdiaci na Honde Civic, z tímu All_In-Racing, Striebro si odniesol Martin REHÁK, na Alfe Romeo 147JTD a zlato, po tesnom súboji s Martinom , nakoniec úspešne odnášal Dávid NEMČEK, z tímu All_In_Racing, na svojej Honde Civic.

V triede A4 nad 2000ccm, sa ukázalo 13 jazdcov, ale kúsok po štarte zlyhala prevodovka Martinovi Vancíkovi, na jeho Mazde 323 GT-R, nakoniec súťaž dokončilo v tejto triede 12 jazdcov. Tu chceme privítať opäť medzi nami Erik VLK, ktorí sa opäť postavil na trať, po vážnej nehode na svojom bývalom Peugeote 106,vlani v lete, vidieť že ho nič nezastaví. Ten motoršport je droga ;-)   Tretím najrýchlejším bol Tomáš LACKO, na Toyota Celica GT4, druhú priečku obsadil na Audi S3,  z tímu Profituning, Matej FARKAŠ a prvenstvo, s plným počtom bodov do šampionátu,  si odnášal, po tesnom súboji Radovan KARKUS, na Subaru Impreza, z tímu Tiger VTi STi racing team.

Medzi špeciálmi E1 - do 1600ccm, sa ukázalo 14 jazdcov, kde mi nedá nespomenúť hlavne jazdca, ktorý získal u nás velikánsky rešpekt, obdiv, Erik BAJÁNEK, ktorý i napriek svojmu hendikepu, ukázal svoju lásku, odhodlanosť k motoršportu, autám a mnohým ľuďom ukázal, že keď sa chce, dá sa všetko. I keď sa pasoval z technickými problémami, na svojej Škoda 105, neodradilo ho to, chalani ´´škodovkári´´ mu v depe pomohli, čo si vážime veľmi v tejto našej komunite a o toto ide predsa, pomáhať si , súperiť, baviť sa, vypnúť z každodenných starostí...  Tým pádom Erik mohol pokračovať v ďalších jazdách, držíme mu palce, jak v živote, tak v šampionáte, radi ťa uvidíme opäť medzi nami, na ďalších kolách, veľký rešpekt pre teba od celého organizačného tímu a myslíme, že aj ľudí z našej komunity. A ako hovorí Semir, radšej skončiť posledný, ako štvrtý :-D Bronz si uchmatol Tomi HINDI, na Mitsubishi Colt, ktorý po technických problémoch a následnej drobnej kolízií, má stále problémy s brzdami, ale i napriek tomu sa mu podarilo dostať na bedňu a získať cenné body do šampionátu. Druhé miesto obsadil Peter SURÍNI, z tímu EmaPeterRacing Team na Peugeot 106 1,3rallye a prvenstvo so šesť sekundovým náskokom v súčte časov, si odnášal Matúš URÍK na Peugeot 106 z tímu ZA-RACE Team.

V špeciáloch E2 do 2000ccm,odštartovalo 8 jazdcov, medzi nimi tretí najrýchlejší skončil Juraj DEBNÁR , na Renault Clio 2, z tímu JUTOMA Racing, druhý skončil rallycrossár Miroslav POSPÍCHAL, na Seate Leon II,  z tímu National Rallycross Team Slovakia a najrýchlejším jazdcom tejto triedy bol Pavol BUKY BUČEK, z tímu Tiger VTi STi Racing team,  ktorý ešte tri dni pred prvým podujatím, mal rozobratý svoj Tiger Racing Super 6, netrpezlivo čakal na diely do prevodovky, následne začal rýchlo skladať aby po víkende mohol zase rozoberať :-) ale body si doniesol plné, stálo to za to a ako sme v sobotu videli, šikovnosť, úpravy, tvrdá práca, poriadny zápal do sezóny,  prináša svoje ovocie. Rapídny náskok 16 sekúnd v súčte časov, bol tak vysoký medzi súpermi, že do tretej ostrej jazdy nenastúpil a stačilo mu to na víťazstvo.

V najvýkonnejšej triede E3 + nad 2000ccm, si malo súboj rozdať medzi sebou 9 jazdcov, nakoniec po zlyhaní techniky Miroslava Tichého , výlete mimo trať, Erika Frgala na BMW, dojazdilo 7 jazdcov, z ktorých sa najlepšie darilo , tretie miesto Peter FLOREK, Mitsubishi Lancer Evo X, z tímu Slovak National Hill Climb Team, druhá priečka patrila Stanovi BUZALKOVI z tímu JUTOMA Racing na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX a prvenstvo si nakoniec po tesnom súboji, odnášal nováčik v autoSlalomShow šampionáte , Július LAPDAVSKÝ, na Subaru Impreza WRX STi a tímu  Slovak National Hill Climb Team.

v novootvorenej triede OPEN - Supercars, boli prihlásený traja jazdci, Julko Radič, Robo Pástor a Tihamér Balogh na svojich špeciáloch s motorkovými motormi, no poveternostné podmienky odradili súperov a nakoniec odštartoval maďarský jazdec, Tihamér BALOGH na svojom Suzuki Swift sám, škoda ale veríme že na ďalšom kole budeme vidieť dokonalú rivalitu medzi týmito strelcami. ;-)

Ženy sezónu odštartovali v peknom počte 6, z toho bronzová priečka patrila Zdenke OLAJCOVEJ, na Peugeote 106 z tímu MH Racing team , na striebornú bedňu vyskočila nová konkurencia Marcela BENKEOVÁ na Honde Civic a po zlato si ako strela doletela z Čiech, Júlie RUŽIČKOVÁ na Mini Cooper S, z tímu #becauseraceteam.

 

V absolútnom poradí, z pomedzi 87 jazdcov, boli najlepší:  3 .miesto Stano BUZALKA, Mitsubishi Lancer EVO IX , JUTOM Racing, čas 2:10,41, na druhom mieste Július LAPDAVSKÝ, Subaru Impreza WRX STi, Slovak National Hill Climb Team  2:10,01 a absolútne najrýchlejší jazdec prvého kola šampionátu autoSlalomShow CUP 2018, Bojnice  - Pavol ´´BUKY´´ Buček , na vozidle Tiger Racing Super Six, z tímu Tiger VTi STi Racing Team a časom 2:01,87 !!!

Gratulujeme všetkým zúčastneným jazdcom, za dobrý štart do sezóny, ohľaduplnosť, hladký priebeh, výsledky, dobrú atmosféru, ďakujeme partnerom podujatia, MillersOils Slovakia, Technomat SK s.r.o. Trnava,  Záchranári - Rescue Team Klačno, časomiere Luboš Šabík (timing.sk) ,VAB Reklama Levice,  traťovým komisárom, vám  a dúfame, že sa vidíme v čo najväčšom počte na ďalšom, v poradí druhom kole šampionátu autoSLALOMSHOW CUP 2018, ktoré sa bude konať v obci Jablonka pri Myjave a táto slalomová trať, bude postavená do vrchu ! Takže priatelia, už za mesiac, v sobotu, 21.4.2018, pokračujeme ďalším kolom šampionátu autoSlalomShow CUP.  Tešíme sa nás Vás všetkých a neprekonateľný motoristický zážitok.

s pozdravom,

Organizační tím autoSlalomShow CUP 2018

HUKOt motorsport

Pripomeňte si spolu s nami, vo videu, od kameramana a strihača,

Michala Nováka, sezónu 2017  ;-)  a čo ďalej ? No predsa hurá do 3.ročníka

medzinárodného šampionátu v autoslalome - autoSLALOMSHOW Cup 2018´

© 2016 Všetky práva vyhradené.

HUKOt motorsport